Rémhírek ellen!

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.05.17. 12:30

Halló, minden aktív amatőrnek és ismeretterjesztőnek! Az interneten megnint áramlik a rémhír a Mars augusztusi "földközelségéről", és arról, hogy akkorának látszik szabadszemmel, mint a Hold! Én két napon belül három helyről kaptam ugyan azt a szöveget (magyarul).
Ha lehet, minden aktív amatőr próbáljon legalább a saját ismeretségi/baráti körében fellépni a tömény hülyeség ellen! Egyébként ebben az évben nem is lesz Mars-közelség, augusztusban valamivel 4 ívmásodperc a látszó átmérője! Még a fényessége is csak 1,4 mg!
Próbáljuk meg elhesegetni a rémhíreket! BQ.
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: algor » 2011.05.17. 13:38

Ez a butaság valóban ismét feltűnt, már engem is megkérdezett egy barátom, hogy kapott egy ilyen mail-t, mi igaz belőle. "Büntetésből" végig kellett hallgatnia a kiselőadásomat a Föld és a Mars pályájának viszonyáról. Ezután mondta, hogy érti a dolgot, de az ötéves kisfia nagyon csalódott lesz, mert nagyon várta volna az eseményt...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.05.17. 14:23

Igen, ezért is jó felviilágosítani, legalább is az ismerősöket, mert bizony még rossz fényt is vet ránk az alaptalan várakozás. Tavaly (vagy már tavalyelőtt?) egy kezelőorvosom (!) szemrehányást tett, hogy hát a csillagászok sem tudnak mindent előre kiszámítani, mert ő leste az eget, de nem hogy Hold nagyságú Marsot, de még a Holdat sem látta este!
Egyébként azért indítottam ezt a topicot, hogy esetleg hírt adhassunk az újabb és újabb bárgyóságokról, és főleg ötletelet azok elhéárítására! BQ.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.17. 16:19

astrohist írta:Tavaly (vagy már tavalyelőtt?) egy kezelőorvosom (!) szemrehányást tett, hogy hát a csillagászok sem tudnak mindent előre kiszámítani, mert ő leste az eget, de nem hogy Hold nagyságú Marsot, de még a Holdat sem látta este!


Ha ezt nem viccből mondta, akkor én inkább orvost váltanék. ;]
Aki feltételek, gondolkodás és utánajárás nélkül elhisz mindent, amit mondanak neki, az reménytelenül buta.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.17. 16:22

astrohist írta:Az interneten megnint áramlik a rémhír a Mars augusztusi "földközelségéről", és arról, hogy akkorának látszik szabadszemmel, mint a Hold! Én két napon belül három helyről kaptam ugyan azt a szöveget (magyarul).


Küldd vissza ezt a válaszlevelet:

EZ TÉNYLEG IGAZ!!! NEM KAMU!!!! És TUTTI, hogy működik!!!!
Augusztus 27-én éjfélkor - bárhol is vagy - igyál meg hat sört, kilenc fröccsöt,
fél liter vodkanarancsot és nyolc feles tequilát, majd nézz föl az égre.

Két holdat fogsz látni, esetleg hármat, valamint a vodka minőségétől függően a
Napot, a Marsot a Vénuszt, az ufókat és Buddhát egy unikornison.
KÜLDD TOVÁBB!!!!!! EZT MINDENKINEK TUDNIA KELL!!!!!!!!44!!!


:lol:
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.05.17. 20:33

:lol:
Na ezt bizisten elküldöm annak aki idén a Mars-közelséggel jön.

Hasznos téma lesz ez, jó ötlet volt.
90/900 refraktor
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.05.17. 20:44

Nem rossz, komolyan mondom nem nehéz az emberekből torkos borzot csinálni.
Valaki segítsen, mert az otthoni ismerősi köröm egy üstököst emleget, ami pár száz km távolságban fog hamarosan elhaladni a Föld mellett. Állítólag ez a legújabb kacsa. Honnan szedhették ezt?

(ja, persze világvégét is fog okozni, ezt kihagytam) 8-)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.05.17. 21:05

No ez az üstökös a Hale-Bopp közelsége idejéből maradt fenn. Akkor azt terjesztették, hogy a Hale-Bopp nem is üstökös, hanem egy álcázott UFO, ami mögött elbújva osonnak ide a bennünket elpusztító idegenek. A 2012-es Nibiru-rémhírt terjesztő megszállott nő azt találta ki, hogy a Hale-Bopp mögött megbújva jöttek azok a lények, akik az ő agyába beépülve sugalmazták számára, hogy jön a világ vége!
Én két-három évig minden évben erről is kaptam kéretlen e-mailt, azután, hogy megváltozott a címem, a híradás is elmardt.
A Hale-Boppról el lehet mondani, hogy a méreteiben legnagyobb üstökös volt amelyet a csillagászati feljegyzések kezdete óta észleltek, de nem csinálhatott semmi zűrt! A Googlin sok jó közlés van róla.
Úgy látszik, valakik felújították a rémhírt! Eltaposni az asztrocsótányt! - BQ
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2011.05.17. 22:02

Csák Balu!

Ez megy az iwiwre! :mrgreen:

"EZ TÉNYLEG IGAZ!!! NEM KAMU!!!! És TUTTI, hogy működik!!!!"
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.05.17. 22:38

csakb írta:Küldd vissza ezt a válaszlevelet:

EZ TÉNYLEG IGAZ!!! NEM KAMU!!!! És TUTTI, hogy működik!!!!
Augusztus 27-én éjfélkor - bárhol is vagy - igyál meg hat sört, kilenc fröccsöt,
fél liter vodkanarancsot és nyolc feles tequilát, majd nézz föl az égre.

Két holdat fogsz látni, esetleg hármat, valamint a vodka minőségétől függően a
Napot, a Marsot a Vénuszt, az ufókat és Buddhát egy unikornison.
KÜLDD TOVÁBB!!!!!! EZT MINDENKINEK TUDNIA KELL!!!!!!!!44!!!


Ennyi minden után már csak rókákat látnék a magasban repülni. :lol:
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”