A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2011.09.13. 09:46

meunier írta:Jaj, az "észlelésből" még baj lesz... :mrgreen:


Valamiből kimaradtam? :)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.09.13. 11:06

Imre írta: Legyen egy lappal kevesebb a terjedelme, és ha kell, akkor kettővel, ha nincs más megoldása a helyzetnek. Jobban meg kell húzni a mondókát, és csak azt kell betenni, ami valóban a tagság érdeklődésére tarthat számot. Én pl. kihagynám azokat a rajzokat, amiket mostanában garmadával közöltek, és csak a legjobbat közölném, ami valóban méltó rá! A tagoknak jelszavas hozzáférést biztosítanék a kiadvány internetes mellékletéhez, és aki kéri, az féláron még a nyomtatott termék teljes tartalmát is megkaphatná. Akkor nem kell csomagolni, póstázni, és olcsóbb is! Én akkor is megrendelném a nyomtatott változatot, mert az kézben tartva bárhol olvasható, de elég lenne negyed évenként megküldeni hármasával. Ha fontos, akkor interneten bármikor elérhetném, és nyomtathatnék magamnak az utazáshoz néhány cikket, ha éppen azt szeretném olvasgatni. Ez is egy megoldás, nem?


Kedves Imre!
Én személy szerint nagy örömmel és érdeklődéssel olvasom a műszaki megoldásokról és egyéb praktikus észlelési ötletekről írt cikkeit. Azok valóban tartalmilag is gazdagítják csillagváros fórumát!

"Sidius: Nekem Picasso festményei nem tetszenek igazán, de attól még másnak tetszik (anélkül, hogy párhuzamot vonnék a két műfaj között)."

Nem kell, hogy tetszedjen, az Ő képei fényévekkel túlmutatnak minden szubjektivitáson!
(Van párhuzam a két "műfaj" között)



- sch -
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.09.13. 11:55

mizar írta:
Imre írta: Legyen egy lappal kevesebb a terjedelme, és ha kell, akkor kettővel, ha nincs más megoldása a helyzetnek. Jobban meg kell húzni a mondókát, és csak azt kell betenni, ami valóban a tagság érdeklődésére tarthat számot. Én pl. kihagynám azokat a rajzokat, amiket mostanában garmadával közöltek, és csak a legjobbat közölném, ami valóban méltó rá! A tagoknak jelszavas hozzáférést biztosítanék a kiadvány internetes mellékletéhez, és aki kéri, az féláron még a nyomtatott termék teljes tartalmát is megkaphatná. Akkor nem kell csomagolni, póstázni, és olcsóbb is! Én akkor is megrendelném a nyomtatott változatot, mert az kézben tartva bárhol olvasható, de elég lenne negyed évenként megküldeni hármasával. Ha fontos, akkor interneten bármikor elérhetném, és nyomtathatnék magamnak az utazáshoz néhány cikket, ha éppen azt szeretném olvasgatni. Ez is egy megoldás, nem?


Kedves Imre!
Én személy szerint nagy örömmel és érdeklődéssel olvasom a műszaki megoldásokról és egyéb praktikus észlelési ötletekről írt cikkeit. Azok valóban tartalmilag is gazdagítják csillagváros fórumát!

"Sidius: Nekem Picasso festményei nem tetszenek igazán, de attól még másnak tetszik (anélkül, hogy párhuzamot vonnék a két műfaj között)."

Nem kell, hogy tetszedjen, az Ő képei fényévekkel túlmutatnak minden szubjektivitáson!
(Van párhuzam a két "műfaj" között)



- sch -
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.09.13. 14:43

nem tudom, hogy az én hozzászólásom indította-e el a lavinát, én mindenesetre tényleg csak arra gondoltam, hogy hiányozni fog a kis barna boríték. se többre, se kevesebbre. valahogy összenőtt a meteorral, nyitottam a postaládát hó elején, és vártam, hogy barnul-e... :D

(btw, nálunk pl a műanyagos szelektívbe csak pet-et lehet dobni, semmi mást, mert csak azt dolgozzák fel itt, a többi megy a szeméttelepre.)
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2011.09.13. 15:12

Megint off-topic levelezés kezdődött a borítékkal (mert azért azt nem gondolom, hogy a 3. oldal vezércikke a legjobb cikk ;) ): igaz, nem lehet előre tudni, hogy a témában hány levél fog születni.

