TV műsorok reflexiói

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: Attila » 2011.06.07. 21:42

E helyütt szeretnék ismeretlenül is gratulálni Kiss Lacinak a ma este, az MTV2-n bemutatott Mindentudás egyeteme aktuális részében látott szerepléséhez.

Nagyon szimpatikus volt érthetően megfogalmazott szakmaisága, szerénysége. Csak Marik Miklóshoz és stílusához tudom hasonlítani; időnként kifejezetten "marikosnak" éreztem mondatait - lehet, hogy példaképed?

Az ismeretterjesztéshez, amatőrséghez fűzött viszonya példa-értékű, szívet melengető!

Még egyszer gratulálok, és nagyon örülök, Laci, hogy hazajöttél!!!


Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: András » 2011.06.08. 08:19

Ugyan a tévében már nem néztem meg (mivel ott voltam a közönség soraiban) de vajon a végén a nézői kérdésekből melyeket válogatták be az adásba, emlékszik valaki?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: Attila » 2011.06.08. 11:31

András írta: ... ott voltam a közönség soraiban ...


Ezt nem az előadóból közvetítették, hanem hazai, főként fiatal csillagászokkal (Kiss Laci "főszereplésén" kívül pl. Kereszturi Ákos, Fűrész Gábor, Sárneczky Krisztián és mások, de az idősebb korosztályból pl. Almár Iván, Szatmáry Karcsi) készített riport egyveleg volt különböző helyszíneken felvéve, és a témákkal összefüggő egyéb felvételek. Nekem nagyon tetszett. (De lehet, hogy rosszul emlékszem az adás címére...?)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2011.06.08. 14:14

Attila írta:időnként kifejezetten "marikosnak" éreztem mondatait - lehet, hogy példaképed?



Köszönöm a dícsérő szavakat. Marik Miklóssal személyesen pár rövid találkozón kívül nem volt alkalmam időt tölteni, így nem válhatott belőle példakép - sajnos.

A műsorfolyam egyébként nem ért még véget, ma este az asztrobiológia és csillagászat harmadik reiterációja zárja a sorozatot, egy szerintem elég kellemes stúdióbeszélgetés formájában. Az első két produkció már onlájn is megnézhető, a harmadik is napokon belül.

Ksl
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.08. 14:51

Ezt a műsort hol lehet utólag esetleg megnézni ? Felkeltette az érdeklődésemet.
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2011.06.08. 14:59

tobe írta:Ezt a műsort hol lehet utólag esetleg megnézni ? Felkeltette az érdeklődésemet.


http://mindentudas.hu/elodasok-cikkek/i ... eivel.html

A fő kép alatt linkek a Magunkon kívül c. dokumentumfilmre, ill. a kerekasztalbeszélgetésre.

Ksl
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.08. 15:43

Köszönöm, nézem is rögtön ... Jobb, mint a barátaimközt ... :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: TV műsorok reflexiói

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.08. 20:36

Azt a három felvételt végignézve kialakult bennem egy kérdés, az élet kialakulásával kapcsolatban. Mennyi számítástechnikai kapacitás kellene egy olyan szimulációhoz, amely modellezné a naprendszert, vagy csak a Földet, vagy csak annak egy részét, hogy megfigyelhetnénk benne az élet megjelenését. Valamilyen véges időn belül azért, és olyan pontossággal, amely a hibahatáron belül lenne, tehát attól már nem kellene pontosabban vizsgálni ebből a szempontból. Vagy másik kérdés, mekkora ember hatékonyságú agy kellene bizonyos nehéz dolgok kérdések megértéséhez, amikre egyébként esélyünk sincs a véges kapacitás miatt, hiába, akár 1 milliárd 200-as IQ-jú ember. Hold méretű agy ? Galaxis méretű komputer ? Ugye, mivel a hatékonyság egy atom szimulálásánál is, többszörös mennyiségű anyagot kívánhat nagyságrendileg is akár, sőt az egész gép felépítése miatt még sokszorta többet is, nem beszélve ezer más problémáról.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”