A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Kelemen
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.20. 09:54

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Kelemen » 2009.10.08. 11:44

A Meteor az egyik kedvencem, a mostani egy szenzáció. Annyira megtetszett, hogy rögtön rendeltem belőle 5 darabot iskoláknak, barátoknak ajándékba! Javaslom a szerkesztőknek, hogy ezután minden példányba tegyenek legalább egy 3D-s képet. Ilyen felvételt bárki készíthet, (elsősorban földi célpontokról), a nagyon egyszerű segédeszköz elkészítéséhez szívesen adok ötletet.
Varga Róbert
Avatar
Deepsky
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.09.28. 14:36

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Deepsky » 2009.10.08. 12:58

Lehet, hogy rosszul néztem, pedig párszor "átforgattam", de nem találtam meg benne
a legjobb cikket :) Azért nem vagyok szomorú, mert helyette találtam majd tucatnyi
kiemelkedően jó cikket. Gyakorlatilag az összes cikk nagyon jó, színvonalas és érdekes.
Az külön öröm, hogy bőséges terjedelmű ez a Meteor, sok olvasnivalóval.
Viszont kicsit elszomorít, hogy néhány általam is kedvelt, korábban népszerű rovat
mennyire elgyengült.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.09. 20:56

starquake írta:bár nem a legújabb meteorral kapcsolatos a véleményem, de az interjúk, "hogyan kezdtem" jellegű cikkek, régi anekdoták nekem is nagyon tetszenek, különösen BQ cikkein nevettem sokat (épp mostanában vettem elő régebbi meteorokat (igaz nekem sajnos csak 2006-tól vannak meg), az akkoriakban még sok ilyen cikkecske volt. "óragép indul, gép mehet!" - na az valami fenomenális volt. volt egy rövidke sorozat a változós rovatban is néhány ember első lépéseiről, kár hogy viszonylag hamar végetért. mert bár személyesen szinte senkit sem ismerek, de ezek valahol mégis lelkesítő kis sztorik.



Ezek esetileg, akkor voltak, előtte is hasonló volt a Meteor, mint ma, csak most jobb.:)
De tény, hogy a 2006-os egy jó évfolyam volt.
Viszont a régi "meteoros" hangulatot az 1993-as, 1994-es vagy 1995-ös számok adják legjobban vissza, és valahogy nekem a kilencvenes évek végi számok is nagyon bejönnek.
Szerintem a legeslegjobb évfolyam az 1994-es.

Sajnos, papíron hozzájutni lehetetlennel ér fel, ezért is várjuk olyannyira a digitalizált változatot!

Cikk fordítás:
Bárki, bármilyen cikket lefordíthat, és ha megfelelően sikerül, valamint számíthat a köz érdeklődésére, közzétesszük az újságban. Sajnos a rovatvezetők zöme nem főállásban csinálja a lapot, és sokszor erre már igazán nem marad ideje.
És nem csak fordításra igaz ez, hanem bármilyen cikkre, bemutatkozó vagy humoros írásokra is, csak legalább némi köze legyen a csillagászathoz!

Saját házamtáján szétnézve, régebb óta szeretnék kérni a rendszeresen észlelő mélyég-észlelőktől ilyen bemutatkozó írásokat, eddig Tóth Jánosé jelent meg, a következő Kovács Gergő írása lesz, majd Lovró Nemferi következik:) (Ha elfoglaltságai megírni engedik személyes történetét) :)

Snt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.09. 21:00

Janicsillagasz írta:Az általam beküldött Ágasvárról szóló cikk viszont néhol sajnálatot ébresztett bennem....sok hely ki lett hagyva, vagy épp át lett írva. Ha azért lett kihagyva mert fölösleges...akkor oké megértem. De ha azért mert nem teljesen "nagyvárosi nyelven" íródott, hát az azért van mert direkt akartam úgy írni.
Csak ennyi volna az észrevételem......


Nekem is mindig kihúzták a felét, ezen ne csodálkozz. Én azon lepődtem meg, hogy amilyen hosszú, Mizser belerakta az újságba.:) Ezek szerint kétszer olyan hosszú volt.

