Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.11.30. 09:17

holnap december.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sq 2011.11.30. 10:50-kor.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.30. 09:29

sq írta:tehát az mcse most a saját anyagaival pont azt teszi, mint amiért az észlelőket folyton abuzálja.


Én ezt szalmabáb érvelésnek érzem. Mi köze a médiatárnak a szakcsoportok által gyűjtött és gondozott archívumhoz?

A médiatár költöztetése pont azért kell, hogy pl. a szakcsoporti anyagok számára legyen hely a szerveren.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.30. 10:56

Kedves ráns beglór!

Sajnos már azt a hsz-ed is törölted, hogy félreértettelek. Sokkal egyszerűbb lett volna elmagyarázni, hogy mit értettem félre. :(
petegabi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.09. 13:31

Médiatár

Hozzászólás Szerző: petegabi » 2011.11.30. 11:55

csakb írta:A 480p-s minőség jelentősen jobb, mint az eddigi, pont tegnap este néztem meg egy újabb előadást TV-n. Én örülök ennek a változásnak.


És akkor még nem is beszéltünk a fullHD minőség lehetőségéről, amire a korábbi médiatár esetében esélyünk sem volt.

Itt egy példa erre: http://www.youtube.com/csillagaszat#p/c/7A587EB384C740D8/0/Hz4pqmF5Zok
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.30. 18:52

csakb írta:A youtube-on nincs lehetőség a közvetlen letöltésre, de megoldható. Én a ezt a Firefox plugint használom a célra, de számtalan más megoldás is létezik, akár szkriptelhető, parancssoros is:
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/a ... oadhelper/

Remélem megoldják! Nincs ínyemre, ha a letöltés címen állandóan egy "elnehezítem-megfejtem" verseny két felének állandó, és folyamatos versengésétől függene az, hogy hozzájutok-e az anyaghoz, vagy sem. Annyi idő letölteni, mint végignézni a szakadozó felvételt, ráadásul egyesével, és mert jobb minőségű sokkal nagyobb méretben! Nem egy korszerű megoldás, tessék egy direkt linket létrehozni, amire rákattintva elvégezhet bárki a letöltést, és NEM csak Firefox-al! Gondolnak egyet, átalakítják a helyet, és máris ada a lehetőség! Na ez az, amit KISZOLGÁLTATOTT HELYZETNEK neveztem, és ettől akartam óvakodni! Az egy dolog, hogy ingyenes! Nem hiszem, hogy ingyenes helyre tudnák feltenni a többi tartalmat is! Ha van egy nem ingyenes hely, akkor nem nagyon kerülhet sokkal többe a tárhely sem - gondolom én! Legalább európai lenne! Ha már átkerül valahova gyakorlatilag minden, akkor legyen inkább egyben, mint szanaszét, ha van róla dupla másolat idehaza. Az ingyenes hely sem ingyenes, ugyanis telis tele van utált, kéretlen reklámmal!!!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.11.30. 19:26

Ez az internet se úgy működik manapság még lehet, ahogy a legjobb lenne, sokkal redundánsabban kellene mindent tárolni, nem egy két szerver másolattal, hanem mint az agyban, vagy hologramban van. Csak ahhoz az összeköttetéseknek kellene sokkal gyorsabbnak lennie, meg a működési rendszernek se lehet úgy, ahogy ma létezik. Minden infó meglenne sok ezer tízezer helyen valami szisztéma szerint és ha kiesik fele se lenne semmi látszata. De lehet hülyeséget mondok ?
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.30. 19:34

Imre írta:Annyi idő letölteni, mint végignézni a szakadozó felvételt, ráadásul egyesével, és mert jobb minőségű sokkal nagyobb méretben!


Tessék:

http://flashgot.net/

Igazán platform- és böngészőfüggetlen. Perpillanat épp ezzel töltöm a korábban belinkelt full HD videót, több szálon, 480 kB/sec sebességgel. Azért csak ennyivel, mert itt most nekem ez a maximális letöltési sebességem. Otthon jönne 3 MB/sec-kel is.

