Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.13. 22:30

Szerintem nem sokat rendetlenkedünk itt, a moderátor mehet nyugodtan síelni ebbe a jó kis télben, bár hó aránylag messzebb van csak, meg az amerikai félszigeten inkább. :)
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: dgy » 2014.01.14. 02:28

Látom, frissült a fórumszabályzat:
A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják.

OK, ezennel kiléptem a fórumot használók köréből.
További jó szórakozást!

Bye
dgy
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2014.01.14. 03:03

dgy írta:Látom, frissült a fórumszabályzat:
A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják.

OK, ezennel kiléptem a fórumot használók köréből.
További jó szórakozást!

Bye
dgy


Kedves Gyula!
Ezt nem akarom elhinni!
Hát igen :!: a magyar ember valoban ilyen :
nem ismeri a toleranciát, az egyéni érdeke az elsodleges,
egy kanál vizbe beletud fojtani, nem tudja elviselni a másik igazát.
Még hosszan sorolhatnám a negativ jelzoket, de minek?
Kapásbol letudok irni 10 - 15 nevet :!: akiket eluldoztek, vagy kizártak
a forumrol az elmult évek során. Pedig nagyon érdekes témákrol irtak és
szakmailag szinvonalasan. Lehet, hogy megkoveznek, de a véleményem
szerint rohamosan zuhan a szinvonala a forumnak.
A nasze smmi, fogd meg jol - hozzászolások miatt :!: :(
Inkább nem irom le részletesen a véleményem, mert engem is kizárnak.
Nagyon-nagyon sajnálom a dontésedet.
Udvozlettel : Obszidián.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Obszidián 2014.01.14. 12:03-kor.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.14. 07:14

off
Obszidián írta:Hisz csupán egy felvidéki magyar vagyok ......

Kedves József!
Kérlek, hogy érvek helyett ne hivatkozz arra, hogy te felvidéki magyar vagy! Ez méltánytalan, sőt sértő a többi fórumozóval szemben. Soha senki nyilvánosan, a privát üzeneteket persze nem ismerhetem, nem tett említést senki származására, egyéb hovatartozására. Alaptalan, ostoba vád! Kérlek gondold át még egyszer...
on
A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják.

jat írta:Ha néha mégis becsúszik egy-egy rossz döntés, akkor azt igyekszünk korrigálni.

Hát ez a két idézett mondat ellentétes irányba mutat! Ha kötelező elfogadni a döntést, nem vitathatja senki, hogyan derül ki, hogy az rossz volt?
Kedves moderátorok, most lehet korrigálni, van mit!

Kedves dgy!
Döntésesed csak elfogadni tudom, megérteni nem. Az egyik kolléga aláírásánál olvashatod:
" Mivel mindig az okos enged, ezért a hülyék vannak hatalmon..."
(csak a felfokozott érzékenység miatt jegyzem meg, nem gondolom, hogy a moderátorok hülyék. Az idézet is többről szól mint, csak a "hülyékről"...)
Ez is szakmai vita, ki kell állni, és érvelni a vélt igazunk mellett, nem elmenni...
Sajnálom, hogy így döntöttél.
Remélem, "Ha néha mégis becsúszik egy-egy rossz döntés, akkor azt igyekszünk korrigálni." ez rád is vonatkozik!

Kedves Csillagváros alapítók, adminisztrátorok, moderátorok!
Azt szeretném kérni, hogy közöljétek;
Miért, és főleg kikért jött létre ez a fórum?
A csillagászatot kedvelő amatőröket összefogó közösség oldalt akartatok létre hozni, vagy egy un. "elit klubbot"? Ezt azért jó lenne tisztázni...
jat írta:Moderálni nem könnyű. Nagyon sok időt vesz igénybe, miközben egyéb, nem virtuális teendőink is vannak.

Ha moderálni és nem moderátorkodni akarsz, akkor nem! Ez egy kulturált fórum, itt nem anyáznak, nem agitálnak, politizálnak, ügynökösködnek, gusztustalankodnak az emberek... Maximum vitáznak. Nem kell állandóan, azonnal elolvasni, elemezni minden hozzászólást, elég ha a megnyomott felkiáltójelekre reagálsz, arról pedig biztosan kapsz e-mailt és gyanítom, hogy nem tömegével érkezik...
Jó lenne szinten tartani, nem pedig átformálni egy jó és színvonalas fórumot!
Sajnálom, hogy a moderáció az elmúlt napokban főszereplővé vált... :(
Üdv,
L.
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.01.14. 09:45

Sosem lesz olyan, hogy egy döntés mindenkinek egyformán megfelel. Sokan voltunk és vagyunk úgy, hogy inkább nem szólalunk meg, és volt, hogy a távozást is fontolóra vettük az elmúlt mondjuk 4-5 évben. Nekem az a stratégiám, hogy ahol nem tudok okosabb lenni, ott nem, vagy csak semlegesen nyilatkozom. Ez a fórum az észlelő amatőrök fóruma akar lenni, legalábbis ez az alapcél.
Mindig vannak páran, akik örülnek ha van aki érdemben állást foglal, -vagy legalább igyekszik-, segíteni próbál, netán megpróbálja a tapasztalatokat átadni.
Vannak akikkel itt kötöttem ismeretséget, esetleg még a kapcsolatot is itt tartjuk. Azért a néhány emberért érdemes szerintem. Biztos mindenki tudna mondani hasonlókat, de aki legalábbis tud, az nem hiába van itt, és szegényebb lesz a fórum, nomeg konkrétan egyes érdeklődő emberek is, ha elmegy.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.14. 10:41

Sidius írta: Ez a fórum az észlelő amatőrök fóruma akar lenni, legalábbis ez az alapcél.