Snt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.10.10. 10:55

santage írta:
Janicsillagasz írta:Az általam beküldött Ágasvárról szóló cikk viszont néhol sajnálatot ébresztett bennem....sok hely ki lett hagyva, vagy épp át lett írva. Ha azért lett kihagyva mert fölösleges...akkor oké megértem. De ha azért mert nem teljesen "nagyvárosi nyelven" íródott, hát az azért van mert direkt akartam úgy írni.
Csak ennyi volna az észrevételem......


Nekem is mindig kihúzták a felét, ezen ne csodálkozz. Én azon lepődtem meg, hogy amilyen hosszú, Mizser belerakta az újságba.:) Ezek szerint kétszer olyan hosszú volt.

Snt


Á 2x azért nem. Sztem még max egy fél oldal, vagy még annyi se. Bár lehet hogy akkor meg azért lett kihagyva, hogy így teljesen beterítette a rá szánt oldallapot.....
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.10. 17:16

Janicsillagasz írta:
santage írta:
Janicsillagasz írta:Az általam beküldött Ágasvárról szóló cikk viszont néhol sajnálatot ébresztett bennem....sok hely ki lett hagyva, vagy épp át lett írva. Ha azért lett kihagyva mert fölösleges...akkor oké megértem. De ha azért mert nem teljesen "nagyvárosi nyelven" íródott, hát az azért van mert direkt akartam úgy írni.
Csak ennyi volna az észrevételem......


Nekem is mindig kihúzták a felét, ezen ne csodálkozz. Én azon lepődtem meg, hogy amilyen hosszú, Mizser belerakta az újságba.:) Ezek szerint kétszer olyan hosszú volt.

Snt


Á 2x azért nem. Sztem még max egy fél oldal, vagy még annyi se. Bár lehet hogy akkor meg azért lett kihagyva, hogy így teljesen beterítette a rá szánt oldallapot.....


A szerkesztés nehéz ügy, tudom.

Snt
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2009.11.02. 15:56

Mindig hasznos, ha az ember visszajelzést kap a munkájával kapcsolatban. Engedjétek meg, hogy nagyon röviden reagáljak csak néhány felvetésre.

- Tóth Jani ágasvári cikkével kapcsolatban hadd jegyezzem meg, hogy mindeddig talán soha nem áldoztunk négy oldalt egy ágasvári ifjúsági táborra. Nem csak erre a szövegre, de minden más szövegre is igaz, hogy igen, szerkesztünk rajta, bele-belenyúlunk, de MINDIG jó szándékkal. Egyébként hogy a témához is kapcsolódjunk, Janié volt a szeptemberi Meteor egyik legjobb cikke.

- Interjúk. Idén 4-5 interjú is megjelent, ill. meg fog jelenni. Ez azért nem kevés! Ebből kettő amatőr vonatkozású (Éder Iván és Görgei Zoltán). Nagyon nagy munka egy ilyen interjút megírni, csak a saját példámat tudom mondani, hogy mennyire. Leülünk az alannyal, és beszélgetünk, közben pedig jegyzetelek, és ezek alapján készül el a végleges szöveg. Erre fel kell készülni, az alannyal megbeszélni ezt-azt, ami mind idő és idő.
A "hogyan kezdtem?" sorozat egy darabig ment a változós rovatban (3-4 folytatás is volt), de kicsit azért sok volt a jóból, jobban el kellett volna osztani.

- Távcsőépítés. Két kezemen meg tudom számolni, hogy hány cikk-felkérésem van, hány jó távcsőépítőt kértem fel az utóbbi évek során cikkírásra, amiből ilyen-olyan okból nem lett cikk, pedig de jó lett volna. A távcsőépítők építeni jobban szeretnek, mint írni.
És mégis, számoljunk azért utána, hogy az elmúlt három évben, mióta Rózsikától átvettem a rovatvezetést, mennyivel több távcsöves cikk jelent meg!
Várom a távcsőépítési, távcsőtesztelési cikkeket, és persze magam is dolgozom azon, hogy minél több ilyen hazai írás szülessen.

Köszönöm a véleményeket.

Mzs
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.11.02. 16:24

szabomgyula írta:A 3D-s képek, szemüveg melléklettel, az az évtized ötlete volt. Az összes családtagnak megmutattam, nagy sikere volt neki.

