Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.12.04. 16:48

Imre írta:Nem azt kell hajtogatni, hogy mit miért NEM lehet megtenni, hanem azon kell fáradozni, hogy mit HOGYAN lehet megoldani! Ez a fejlődés helyes iránya, és nem a kifogások keresése! Üdv. Imre

Akkor lenne a fejlődés iránya, ha azt írnád, hogy ezt, ezt és ezt fogom csinálni, hogy a fórum jobb legyen.
De az ötletek arról szólnak, hogy már farkával kell a csalánt verni (admin, modi).
Ennél jobban csak azt utálom, ha az enyémmel próbálja valaki...
Az urak szaros gumicsizmával mászkálnak a szobában, majd morognak, hogy mi van nem takarít itt senki?
És most nem rád gondoltam Imre!
Az senkinek sem jut eszébe, hogy az új topicba azt írja: "A kérdésedre itt és itt válaszolok!" - majd a megfelelő és meglévő topicba irányítsa a delikvenst. Minek ehhez moderátor?
És az is furcsa számomra, hogy mindig ugyan az az öt fórumozó reklamál. Pontosan azok akik amúgy nagyon jól tudják, hogy mit hol lehet megtalálni...
De hát, lelkük rajta. Engem nem zavar a rend, sem admin, sem moderátor nem vagyok, ...itt...
Üdv,
L.
<eof>
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: sp. » 2012.12.04. 21:49

Dlajos írta:<eof>

Hát Dlajos, nem hittem volna én sem, hogy ennyi amcsillnek kakastoll/gumibot volt a jele az oviban.

Uff.

sp.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.12.05. 15:45

Kedves Lajos!
"Akkor lenne a fejlődés iránya, ha azt írnád, hogy ezt, ezt és ezt fogom csinálni, hogy a fórum jobb legyen."
Nincs mindenre lehetőségem, ill. itt nincs jogosultságom! Tanácsot, ötletet azt adhatok. Íme:

Megpróbálok még egyszer nekifutni ennek az első belépők éltal nyitott topikok problémának. Most úgy gondolkodtam, mint egy olyan új belépő, aki elsőre gyorsan szeretne feltenni egy kérdést, de azt sem tudja, hogy hogyan, és hol tegye meg. Eljut a csillagváros kezdőlapjára, és ott belép az egyik, szerinte megfelelő helyre. (Mély-ég) Igen, de ott rengeteg szerinte még nem pontosan értelmezhető szavakkal megfogalmazozott alcímeken talál egy kazal újabb címet. Belenyit egyikbe-másikba, és úgy ítéli meg, hogy ott mással foglalkoznak, nem az a jó hely. Egy darabig keresgél, ez lehet több perc, vagy óra is, de nem találja a szerinte megfelelő helyet. Nem baj, mert észreveszi nagy piros felirattal ÚJ TÉMA * gombocskát, és azonnal rá is kattint, hiszen a kérdése, az ő témája új, mert nem találta sehol, ahol kereste. Nyit egyet! - Ennyi. Utána indul a lavina!

Talán azzal lehetne megelőzni, ha már a kezdő oldalon létrehozna valaki egy olyan feltűnő címmel, és pirossal, vastagított betűvel egy helyet, ami azonnal felkelti egy új belépő figyelmét, és nem is keres semmit, hanem oda belép és felteszi a kérdést. Tehát a nyitó oldalon a 3. sorban a "Kezdők fóruma" alatt lenne a helye és kifejezetten az első belépőknek címzetten!

Pl.: Új belépők első kérdései minden témában! Itt kapni a leggyorsabb választ!
vagy Új belépők kérdései bármely témakörben! Kérdezz bátran! Gyors és pontos választ kapsz!

A lényege, hogy ez álljon a 3. sorban, és nagyon feltűnő legyen! Ha oda belép és felteszi a kérdést, akkor nyertünk, mert valaki biztosan a megfelelő helyre irányítja, miután válaszolt az első kérdésére. Így talán elkerülhető a probléma, mindenkinek jobb lesz, és ami a lényeg, hogy az új belépők úgy érzik, hogy itt várják, és szívesen fogadják őket, hiszen van "portaszolgálat" is, kifejezetten őket megszólitva! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.05. 15:56

