Rémhírek ellen!

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2011.05.19. 10:27

asztrocsótány : )))
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.05.19. 14:17

Megnéztem a NASA hivatalos közléseit a naptevékenységről. Úgy néz ki, hogy a maximum még szélsőséges esetben sem lesz nagyobb a legutóbbinál! A legutóbbi hónapokban 2 nagy röntgen-kitörés volt, amelyek azonban nem múlták felül az eddig észlelteket. Értelmes laikusoknak el lehet magyarázni, hogy a múltban is volt ilyen erős kitörés, ezer és egy, csak éppen nem volt akkor még olyan észlelő-berendezés, amely ezeket érzékelni tudta volna. Szóval ha azt közlik, hogy akkora flare-t észleltek, amire nem volt példa, ez csak annyit jelent, hogy amiót megfelelő érzékelő műzereink vannak: úgy 10-20 éve. Korábban lehetett nagyobb is csak nem jutott tudomásunkra. BQ.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.05.26. 10:12

Én még mindig azt mondom, felesleges szélmalomharcot folytatni a kétkedőkkel szemben. Aki nyitott arra, hogy elfogadja a tudományt, azt meg kell győzni, de akit nem, arra nem hiszem, hogy érdemes távcsőidőt pazarolni.
Ez a topik nagyon jó arra, hogy megmagyarázzuk saját magunknak, amit amúgy is tudunk, de a trollok és kétkedők nem ide fognak jönni. Szerintem inkább menjünk észlelni. :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.05.26. 14:31

Arpstronomer írta:Aki nyitott arra, hogy elfogadja a tudományt, azt meg kell győzni, de akit nem, arra nem hiszem, hogy érdemes távcsőidőt pazarolni.:)


Minden csak azon múlik, hogy az illető egyén agyi neuronhálózatában kialakult outputot, ami IGEN vagy NEM végződésbe torkol, sikerül e valamilyen meggyőző technikával, megfelelő információkkal átdolgozni, hogy az IGEN kimenetté erősödjön, alakuljon át és az IGEN a helyes igaz eredményre vonatkozzon. :) Biztos van olyan, akiben ezt nagyon nehéz elérni, ha valami hardveres probléma van nála, akkor hardveres beavatkozás nélkül nem fog menni. :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.05.27. 12:06

Sztem pont azért kell a közeli családban és baráti körben némi tudományos alaposságot átadni, mert mi vagyunk azok, akik nem a Blikkből vagy a Kacsa magazinból merítjük az összes tudományos ismeretünket,
mint a drága honfitársaink nagy zöme. Persze egyetértek, szélmalom harcot vívni felesleges.

pl: egyszer napokig győzködtem egy "szőke" ismerősnőmet, hogy nem azért ég le mindig csak a bal keze, mert ő mindig úgy autózik, hogy a nap tőle balra van(!!!), hanem azért, mert lehúzza az ablakot és kilógatja a bal kezét, a jobb keze meg mindig üveg mögött van és az nem barnul. A mai napig nem hisz nekem. :shock:

Tipikus: "Waste of carbon"
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.05.27. 13:02

Kukac írta:a jobb keze meg mindig üveg mögött van és az nem barnul. A mai napig nem hisz nekem.


Erre lehet bizonyítást kitervelni, ha nem hiszi el. Rá kell húzni a bal karjára egy üvegcsövet, könyékben hajoljon 2 ízűt és úgy is tegye ki az autóból, majd meglátja, hogy akkor nem barnul, persze nem UV áteresztő üvegből. Ha legalább a "Hiszem, ha látom !" elvet bevállalja, akkor van esély rá, hogy meggyőzhető. :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.05.27. 13:13

Én arra gondoltam, ki kellene küldeni nyáron angliába, és ott a jobb keze lógna ki a kocsiból. De tuti kitalálná, hogy angliában mindig jobbról süt a nap... :lol:
Posza
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.14. 11:54

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Posza » 2011.06.02. 13:34

Két hete én is kaptam levélben egy pps-bemutatót.
Hihetetlen, hogy közel nyolc év telt el, és még mindig rengeteg buta
ember van, elszomorító. Ugyanez az ismerősöm persze majd nem jön el
megnézni hozzám az két hét múlva esedékes holdfogyit - á, neki
ilyesmire nincs ideje(meg nem is érdekli), helyette még elküldi inkább
pár száz embernek addig a baromságait a neten. Mit lehet tenni, nincs
neki kedvem elküldeni a linket(úgy se olvasná el) hogy nem lesz földközelség, pláne nem
akkora. :D
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Rémhírek ellen!

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.06.02. 13:48

El kell döntened, mi a fontos számodra. Ennek az embernek a társasága, vagy az igazság, a józan ész és a tudomány megvédése. A kettő együtt nem megy. Nem lehet barátod egy olyan ember, aki
abban hisz, hogy a tényeket a Blikk és a Story magazin hasábjain lehet magtudni.

Választanod kell, előbb vagy utóbb. Vagy lesz egy "jó haverod", aki már vallási szinten hisz a faszságokban,
és a tudományt boszorkányként üldözi. Az ilyen ember a hátad mögött rajtad is nevet, csak maximum te erről
nem tudsz, vagy nem veszel róla tudomást. A másik opció, hogy most egy ideig hanyagolod ennek az embernek a társaságát, és megnézed, hogy alakulnak a dolgok. Lehet, maga fog visszajönni hozzád, és
elnézést kér. De az is lehet, hoyg sosem látod többet, és rájössz, nem veszítettél el semmit.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”