Ezt meg tudom erősíteni... Nálunk itt a munkában szabályos anaglyph-lázat okozott a 3D-s szám, azóta kollégáimmal alaposan áttekintettük a témnát, sok szép tesztfelvételt készítve. Lévén itt most cseppet offtopic, így nem reklámozom errefelé az eredményt. :D
Ettől függetlenül is jó volt olvasni az elmúlt pár Meteort -- a lap valóban egyre színvonalasabb. Mindenképpen jót tett és beért az arculatváltás is. Persze azért a szubjektivitás itt is tetten érhető:
az, hogy kinek melyik évfolyam az "aranyévfolyam" igazából érzelmi kérdés. Kinek-kinek nyilván azok a szép évfolyamok, amelyeket ifjú titán amatőrként, lelkes észlelőként maga is megélt. Szinte majd mindenki ódákat zeng az első csillagászati táborának időszakáról, és az összes későbbi "az már nem az igazi" jelzőt kapja. Mindenkinek más időszakot jelent a "hőskor." Biztosan most is van aki az ide nyári ágasvárt tartja a legjobbnak mert itt jöt össze a (neki) legjobb csapat, a legjobb bulik, derültségek... Mindeközben sokan pl. a 1992-es duplaráktanyásat, vagy éppen az első Meteor tábort '88-ban emlegetik elfelejthetetlenként. :)

Hm... az a 7.2-es HMG Ráktanyán 88 júliusában... :) Városból odaszabadult ifjúként hirtelen azt se tudtam mit kezdjek azzal az éggel, pláne Fidusz csirkemelléktermékkel borított dobson tubusával nézve... Valóban nagyon szép időszak volt, amíg utána pár évig rendszeresen jártunk észlelőhétvégézni Ráktanyára. A maihoz képest sokkal szűkebb lehetőségek között, minimális komforttal, de nagyon jó hangulatban teltek ott a napok és persze az éjszakák...
Amcsillüdv: Nyözö
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.11.02. 16:32

Mzssiralop írta:...minden más szövegre is igaz, hogy igen, szerkesztünk rajta, bele-belenyúlunk, de MINDIG jó szándékkal. Egyébként hogy a témához is kapcsolódjunk, Janié volt a szeptemberi Meteor egyik legjobb cikke.

Ez minden szerkesztett lapnál teljesen természetes folyamat. A Meteor esetében -- saját cikkeimen szerzett tapasztalatom alapján -- állíthatom, hogy Attila "átírásai" után bizony jobb, sallangmentesebb, olvashatóbb lettem. Kell egy kis idő amíg belátja ezt az ember, én személy szerint ezúton is köszönöm Attilának, hogy annó olyan szorgalmasan nyesegette zsurnalisztikai vadhajtásaimat. :P

Nyz
Amcsillüdv: Nyözö
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.02. 18:07

nyozo írta:
Mzssiralop írta:...minden más szövegre is igaz, hogy igen, szerkesztünk rajta, bele-belenyúlunk, de MINDIG jó szándékkal. Egyébként hogy a témához is kapcsolódjunk, Janié volt a szeptemberi Meteor egyik legjobb cikke.

Ez minden szerkesztett lapnál teljesen természetes folyamat. A Meteor esetében -- saját cikkeimen szerzett tapasztalatom alapján -- állíthatom, hogy Attila "átírásai" után bizony jobb, sallangmentesebb, olvashatóbb lettem. Kell egy kis idő amíg belátja ezt az ember, én személy szerint ezúton is köszönöm Attilának, hogy annó olyan szorgalmasan nyesegette zsurnalisztikai vadhajtásaimat. :P

Nyz


Jani kicsit zokon vette, de én már régen mondtam neki, hogy ez így megy.
Az NGC 55-ös cikkét is jól meg kellett szerkeszteni.

És ez így is lesz, még sokkal inkább a jövőben is.

A csillagdaépítéssel kapcsolatban van egy jó alany, Lovró Feri, fel is kértem hogy írja meg csillagdája építését, ha az elkészült.

Igen érdekes, félig földbe süllyesztett megoldást választott.


Snt
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”