Nem kell egyesével sem, a FlashGot tudja kezelni a letöltésvezérlőket, amikbe szépen be lehet tárazni 1000 videót is.


Imre írta:Nincs ínyemre, ha a letöltés címen állandóan egy "elnehezítem-megfejtem" verseny két felének állandó, és folyamatos versengésétől függene az, hogy hozzájutok-e az anyaghoz, vagy sem.


A youtube-ról a kezdetektől fogva ugyanezzel a módszerrel lehet letölteni a videókat. Nekem mindig ment.


Imre írta:Nem egy korszerű megoldás, tessék egy direkt linket létrehozni, amire rákattintva elvégezhet bárki a letöltést, és NEM csak Firefox-al!


Mivel a youtube-ot nem az MCSE fejleszti, ezért ilyen kérésekkel szerintem a google-höz kell fordulni. :)
Egyébként van számtalan böngészőplugin (nem csak Firefoxhoz), ami kirak neked egy ilyen gombot is a videó mellé, ha téged zavar az, hogy a böngésző toolbarján lévő gombra kell klikkelni.


Imre írta:Nem hiszem, hogy ingyenes helyre tudnák feltenni a többi tartalmat is!


Most miről van szó? A többi honlapról, szolgáltatásról? Ha jól értettem, a médiatárat a volt formájában csak hardverbővítéssel lehetett volna fenntartani, amire nincs elégséges pénzkeret. Most, hogy a médiatár elköltözik, lesz hely a többi tartalomnak is végre.


Imre írta:Az ingyenes hely sem ingyenes, ugyanis telis tele van utált, kéretlen reklámmal!!!


Az egész net tele van utált, kéretlen reklámmal. Ezért találták fel az adblock plugineket. Azok is böngésző- és platformfüggetlenek. :)
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2011.12.01. 00:40

Nálam itt az irodában kint van egy idézet Berkó Ernőtől: "Csinálni kell". Ő elég jó eredménnyel csinálja.

Megcsináltunk PeteG-vel egy kis interjút a 2010-es MTT-n, amit most felraktam a Hobbinkacsillagoség oldalunkra. Tarjáni életképek. Amellett, hogy a lányok csinosak és okosak, felhívom a figyelmet arra, hogy a felvétel kézi kamerával készült, még sincs remegés. Nemrég találtam egy funkciót a csatorna kezelőfelületén, aszondja, hogy stabilizálás, és tényleg csoda történt, nem szambázik a videó. Ráadásul igen jó minőségben, és akár 20 gigás videót is fel lehet tölteni egyben. Három éve használom a Youtube-ot, elképesztő, mennyit fejlesztettek ez idő alatt.

http://www.youtube.com/watch?v=LmsY8M-3TMg

Hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy jelezzem itt is: örömmel várjuk mindazon tagtársaink segítségét, akik szeretnének közreműködni a Polarisban folyó utánpótlás-nevelésben, a távcsöves bemutatásokban (évente 150 este), a kihelyezett bemutatókban, a szakcsoportok, rovatok munkájában, az MTT 2012 (aug. 16-20.) recepcióján a tagtársak fogadásában, az internetes szakcsoport tevékenységében...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.12.06. 17:15

Tisztelt feltöltö - áttöltő urak!

Ha szabadna kérnem, hogy a felvételeket úgy töltsék fel, hogy megjelenjen az értesítésben már a neve, címe, rövid leírása!!! Tegnap még egy kivétellel rendesen megjelent az értesítés, ma már csak egy kép látható a levélben! Gondolom, hogy nem a megfelelő sorrendben végzik a feltöltési munkát! A munka sorrendje nem növeli a mennyiségét, viszont egyáltalán nem mindegy, hogy mikor adják meg az adatokat! Érthetetlen az, hogy ezt miért nem a film feltöltésekor, azaz előtte teszik meg!

Az utólagos editálás miatt az értesítésben nem jelennek meg az adatok!!!

