Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.12.04. 19:46

Egy "csillagászati topic-ban" felmerült egy kérdés, ami, szerintem, túl egyszerűen lett megválaszolva.
További apropó, hogy nem rég, egy csillagászati beruházás fontosságát éhező gyerekek helyzetével mérték össze.
Úgy látszik, hogy mások pénzének elköltése, "csillagászati" téma. Ezért hoztam át egy "nem szakmai topic-ba".
De felőlem törölhető, nem ragaszkodom hozzá!
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.12.04. 19:51

Szerintem a "csillagászatra költés" témát ne töröljük, legfeljebb akit nem érdekel, nem olvassa. Viszont ez a téma (éppen a csillagászat és az űrkutatás vonatkozásában) felmerül többször is a tömgetájékoztatásban. No de ugyan azok, akik ezeket a demagóg szövegeket hangoztatják, minden további nélkül használják a mobiltelefont és este nézik a tv-t, meg interneteznek.
Egyszóval, aki lát, hall,. ollvas ilyen szöveget, hát dobja be nyugodtan. BQ.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.12.04. 20:53

Mi kérünk elnézést. Viszont ha a hírekben megjelennek olyan dolgok, ami marhaság, azt a csillagész és egyéb tudományok képviselőinek nem szabadna annyiban hagyni, tessék megkeresni az illető médiumokat és egy cáfoló cikket megjeleníteni, kizárólag tudományos alapon. Én ezt valahogy nem sokszor látom, hogy megtörténik és nem a szaklapokban, vagy szakmédiában, hanem ugyanott, ahol az eredeti megjelent.
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.12.04. 22:15

Dlajos írta:További apropó, hogy nem rég, egy csillagászati beruházás fontosságát éhező gyerekek helyzetével mérték össze.L.


Nyugodtan nevesítsünk, én voltam olyan bá(o)tor :D
Bár ott megpróbáltam rövidre zárni a témát, de ha ilyen mély sebet ejtett ...hát boncolgassuk kicsit, főképp miután ez nem szigorúan szakmai topic.
Elkövettem azt a hibát, hogy nem néztem mélyebben utána a hírnek, megelégedtem a közölt linkkel.
Picit utánajárva ez valóban egy EU támogatott project - bár az nem derül ki milyen mértékben - viszont az így kapott pénzt valóban illik a támogató kívánalmai szerint elkölteni, ebben B.L.-nek tehát igaza volt.

Ellenben a "korabeli párt-csinyovnyik" alá való besorolási kisérletet...ugyanúgy nem minősíteném(hangosan), mint azt a magatartást sem, amikor ugyanarról a kérdésről homlok egyenes ellenkező véleményt formálunk a "nagy nyilvánosság előtt" mint egy magánlevélben, valamint a mostani beszólást sem "No de ugyan azok, akik ezeket a demagóg szövegeket hangoztatják" ---- "kedves" B.L.

De térjünk vissza az ominózus hozzászólásra:

"Az hogy a véleményem ilyen reakciókat szül jól példázza hogy egy időben, egy földrajzi helyen, de alapvetően eltérő értékrend alapján éldegélünk, lényegében két külön világban."---mondottam volt.

Ezek a reakciók - sajnos - csak még megerősítenek a téves alapfeltevés -re adott hozzászólás teljes mértékű helyességére....a saját régimódi világszemléletem szerint.
Sajnos nyilvánvalóan teljesen mindegy milyen forrásról beszélünk.

Az általam normálisnak tartott morális álláspont szerint, egy mély-válságban lévő országban, ahol lakosság több tíz százaléka létfenntartási gondokkal küszködik, etikátlan és erkölcstelen a tudomány támogatási mértékét fenntartani...hát még növelni, vagy annak növelésére igényt tartani, főképp azoknál az elméleti tudományoknál amelyeknek reálidejű hasznossági mutatójuk nulla.
Ez nálam nem demagógia, hanem erkölcsi, emberiességi alapkő. Ezekkel a dolgokkal játszadozni, azokkal viccelni: az én szememben ember elleni bűnténnyel egyenlő és felidézi bennem a II. világháború meghatározó szellemiségét.

