Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.14. 13:44

Nem az amatőr, hanem az "észlelő" jelzővel van bajom...
Üdv,
L.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2014.01.14. 15:13

Személy szerint nekem nem az fáj, hogy kinek-kinek mi a véleménye rólam.
Ha, már azt irtad, hogy nem tudsz arról, hogy diszkriminativ stilusban írtak nekem,
akkor közreadok, ha kell egy-két * szivélyes üdvözletet* ahol, névtelenül egy rakás @arnak neveznek
e-mailben /ugyan honnan tudták meg az e-mail címem?????/
Azért, mielőtt én is lelépek a sülyedő hajóról, szeretném megkérdezni, hogyha ez így
folytatódik, akkor hová jut a csillagvilág? Tudom jól, hogy a kutya még soha nem ette
meg a kölykét!
Hol van a fórumról :
Mirecea Pteancu, sq, KVI, Orha, Piriti, Sirius, Rans Belgor, Maróti , Tóni, Szolcs stb, stb....
Már fel sem bukkannak, vagy alig- alig írnak hozzászólást.
Jut eszembe, azok voltak a régi szép idők, amikor arról ment a vita, hogy mikor is van a Föld napközelben?
Azért nem bírom ki, hogy az Öszödi beszéd egy ominózus mondatát szószerint ne írjam le:
EZT ELKÚRTUK! Mármint az új módosított szabályzat szerint.
Ti azt hiszitek, hogy mindenki hülye? Bizonyára Dávid Gyula is jókedvében :( lépett le....
Üdvözlettel Obszidián.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2014.01.14. 18:49

Bocsánat kicsit trollkodok...
De...
Még mindig nem tudom megérteni, nálunk miért nincs ilyen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stargazing_Live

A briteknél 4x-re megy le. Ügyesek, nem pörgetik túl, így minden évben 3x 1 órát + fél óra beszélgetést meg tudnak vele tölteni. Ügyesen tolnak hozzá körítést is:
http://www.bbc.co.uk/programmes/b019h4g ... res/events
http://www.bbc.co.uk/programmes/b019h4g ... s/calendar

Ilyet nálunk miért nem lehet?
Nekünk is vannak kamerakész szakembereink, akik humorosan el tudják magyarázni az alapvető dolgokat.
Nekünk is van csillagász múltunk.
Nekünk is van csillagvizsgálónk (jó rádiótávcsövünk nincs, vagy van, csak nem tudok róla).
Nálunk is van olyan alap amire lehetne építeni.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.14. 19:45

Sanyilaci írta:Na jó, akkor begépelem még egyszer a szabályoknak megfelelően...

Dlajos írta:Kedves dgy!
Döntésesed csak elfogadni tudom, megérteni nem.

Kedves Dlajos,

Általában egyet szoktam veled érteni, de most ezzel én éppen fordítva vagyok. Én megérteni tudom, de elfogadni nem...
Dlajos írta:Ez is szakmai vita, ki kell állni, és érvelni a vélt igazunk mellett, nem elmenni...

szerintem Dgy érvelt éppen eleget:

Sanyilaci, szerintem ismét egyetértünk, bármilyen meglepő, csak más irányból közelítünk a problémához...
El tudom fogadni, hogy belefáradt, hiszen "érvelt éppen eleget".
Megérteni nem tudom, mert így elvész mind az az erőfeszítés amit eddig megtett. Pontosan egy ilyen kaliberű ember, akinek a szavára azért mindenki odafigyel, erőt ad a többieknek, nekünk, a további harchoz, mert biztosan tudom, hogy meg lehet és meg kell, egyezni.
Biztos, hogy ők is a megoldáson gondolkodnak! (Látod milyen érdekes ez, "ők is..." Sokukat személyesen is ismerem, barátságos, segítőkész emberek, jó fiúk!) Most kissé gyúrjuk egymást, szerintem mindenki érdekében...
Biztos vagyok ebben, mert folyamatosan kritizálom a döntést, gyakorlatilag megsértem a fórum szabályzatát, de engem nem korlátoznak. Egy oldalon állunk, csak a magunk vélt igaza mellett érvelünk. A vitákból születnek a jobb dolgok.
Ezért sajnálom, hogy dgy elment. Az megértettem volna, ha dgy egy időre visszább lép, nem ír, csak figyel és ha már elmozdultunk a patt helyzetről ismét segít a normális működés kialakításában. Azt nem értem, hogy miért végleg?
Üdv,
L.
Banzai
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.12.04. 17:06

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Banzai » 2014.01.14. 20:10

De ebben az esetben még mindig tartjuk magunkat a korábbi döntéshez, miszerint az "Az élet kialakulása determinált?" topic már elvesztette a csillagászati kötődését.


Már bocsánat, de nem vagytok normálisak... én is lelépek, csak így tovább!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.15. 16:05

Sanyilaci írta:Olyan jó lenne már, ha mindezeken túl lennénk, a moderátorok létezését végre észre sem vennénk, és minden mehetne a régi kerékvágásban.

Jó lenne. Már korábban is jobb lett volna.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.17. 00:22

Sanyilaci írta:Szeretném megkérni valamelyik admint, hogy törölje a profilomat. Sokakhoz hasonlóan én sem találom a törlés opciót. Goodbye.


Ezután hol lehet megtalálni téged, meg DGY-t és hasonlókat, oda is beiratkoznék én is ettől függetlenül, ha van ilyen hely. :) Én eddig még nem találtam ilyen figurákat, mint itt akik vannak, lehet nem kerestem még eleget ?
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2014.01.17. 09:45

Mizser, Molnár, Jakabfi!

Nincs mondanivalótok?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.17. 12:06

Itt az ideje, hogy a t. moderátorok átgondolják a ("nem kritizálható") döntésüket. Kérem, állitsák vissza annak a szerencsétlen topicnak az aktivitását.
Ennek a lezárása miatt ugyanis olyan emberek távoznak a fórumról, akik magas színvonalú hsz-aikkal emelték annak színvonalát. Itt van mindjárt dgy, akit a legtöbbre tartottam az összes csillagvároslakó között. Aztán most Sanyilaci kéri a törlését, pedig ő is sok hasznos hsz-sal járult hozzá a a fórumhoz. És voltak még mások is, akik elbúcsúztak.

Szerintem ezt nem kéne hagyni. Annyit ér annak a témának a lezárása? Vagy ez "csakazértis" így marad?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.17. 13:15

Hát akkor alaposan félreértettél. Én úgy gondoltam, az lett volna a legjobb, az azért ne vettük volna észre a moderátorok létezését, mert nem szóltak volna bele ilyen durván a fórum életébe, csak akkor, ha pl. tényleg trollkodik valaki.
Úgy értelmeztem, hogy jobb lett volna, ha már korábban is befogom a számat.

Szó sincs róla! L. fent. Sajnálom a félreérthető mondatot.
Az előző hsz-omból is láthatod, személy szerint a Te távozásodat is nagyon sajnálnám. Meg a többiekét is, de közöttük első sorban dgy-ét.
Leginkább az zavart, hogy nagyon sokan csendben vagy bejelentve eltűntek azok közül, akik miatt én ide jártam.

Engem is.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”