Ha lehet, és nem nagy kérés, elöbb töltsék ki az adatokat, és minden adat beírása után indítsák a folyamatot, mert ellenkező esetben mindenki üres értesítőlevelet kap! Gondolom, hogy ez elég érthető, és ha már egyszer dolgozik vele valaki, akkor tegye értelmes seorrendben! A munka mennyisége pontosan azonos, de ha a sorrend helytelen, és ezért üres értesítéseket kapok a feltöltött felvételekről, akkor az igencsak bosszantó!!! Remélem, hogy nem ez a céljuk, hanem ez csak véletlen volt!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.12.13. 21:22

Re: Támogatás, adakozás, stb.
"Nem, ez nem a szerencsén múlik! De nem politizálunk. Szerintem Magyarországon is vannak, akik jótékonykodnak.. Persze lehet, hogy nem verik nagy dobra! Ettől függetlenül az "átkosban" mintha nagyobb cégek jobban támogatták volna a tudományt és a kultúrát. Természetesen nem "sírom" vissza azokat az időket, másrészt lehet hogy a látszat csal, és most is megvannak ezek a gesztusok!
Attila Dezső (attila dezső)"

Igen is - nem is. Az bizony szerencse dolga is, hogy Európa nyugati felén fekvő országok előtt az újkor elején "kinyílt a világ" az Atlanti-óceán áthajózásával, és a fő kereskedelmi központok, útvonalak áthelyeződtek a nyugati peremre. Az viszont már nagyon is az ügyes irányítás klérdése, hogy Anglia, Német-alföld tudott élni ezzel a szerencsével, Spanyolország már jóval kevésbé, és rosszul. (Egy lottó 5-ös találatot - ami szerencse dolga - lehet befektetni jó vállalkozásokba, részvényekbe, és lehet elszórni - ami már tudatos tervezés kérdése.)
Kulturpolitika: az "átkosban" volt egy központi utasítás, hogy a nagyvállalatok bizonyos összegeket (amit az állam vezetése osztott el köztük) kulturális, szociális célra kell hogy költék. Ebből lehetett egyes nagyvállalatoknak támogatásával pl. "bemutató csillagvizsgáló"-kat is építeni (Tiszai Vegyiművek, Ózd, Fűzfő, stb.) Azután a Tanácsoknak is előírtak bizonyos százalékot a kulturális alapításokra (pl. Székesfehérvár, Miskolc, Pécs, stb.). Ezeknek az elosztása már a helyi vezetőktől függött, és ha jó kapcsolata volt egy amatőr körnek, akkor építhettek szép kis csillagdákat. A helyi vezetők viszont felfelé jelenthették, hogy milyen különleges intézményt létesítettek, és ennek alapján dicséretet, kitüntetést, előléptetést kaphattak. Most azonban egy nagyvállalatnak, amelynek a tulajdonosa valahol nyugaton (vagy keleten) székel, nem érdeke, hogy pl. bemutató csillagvizsgálót tartson fenn, mert nincsen olyan nagy reklám értéke, mint pl. egy futbal klubnak.
Ami pedig a helyi csillagászati intézményeket illeti: a Nyugat-európai csill. klubok többnyire alulról kezdeményezett szervezetek. Egy-egy lelkes amatőr egy kis kört szervez, azután akad egy-két vagyonosabb ember, aki a hozzájárulásával felfejleszti. A jobban felszerelt magán-klubok azután pl. szerződést kötnek a városával, hogy iskoláknak rendszeres bemutatást tart, és ennek fejében kapnak állandó támogatást.
Ez persze csak a mi "amatőr nagyságrendünkre" vonatkozik. Nagyszabású programokat egyes nagy ipari szervezetek a saját fejlesztésük keretében támogatnak. (Pl. a Bell inc. a rádiócsillagászati kísérleteket). A XIX. sz-ban pedig egyes államoknak mintegy reprezentatív megnyílvánulásai voltak a nagy obszervatóriumok létesítése (pl. Bécsi Egyetemi Csillagvizsgáló).
Nálunk ezek az ambíciók még hiányoznak. A pénzes emberek, vállalatok egyelőre reklám értékű befektetésekre adnak pénzt. Magánemberek pedig többnyire a saját hobbijukat vagy ambíciójuknak megfelelő dolgokat támogatnak. Hát kb. így állunk, de lesz ez még rosszabb is. BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”