A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2021.06.27. 22:06

Szabó Robi Tanmese című cikke egészen jó, sőt kiváló írás. Nem is gondoltam, hogy ennyire jól ír. Természetesen nagyon is van köze a csillagászathoz, hiszen kozmikus fenyegetettségünk kérdése egyike napjaink hangsúlyos kutatási területeinek. Benne a hazai kutatásokkal, amelyekről időről időre beszámolunk a Meteorban is. Itt nem ismeretterjesztő cikkről van szó, a szerző (aki a CSFK igazgatója) irodalmi formában dolgozza fel, milyen lenne az, amikor valóban "helyzet van", tudni lehet, hogy valóban megtörténik a becsapódás. Jó eséllyel valahogy így reagálna az emberiség, és nem, nem jönne Brúszvilisz, hogy megmentse a bulit, majd belelovagoljon a naplementébe. A Meteorban időről időre közlünk csillagászati ihletésű verseket, szépirodalmat, néha még meséket is. Persze lehet azt mondani, hogy a Tanmese nem irodalom, szerintem meg de, bármelyik sci-fi kötetben megállná a helyét. Egyszóval megesik, hogy nem észlelőlistát, távcsöves cikket, rendezvénybeszámolót stb. közlünk, hanem valami mást: a következő számban pl. játszótér-tesztcikk is lesz, és igen, annak is van köze a csillagászathoz.

Ami a Meteor Kráter írásmódot illeti, igen, jól tudom, hogy az meteoritkráter, azonban a helyszínt így hívják, persze, furcsán hangzik, de bizonyára megvan ennek az oka (hagyomány, mittomén): https://meteorcrater.com/
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Imre » 2021.06.27. 23:08

Ez valóban tanmese lett! Arra tanít, hogy hallgatni kell az okos szóra, és bízni kell a szakértőkben, tudósokban, akik menteni akarják azokat is, akik ellenpropagandát fejtenek ki a javasolt megoldással szemben. Tudom, hogy nem minden oltás egyformán hatásos, és azt is, hogy nincs elfogadva, de már van lehetőségünk, hogy azt az oltást kérjük, amit már hivatalosan elfogadtak. Bátran használhatjuk, és ajánljam mindenkinek. Ez a kis írás is jól mutatja, hogy a kelleténél sokkal több a széthúzás, amely nagymértékben hátráltatja a nem 100%-os, de nagyon hatékony megoldását ennek a hatalmas problémának! Ajánlom azoknak, akik még mindig gondolkodnak azon, hogy oltassák-e magukat, azaz bevonuljanak a védelmet nyújtó építménybe! A legmodernebb oltóanyag igen hatékony, és adható már 12 éves kortól! Felelősséggel tartozunk gyermekeinkért is. Itt a nyár, biztosabban lehetne táborba küldeni őket, és biztosabban éreznénk magunkat mi is. Erre tanít minket ez a rövidke írás! Aki nem érti, annak nem magyarázom tovább, felesleges. Megérdemli a Meteor legjobb cikke címet, még akkor is, ha kifejezetten nem a csillagászattal kapcsolatos, de igen aktuális témát feszeget. Üdvözlettel: Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2021.06.27. 23:21

Imre írta:
2021.06.27. 23:08
Ez valóban tanmese lett! ...
Na! Ez volt a reklám helye. Továbbra is tartom, hogy nem a legjobb cikk, és semmi keresnivalója a Meteorban. De nem folytatom mert ez az oldal nem erről szól.
Üdv:
Gergő (RKM)
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.06.28. 09:38

Úgy látom, ez a cikk az eddigi megnyilvánulások alapján, elég megosztóra sikeredett.
Érdekesnek tartom, hogy csak Imrével járt egy rugóra az agyunk a cikket olvasva a víruskezeléssel kapcsolatban, ami pedig szintén egy globális katasztrófa.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: hg » 2021.06.28. 10:47