Az internet egy szabályozatlan kibertér. Ugyanis a júzerek maguk is gyakran szabályozatlanok. Épp ezért elvetél minden olyan kezdeményezés, amely "felülről" próbál a káoszba valamilyen rendszert vinni.
Egyedül a moderátor képes tenni valamit a rend érdekében - mert ő nem része a rendszernek, hanem hatalmi jogokat képes gyakorolni. Mert az egész így lett kitalálva, és a júzerek zöme is ebben szocializálódott.
Amit tehetünk: mi magunk fogjuk ki a szelet a trollok, ufósok, stb.-k vitorlájából az ún. önmérséklettel. Nem kell hozzászólni, kommentelni, oktatni. Mert lássuk be, vannak nyilvánvalóan ide nem illők, akiknek már az első hozzászólásából biztosan ki lehet számítani, hogy kavarni jött ide, vagy önigazolni magát. Mégis mindig akadnak páran, akik beszállnak. Nem kéne. Ha pedig valaki idevaló módon kezdi, de aztán - és ez a paranoiásoknál feltétlenül hamar bekövetkezik - átcsúszik az előző kategóriába, akkor vele ott kell abbahagyni, mindenféle lezárás, konklúzió nélkül. ÖNKONTROLL!!!
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2012.12.05. 16:31

No, hát Vizi Péter előbbi hozzászólásával több mint 100 százalékban egyet kell értenem!
Nem hagyni elfajulni az egészségtelen vitát, a meg nem győzhetőt nem győzködni, aki meg vitapartner nélkül se fárad bele a monoton mondanivalójába, azt le lehet moderálni.

A magam részéről nem gondoltam még néhány hónapja, hogy azért nem fogok már sietni hozzászólni semmihez, mert mindenkinek úgyse tetszik a rám (is) ruházott moderálás (vagy nem moderálás). Nem tudok mindig -és őszintén számítottam rá-, hogy nem is kell mindig ilyesmivel foglalkozni. Pedig ez volt az egyetlen hely, ahová ilyen virtuálisban szívesen léptem be éveken keresztül, minden nap.
Valóban. Vagy ide tartozik az ember, vagy pedig moderál.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.12.05. 16:51

Elbeszélünk egymás mellett! Nem a trollokról, hanem az új belépőkről beszéltem! Ez ennyire nem volt világos? Erre a javaslatra mondjatok valamit, és ne a már százszor megbeszélteket ismételjétek! Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.05. 17:02

Kedves Imre! Nem beszélünk el egymás mellett, a szabályozatlanság és önkontroll-hiány az új belépőkre is vonatkozik. Egy - hogy is mondjam, hogy ne legyen áthallásos - magunkfajta, nem a kibertérben szocializálódott, nem az "instant get" életérzésben gyökerező ha ellátogat egy fórumra, minimum szétnéz. Megkeresi a helyét. Egy fészbúkon élő mai kolléga meg szereti szaporítani a káoszt és mindenhová önteni a biteket.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.12.05. 18:16

Ez így rendben is van, de még mindig nem mondtál véleményt a javaslatomról, amely igencsak egyszerűen megoldható lenne, semmi káros hatása nincs, és ha beválik, akkor megoldja a kezdők első hozzászólás alatt nyitott új topik problémát! Szerintem egy próbát mindenhogyan megérne! Ez egy célzottan kezdőket segítő megoldás lenne, és nem igényel több munkát, mint egy újabb hozzászólás megírása! Javaslom, hogy aki jogosult azon a helyen létrehozni, az tegye meg! A pudding próbája az evés! Én reménykedem, hogy beválik! Ez egy aprócska figyelmesség lenne a frissen belépőknek! Azt is mutatná, hogy itt törődnek az új látogatókkal, és bevezetik őket a Csillagvárosba! Jelezze az, aki érti a lényegét annak, amit írtam! Többet már nem írok ez ügyben, mert nincs érdemi vita a javaslatommal kapcsolatosan. Sajnálom! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.05. 20:04

Kedves Imre, nyitott kapukat döngetsz. Nézd csak meg: a fórum nyitólapján van Kezdők fóruma, azon belül Az alapismeretektől a távcsővásárlásig, azon belül pl. Általános kérdések. Egyszóval az általad javasolt, ha nem is szó szerint, de tartalmában és elérhetőségében 100%-osan már üzemel - és mégis itt tartunk. Mert szabályozatlanok a népek, lusták még ennyit is elolvasni, hiszen megszokták, hogy mindenhol a neten lehet új topikot indítani...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.12.05. 21:05

http://www.astrotreff.de/default.asp?Menu=2

Ez a német Astrotreff fórumfelülete. A legelső hozzászólásomkor az optika rovatban egy meglévő topikba tettem fel a kérdésemet, keresve egy hasonló témát. Kb. 2 perc!!! múlva figyelmeztettek, hogy nyissak új témát, vagy folytassam azt, amibe beleírtam.
Csillagváros fórumfelülete alkalmatlan erre a típusú fórumozásra. A Makszutové is sokkal jobb. Talán az járhatóbb út, mint ez a nyisson-ne nyisson vitatkozás. De jól elvagytok vele ebben a csillag és bolygómentes időben. :D
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”