Mindazok akiknek erről más az álláspontja --- nagyon, nagyon nem számíthatnak sem a tiszteletemre, sem a megbecsülésemre, tekintet nélkül a korukra, nemükre, rangjaik és caffrangjaik számára és mértékére.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.12.04. 22:55

Sajnos B.László "moralizálása" annyira zavaros, önmagában ellentmondó és demagóg, hogy ehhez sem hozzá szólni, sem válaszolni nem érdemes. Mindenesetre saját magát minősíti, hogy számítógépen oktatja tanításait, amelynek beszerzése, működtetése nem is csekély összeget jelent, ám de ezt az összeget ő nem az éhezők megsegítésére, hanem magán-szórakozásra költi.
Mindenesetre tanítása szerint zárjuk be a NASA-t, szüntessük meg a CERN-t, és számoljuk fel az egyéb léhaságokat, mint pl. a múzeumok, képtárak, színházak, és akkor majd az emberiség boldogabb, elégedettebb lesz! És B. László járjon elől jó példával! - B.Q.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.12.05. 08:18

Kedves Balogh László!
Az akár gazdasági, akár morális mélyponton lévő közösségek - idetartoznak az országok is - egyetlen kitörési pontja az oktatás, a tudomány fejlesztése. Ez nem vélemény, hanem történelmi, szociológiai, sőt, antropológiai tapasztalat.
Vulgárisan fogalmazva: egy buta de jóllakott embertömeg minden, csak nem elérendő cél.

Csúnya populáris sztereotípia a tudás és a létfenntartás szembeállítása.

Nem egy tudományos projektre szánt pénznek kellene fájnia, hanem a népbutításra fordított, az előbbinél nagyságrendekkel (mondjuk legyen a szorzó 100) nagyobb pénztömegek nemhogy haszontalanságának, hanem egyenesen károsságának.

Olcsó moralizálás helyett minőségi "ember-építést" javasolnék.

Tisztelettel.

Vizi Péter
Guest

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.12.05. 09:55

Vizi Péter írta:Kedves Balogh László!


Mint már írtam külön világban élünk...azonos időben és közel azonos térben is sajnos.

Többek között - pont az ilyen gondolati világ miatt sikerült eltávolodnom ettől az egyesülettől.

Hogy egy klasszikust idézzek:
"Ezért a beszéded olyan a fülemben, mint a légyzümmögés"

Részemről ismételten lezártnak tekintem a témát.


Ui: Mit is várjak, ha valaki még a nevemet sem képes helyesen leírni :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2013.12.05. 10:12-kor.
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.12.05. 10:07

Szerintem már elég volt ebből a témából, se az egyesületi tagság, se a rokonszenv nem kötelező. Az érveket meg nem lehet mások nem szándékolt elírási hibájának felhántorgatásával védeni.
Csak emlékeztetőül mondom, hogy ez történetesen az MCSE fóruma, és nem kötelező látogatni. Innen is van lehetőség eltávolodni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.12.05. 10:16

Kedves László, a névelírásért elnézést kérek.

Az eltérő vélemények akkor értékesek, ha van mögöttük megalapozott, azaz tapasztalaton vagy tudáson alapuló ismeret. Ezek nélkül a "vélemény" csak a tulajdonosa számára értékes - a hasonszőrűeknek meg érdekes.

Nem tisztem az MCSE védelme, semmi problémám nincs azokkal az amatőrcsillagász Kollégákkal, akik nem tagok. De ne felejtsük el, hogy mi itt (azaz Te is) az MCSE által üzemeltetett és a tagság által támogatott médiát használjuk eszmecserére. És ha már erkölcsi tartás meg értékrend, akkor ez mindenképpen rámutat bizonyos disszonanciákra, valamint a szintén alapvető morális értéket hordozó tudatosság kérdésére.
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2013.12.05. 11:01

Szerintem arról lehet vitatkozni hogy milyen arányban kell megosztani az aktuális helyzetben a közpénzeket, de annak nem látom értelmét hogy az egyik javára(pl. szociális juttatások) elvonjanak minden más területről. Egy ország, társadalom működtetése egy kissé bonyolúltabb ennél, meg kell találni az egészséges egyensúlyt. Az arányokról lehet vitatkozni, de bármelyik létjogosúltságárol szerintem nem.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”