Mzssiralop írta:
2021.06.27. 22:06
Ami a Meteor Kráter írásmódot illeti, igen, jól tudom, hogy az meteoritkráter, azonban a helyszínt így hívják, persze, furcsán hangzik, de bizonyára megvan ennek az oka (hagyomány, mittomén): https://meteorcrater.com/
Ha már az oltáspropaganda is beszivárgott :?, még belefér egy kis off-topic.
Kicsit utánanézve: a hely hivatalos neve (nekem nagyon úgy tűnik) még mindig "Barringer Meteorite Crater". A kráter üzleti hasznosítását egy családi vállalkozás, a Barringer Crater Company végzi (talán nem véletlen, hogy magukat is így nevezik), afféle élményparknak berendezve a környéket. A "Meteor Crater" névhez bizonyára az ő marketing tevékenységük vezetett, amit még az átlag amerikai polgár is kérdés nélkül érteni vél, és igazodik a tömegigényekhez (lásd a példaként idézett weboldal egyik hátterét :))...

A cikkel kapcsolatban továbbra is egyetértek a nem magasztaló véleményekkel, de nem zavar, ha másoknak tetszik. A "tekintélyre hivatkozás" viszont kifejezetten zavar; mondjuk nem jobban, mint a lóerőkkel való hivalkodás egy csillagászati fórumon. Ezek mind sajnálatos elrettentő erőt képviselnek, akkor is, ha a többség egyszerűen csak hallgat, vagy nem jön ide többé. A Meteor folyamatos megújítási törekvésébe beleférnek ilyen cikk-kísérletek, az idő majd eldönti, hogy jó-e így, vagy sem.
Üdv.: Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.06.28. 11:14

hg írta:
2021.06.28. 10:47
Mzssiralop írta:
2021.06.27. 22:06
Ami a Meteor Kráter írásmódot illeti, igen, jól tudom, hogy az meteoritkráter, azonban a helyszínt így hívják, persze, furcsán hangzik, de bizonyára megvan ennek az oka (hagyomány, mittomén): https://meteorcrater.com/
Ha már az oltáspropaganda is beszivárgott :?, még belefér egy kis off-topic.
Kicsit utánanézve: a hely hivatalos neve (nekem nagyon úgy tűnik) még mindig "Barringer Meteorite Crater". A kráter üzleti hasznosítását egy családi vállalkozás, a Barringer Crater Company végzi (talán nem véletlen, hogy magukat is így nevezik), afféle élményparknak berendezve a környéket. A "Meteor Crater" névhez bizonyára az ő marketing tevékenységük vezetett, amit még az átlag amerikai polgár is kérdés nélkül érteni vél, és igazodik a tömegigényekhez (lásd a példaként idézett weboldal egyik hátterét :))...

A cikkel kapcsolatban továbbra is egyetértek a nem magasztaló véleményekkel, de nem zavar, ha másoknak tetszik. A "tekintélyre hivatkozás" viszont kifejezetten zavar; mondjuk nem jobban, mint a lóerőkkel való hivalkodás egy csillagászati fórumon. Ezek mind sajnálatos elrettentő erőt képviselnek, akkor is, ha a többség egyszerűen csak hallgat, vagy nem jön ide többé. A Meteor folyamatos megújítási törekvésébe beleférnek ilyen cikk-kísérletek, az idő majd eldönti, hogy jó-e így, vagy sem.
Üdv.: Gábor
Kedves Gábor!
Örülök, hogy Te ilyen következetes vagy.
Ha már így (közvetve is) megszólíttattam a lóerő kapcsán, jelezném, hogy a kollimáció
megtartása kapcsán került említésre a teljesítmény, még ha félig humoros formában is.
Látom ez nálad nem jött be, pedig szerintem ez kapcsolódik a fórum profiljába és nem tartom "sajnálatos elrettentő erő" - nek
Azt hogy sokan nem nyilvánítanak véleményt azt én is sajnálom.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.06.28. 14:34

