A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2009.10.01. 11:47

A Meteort évek óta íróként és szerkesztőként mindig örültem volna az olvasóktól kapott visszajelzéseknek. Legyen ez az a fórum, ahol a mindenkori legújabb Meteor erényeit, hibáit, legjobb, legérdekesebb, legrosszabb és legunalmasabb cikket ki lehet tárgyalni! Itt lehet csapkodni az asztalt, kifejteni az ötletviharokat, no meg jelentkezni "ezt én jobban megcsinálnám" felkiáltásokkal.

Ksl
szabomgyula
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.23. 17:37

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: szabomgyula » 2009.10.01. 20:34

A 3D-s képek, szemüveg melléklettel, az az évtized ötlete volt. Az összes családtagnak megmutattam, nagy sikere volt neki.
szabomgyula
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.23. 17:37

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: szabomgyula » 2009.10.03. 11:51

Senki sem olvas Meteort rajtam kívül?!
Akartam még írni, legújabb felfedezésem a Hold-rovat. Már el is képzeltem magam vérmes holdészlelőként :!: :?:
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.03. 12:32

Igen jó ötlet volt ez a 3D cuccozás, csak az a baj hogy egy-két kép kicsit félresikerült. Nem illik össze pontosan a két látott kép, így kicsit kancsítani kell hozzá, az meg fejfájást okozhat.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2009.10.03. 12:54

ez a mostani meteor nekem is bejött és nem csak a 3d miatt, hanem valahogy több érdekes cikket is találtam benne. (most nincs a kezem ügyében, nem tudok pontos címet mondani)
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: András » 2009.10.07. 12:16

A régi Meteorokban található távcsőépítéssel foglalkozó cikkek nekem a legemlékezetesebbek, hirtelenjében a bűvös doboz naptávcső, a pajtaajtó-mechanika (oldalán a nagypapa krumplijával, aminek a másodpercmutatójával kellett szinkronban tekerni a kurblit) jut eszembe, az ilyen témájú cikkek mintha megritkultak volna. Aztán nem tudom, mennyire ördögtől való dolog lenne berakni egy-két külföldi újságban, esetleg weboldalon található érdekes cikk magyar fordítását. Hrtelen ennyi..
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.07. 18:49

Az általam beküldött Ágasvárról szóló cikk viszont néhol sajnálatot ébresztett bennem....sok hely ki lett hagyva, vagy épp át lett írva. Ha azért lett kihagyva mert fölösleges...akkor oké megértem. De ha azért mert nem teljesen "nagyvárosi nyelven" íródott, hát az azért van mert direkt akartam úgy írni.
Csak ennyi volna az észrevételem......
szabomgyula
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.23. 17:37

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: szabomgyula » 2009.10.07. 20:04

András írta:Aztán nem tudom, mennyire ördögtől való dolog lenne berakni egy-két külföldi újságban, esetleg weboldalon található érdekes cikk magyar fordítását. Hrtelen ennyi..


De hát van ilyen, az összes hír szinte, és a cikkek között is olykor. Persze nem szó szerinti fordítások, de ez szerintem egyáltalán nem baj.

Nekem az interjúk tetszettek, kár, hogy kihalt a mozgalom. Minden számban el tudnék képzelni egyet! (Amennyiben a jövőnek is készül a Meteor, ezeknek az interjúknak lenne a legnagyobb értéke szerintem, de mindenképpen az élbolyban lennének.)
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: András » 2009.10.07. 20:15

szabomgyula írta:
András írta:Aztán nem tudom, mennyire ördögtől való dolog lenne berakni egy-két külföldi újságban, esetleg weboldalon található érdekes cikk magyar fordítását. Hrtelen ennyi..


De hát van ilyen, az összes hír szinte, és a cikkek között is olykor. Persze nem szó szerinti fordítások, de ez szerintem egyáltalán nem baj.


Nem, bocs, nem a hírrovatra gondoltam. Az nyilvánvaló. Hanem pl távcsövek, okulárok tesztjeire, építésre, ilyenekre...
Guest

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.10.08. 07:35

bár nem a legújabb meteorral kapcsolatos a véleményem, de az interjúk, "hogyan kezdtem" jellegű cikkek, régi anekdoták nekem is nagyon tetszenek, különösen BQ cikkein nevettem sokat (épp mostanában vettem elő régebbi meteorokat (igaz nekem sajnos csak 2006-tól vannak meg), az akkoriakban még sok ilyen cikkecske volt. "óragép indul, gép mehet!" - na az valami fenomenális volt. volt egy rövidke sorozat a változós rovatban is néhány ember első lépéseiről, kár hogy viszonylag hamar végetért. mert bár személyesen szinte senkit sem ismerek, de ezek valahol mégis lelkesítő kis sztorik.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”