Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.04. 10:32

71e Ft házhoz , google KÉPEKbe ussed be ott van valahol
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.08.04. 11:14

géza írta:71e Ft házhoz , google KÉPEKbe ussed be ott van valahol
Hát ez sem olcsó. Nézem hogy 12,2-fokos látómezeje van :shock:
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: mpt » 2016.08.04. 11:30

Nem egeszen ertem, minek ehhez 42 mm-es objektiv? Kinek van 20 mm-es pupillaja?
(42 / 2,1 = 20).

--mpt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.08.04. 12:07

Marketinges tervezte, nem optikus... :mrgreen:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: chip » 2016.08.04. 15:47

mpt írta:Nem egeszen ertem, minek ehhez 42 mm-es objektiv? Kinek van 20 mm-es pupillaja?
(42 / 2,1 = 20).

--mpt


a linkelt review is sok bekezdésen át feszegeti a kérdést, lehet azért jogos indok rá:

"So why use 42mm lenses? In a Galilean system, the actual field of view scales linearly with objective diameter. As such, for any given power, a doubling of the objective diameter results in the real field doubling. As the exit pupil is virtual and located inside the optical system there is no fixed eye point and hence to maximise the field seen, the eye must be placed as close as possible to the eye lens, with the obvious implication for spectacle wearers. However, the Vixen SG have fairly generous sized eye lenses which provides a more comfortable “eye relief” (stated as 8.4mm) without cutting off parts of the achievable field of view."
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.04. 16:40

Sajna nem tudom leforditani ezt Neked magyarra, de biztos lesz itt valaki... A Vixen kozlesnel a REVIEW alatt nemet tesztleirasra (PDF) lehet kattintani, abban is segithetnel. Itt is irnak valamit tertorzitasarol, nem tudom rendesen leforditani : http://neilphillipson.com/2014/06/vixen ... -sg2-1x42/
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.08.04. 17:57

géza írta:Sajna nem tudom leforditani ezt Neked magyarra, de biztos lesz itt valaki...


Walaki:

Röviden (és szabadon :lol: ) a lényeg az, hogy ez egy Galilei-típusú kukker, azaz homorú okli, egyenes állású kép, a LM meg törpe minoritás. (Pl. a boltban kapható, összeállítható, műanyag lencsés, papírtubusos Galilei refraktor-replikával ki is próbálható.)
Ezért van a kis méretekhez képest brutál nagy (42mm-es) objektív, mert annak átmérőjével egyenes arányban nő a LM, ami így csak kicsi és nem törpe... (a 12° ilyen tömzsi cucchoz nem egy hanyatt esés), bár ehhez az okulárra kell tapasztani a szaruhártyánkat, aminek a szemüvegesek ugye nem annyira örülnek. (A kilépő pupilla itt csak virtuális, és az optikai rendszer belsejébe esik...)
Ezért ad a Vixen valamiféle korrekciós feltétet is a lencsefőzelékre, amivel a betekintési szemtávolság 8.4mm-re nő.

Én nem annyira pedáloznék erre a cuccra.

A német szöveget passzolom.
Ott serdülőkoromban elakadtam az "ich liebe dich"-nél... :oops:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.04. 20:37

Attila, koszonom. Mindig izgatott a nagy látoszog, mikor megláttam nagyot dobbant a szivem. Már nem dobog annyira, az árát látva. Ez a cég egy hasonlo másikat is kinál, japán leirással, japánul sem tudok. Nagyon szép mélyeget látni nagylátoszogu fotoobjektivekkel is, okulárt paszitva mogé, szeretek nézni vele tejutat. Akkor, marad az továbbra is. Azért ennek is orulnék.....
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.06. 17:16

Mikor az ember saját feje az állvány...franciául, de a képek beszélnek... http://www.webastro.net/forum/showthread.php?t=5525 (munkavédelmi sisak betét)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2016.08.07. 15:07

Egy nagyon hoszu topic a 2x Galilei binokularokrol.
Utolso hozaszolas Augusztus 5-en volt.

http://www.cloudynights.com/topic/53665 ... os/page-18

ATM /hazban epult Galilei binokularokrol van szo , hasznalva egy par ''Nikon TC E2 Tele Converter 2x'' optikat.
Az eredmenyek mint kep minoseg es latomezo job mint a nagyon draga Vixen gyari verzio.

Mi az oka az egesz orultsegnek ?

Fel teszed a binoklit a fejedre mint egy nehezeb szemuveget es elvezed az oriasi lato mezot.
A lato mezo kb. 25 fok.
Mert ez volt az eredeti cel : lehet vasarolni vagy epiteni egy binokulart amelyik atoleli keresztiranyban a Tej Utat ?
Ahogyan jelentetek az adot topicban , a binokli befogadja a Cygnus es a Lyra csillagkepeket egy lato mezoben.
Vagy az Andromeda csillagkepet es meg szomszed teruletet.


Nem csak ennyi ,de ez is : ez a 2x Galilei binokular visza adja az amcsinak azt a egboltot melyik mar nem lathato szbad szemmel a feny szenyezes miat.

Azt a Tej Ut 25 fok kepet nagyon szeretnem latni sajat szemmemel , atolelve egy lato mezoben.
Az komoly eszkoz , nem gyerek jatek , szereny velemenyemben. :shock:

Udv , Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”