Azért érdekes, sőt tanulságos, hogy a csomagolásváltást hány oldalról lehet megközelíteni.
Én pl. örülök és egyetértek bizonyos fokig Imre vehemens környezetvédő véleményével.

Olvastam a "vezércikket", olvastam a témát a Csilla levlistán, és az itteni véleményeket is végigrágtam. Mindig tisztában voltam azzal, hogy különc ember vagyok. A jelen esetben sincs másként: én az első pillanattól kezdve a magyarázat hiányzó momentumain töröm a fejem.

- Ki kezdeményezte a csomagolásváltást?
- Mennyibe került az eddigi módszer: újságok szállítása, boríték, cimke, borítékolás, postára vitel?
- Mennyit fizetünk most a Postának az új csomagolásért? (és mennyit fogunk fizetni holnapután?)

Végezetül, ha azt veszem, hogy egy személyben mindenért felelős (őszülő) főtitkárunk, Attila válláról egy súlyos havi gond került le - amiből a több ezres tagság-20 ember az égvilágon semmit nem érzékelt! -, akkor azt mondom: jól csináltad, Attila.

Porrima
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.13. 16:00

Csatlakozom porrimához. BQ.
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2011.09.13. 16:37

Sziasztok!

Nem igazán értem, mi ez a nagy felzúdulás a csomagoló anyag miatt... Szerintem a boríték papírból az meg FÁ-ból készül. Szóval X ezer magyar amatőr miatt ki kellett vágni Y köbméter fát (szállítás, feldolgozás) + a papír előállítása, stb. Majd a postai megérkezés után egyenes landolt a kukában. Nesze neked környezetvédelem.

Ajánlom figyelmetekbe a következő könyvet:

Maklári Tamás: KLÍMAHISZTÉRIA és egyéb gyógyítható betegségek

Egyébként ha már itt tartunk, követelem az mcse.hu és egyéb kapcsolódó szerverek azonnali lekapcsolását, hiszen rettentően környezet szennyező technológiát alkalmazunk teljesen öncélúan, közgazdaságilag egyáltalán nem indokolható (azaz minden szempontból felesleges) tevékenységünkre.

Elfogadom, hogy ami most megy az nem folytatható íly módon tovább, de azért ne legyünk mérges vagy éppen sötét "ződek", mert szerintem az az út sem vezet sehova...

IMHO, uff szóltam!

Jó észlelést!
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2011.09.13. 17:03

A régi, borítékos-rabszolgamunkás kiküldés költsége Magyarország területére havonta 210 ezer Ft volt. Most a szeptemberi szám kiküldése 160 ezer Ft-ba került.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.09.13. 17:13

acz71 írta:Sziasztok!

Nem igazán értem, mi ez a nagy felzúdulás a csomagoló anyag miatt... Szerintem a boríték papírból az meg FÁ-ból készül. Szóval X ezer magyar amatőr miatt ki kellett vágni Y köbméter fát (szállítás, feldolgozás) + a papír előállítása, stb. Majd a postai megérkezés után egyenes landolt a kukában. Nesze neked környezetvédelem.


Ez azért nem egészen így történik, a mai papíripart nem kell egy kalap alá venni a brazíliai őserdőirtással.
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2011.09.13. 21:48

Sziasztok!

A szerver lekapcsolást azért nem mondtam olyan komolyan.... most (21:48-kor) az mcse.hu már nem érhető el.... :D

Jó észlelést!
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”