MZs, nem értünk egyet. Ahogy írtam, a cikk jókora csúsztatás, amennyiben a koronát próbálja összehozni egy kisbolygó-becsapódással. Márpedig ezt teszi, mert ugyan ki nem a vírusra gondol az olvasása közben?
A méretes aszteroida valóban a biztos pusztulás, úgy a korona nagyon nem az, ezt a számok mondják, nem az én véleményem.
A cikknek az a vonulata, hogy vannak, akik megfogadják a tanácsot, vannak, akik nem, és az ebből eredő társadalmi viselkedés valóban izgalmas, de ebbe nagyon kár belekeverni a koronát. Így a cikk sok propaganda - kevés ismeretanyag.
Ha a lap - egyébként nagyon helyesen - nem akar elmenni a korona mellett, akkor bőven volna, kifejezetten amcsill összefüggés, amiről írni lehetne, akár személyes hangvétellel is. Kezdve a levegő kitisztulásától a sok megmaradó szabadidőn át az online térbe való átköltözésig és tovább.
Avatar
AtiCelestron5091
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2020.06.16. 18:42

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: AtiCelestron5091 » 2021.06.28. 15:37

Vizi Péter írta:
2021.06.28. 14:34
MZs, nem értünk egyet. Ahogy írtam, a cikk jókora csúsztatás, amennyiben a koronát próbálja összehozni egy kisbolygó-becsapódással. Márpedig ezt teszi, mert ugyan ki nem a vírusra gondol az olvasása közben?
A méretes aszteroida valóban a biztos pusztulás, úgy a korona nagyon nem az, ezt a számok mondják, nem az én véleményem.
A cikknek az a vonulata, hogy vannak, akik megfogadják a tanácsot, vannak, akik nem, és az ebből eredő társadalmi viselkedés valóban izgalmas, de ebbe nagyon kár belekeverni a koronát. Így a cikk sok propaganda - kevés ismeretanyag.
Ha a lap - egyébként nagyon helyesen - nem akar elmenni a korona mellett, akkor bőven volna, kifejezetten amcsill összefüggés, amiről írni lehetne, akár személyes hangvétellel is. Kezdve a levegő kitisztulásától a sok megmaradó szabadidőn át az online térbe való átköltözésig és tovább.
Ez mondjuk jó ötlet. Én például a gyárleállás alatt építettem meg a csillagdámat, és észleltem a legtöbbet és szereztem a legtöbb tapasztalatot.
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: hg » 2021.06.28. 17:07

D.Laci írta:
2021.06.28. 11:14
Ha már így (közvetve is) megszólíttattam a lóerő kapcsán,
Kedve Laci!
Félreértettél, egyáltalán nem lettél megszólítva, és a hozzászólásod humoros szándékát is értem, még a nevető arc nélkül is.
Viszont számosan lehetünk, akik nem precíz típusmegjelöléssel illusztráljuk, ha a távcsövünk befér, vagy nem fér be a hátsó ülésre. Csak elgondolkodtam, mi lehetett a szándék... mert mindennek oka van :).
Üdv.: Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.06.28. 19:51

Igazad van Gábor!
Persze, hogy oka van.
Dicsekedni akart vele.
A pontos típus ismeretének hiányában honnan tudtam volna, hogy milyen erős?
Ez a fiatalos hév, nincs ezzel baj az én olvasatomban.
Nekem inkább az elkapkodott vásárlások, amik meggondolatlan költéssel járnak ez ami...
De hát azt is az ő pénze bánja.
Sok ilyet láttunk már. Utána meg egy év múlva "kihasználatlanság miatt eladó" töredék pénzért.
Kívánom, hogy ne legyen így, legyen sokáig hasznos tagja a fórumnak és lelje sok örömét ebben a szép hobbiban.
Szerintem egészségesebb szép fokozatosan építkezni, egyre több tapasztalatot szerezni, de a mai világ nem mindig ilyen.
Emlékszem micsoda öröm volt, amikor egyre komolyabb eszközöket tudtam venni, még ha használtan is jutottam hozzá.

Elnézést az off topic-ért.


D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”