Ez csak jól hangzik, de ilyen nincs!
Az az ember aki csak az eget bámulja nem lesz soha amatőr csillagász. Nagyon sok mindent meg kell tanulni, elméletet is. Ezt te jobban tudod mint én...
Mit ajánlunk a kezdőknek? Ismerd meg az eget, nézz több távcsőbe is, keress meg egy tapasztaltabb kollégát, olvasd el ezt vagy azt a könyvet, ezen a linken sok információt találhatsz...
Ez egy fórum. Azért vannak külön témák, ha valakit valami nem érdekel, nem kell megnyitnia, ha valakinek a véleménye nem érdekel, nem kell elolvasni.
Ha valaki arról kezd el írni, hogy a nem tudom, milyen keménységű, anyagú magát csillagporral kenegető csapágyat hogyan fejlesztették ki és ilyet használnak a Hubble űrtávcső giroszkópjaiban az nem csillagászati téma? Miért mert valaki nem érti vagy csak nem tetszik neki? Miért ne lehetne létrehozni a " Keplertől a Kepler űrtávcsőig", műszaki fejlődésről egy rovatot? Nem érdekli a csillagászokat?
Helyet foglal? Mennyit? Elmondom, hogy az ezredik bárányfelhőkről készített kép több helyet foglal a szerveren. De az 1001. bárányfelhőkről készített kép sem lesz felesleges, mert valakinek megtetszik, és ezután másképpen tekint majd az égre és lehet, hogy ő küldi be az 1002. képet.
Kevés tagja van az MCSE-nek? Igen! De előbb sok érdeklődő kell, akik esetleg taggá válnak. Ha csak a teljesen száraz, un. "szakmai" hozzászólások lesznek olvashatóak a fórumon, amik megértéséhez egész nap guglizni kell, akkor nem sok egyszerű érdeklődőt sikerül lázba hozni.
János, teljesen egyetértek veled, csak már vártam a szent "észlelő amatőr csillagászok" meghatározást!
Üdv,
L.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.01.14. 10:45

Obszidián írta:
dgy írta:Látom, frissült a fórumszabályzat:
A fórumot használók a mindenkori moderátorok döntését nem vitathatják és kötelező jelleggel elfogadják.

OK, ezennel kiléptem a fórumot használók köréből.
További jó szórakozást!

Bye
dgy


Erre mondják azt, hogy a csatát megnyertük, de a háborút elvesztettük.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2014.01.14. 12:02

Dlajos írta:off
Obszidián írta:Hisz csupán egy felvidéki magyar vagyok ......

Kedves József!
Kérlek, hogy érvek helyett ne hivatkozz arra, hogy te felvidéki magyar vagy! Ez méltánytalan, sőt sértő a többi fórumozóval szemben. Soha senki nyilvánosan, a privát üzeneteket persze nem ismerhetem, nem tett említést senki származására, egyéb hovatartozására. Alaptalan, ostoba vád! Kérlek gondold át még egyszer...
on

Kedves Lajos!
Teljesen félreérted amit írtam!
Önmagamról írtam, hogy felvidéki magyar vagyok. Ez a valóság.
Én nem tehetek arról, hogy hol születtem.
Semilyen célzás nem akart lenni és főleg senkire sem irányult a mondatom.
Lehet, hogy nem tudok tökéletesen magyarul, de igyekszem úgy fogalmazni,
hogy ne legyen értelemzavaró amit leírok.
Úgy látom, hogy rosszúl sült el a puska.
Ezért, törlöm az ominózus mondatot.
Lehet, hogy közrejátszott a hosszú fárasztó utazás.
Végre, két hét után a saját gépemről írhatok.
Ezen van : ö,ő,ü.ű.í,ú stb.
Legközelebb százszor meggondolom, hogy mit írjak le.
Hogy ne bántsam meg mások önérztét.
Obszidián.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.14. 12:23

Inkább nem irom le részletesen a véleményem, mert engem is kizárnak.
Hisz csupán egy felvidéki magyar vagyok ......

Ez a két mondat így volt leírva, egymás után közvetlenül.
Már az első mondat is diszkriminatív, mert senkit sem zártak ki a véleménye miatt, ha azt a megfelelő módon közölte, csak azért, NEM. A második mondattal együtt, emlékeztetett Bogáncs nick néven fórumozó fiatalemberre, aki ha butaságot írt és erre figyelmeztették, mindig arra hivatkozott, hogy persze, ő "csak" szlovákiai magyar..
De örülök, hogy Te nem így gondoltad, szó szerint...
Köszönöm!
L.
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.01.14. 12:48

Dlajos írta:Ez csak jól hangzik, de ilyen nincs!

Pedig könyv is kezdődik ilyenforma címmel.
Szerintem amatőr az, aki annak vallja magát, de egyébként sem lehet határt meghúzni, meg ismérveket felállítani, hogy mikortól amatőr valaki.
Én az első 5 évben mikor észlelni kezdtem, nem is találkoztam másik kollégával, azt se tudtam, hogy hol a legközelebbi. Én ettől még a "szakmához" soroltam magam. Nem hiszek benne, hogy az amatőrré válásnak egyetlen útja lenne.
Ha valaki az eget bámulja, úgyis kíváncsi lesz többre is, ez meg újabb és újabb ismeretszerzést jelent, szóval alaposan belekóstol egy csomó szakterületbe. Ha mégsem, akkor idővel felhagy az egésszel, mert nem tud megújulni. Az emberek lelki szemei előtt a "csillagászat művelője" szavak kapcsán olyan ember jelenik meg, aki távcsövezik.
Különben a technikai részletek is ide tartozhatnak (pl. Hubble giroszkóp). Engem az is nagyon lekötne.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”