Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.09. 08:03

Attila írta:
Mozdonyos írta:Megkaptam a választ a Beo-pa-tól. Előre láthatólag augusztus közepén lesz elérhető leghamarabb a Skymaster Pro 15×70. Kiváncsi leszek rá.


Várható árat kérdeztél / mondtak?


MDA
Nem kérdeztem az árát,és nem is mondták a válaszukban. Csak az előrelátható elérhetőségről érdeklődtem.
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.07.09. 09:05

Annak ellenére, hogy nagyon új a binokli, még külföldön is, remélem nem fognak "elszállni" a hazai ár megállapításával, mert akkor nem sokan vennék meg, mint ahogy én sem. Akkor inkább gyűjtök egy 15x70 ED Delta eXtreme Marine binokulárra ami most 145 ezer Ft-ért kapható. Fele árral kiegyeznék.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.09. 10:12

Említed az ED-t. Fraunhofer akromátok, ED-k,APO-k a színrekorrigálás hatásossága. A zsebem fraunhofer rokon. Módomban állt sokféle lencsével nézni. Esetemben (egyénfüggő érzékelés) tapasztaltam, a színre korrigálás hatalmas javulás a megfigyelésben. Egy példa . Másfél kilométerre lévő magasfeszültségű villanyoszlop részleteit nézem, hasonló nyílású - nagyítású csövekkel. A Fraunhoferrel ( jobb márka)is láttam ugyanazt a részletet mint ED és APOval, de csak alapos hosszabb megfigyelés után. ED és APOval szinte azonnal. Igy fest a dolog végtelenül leegyszerüsitve, nálam. Véleményem szerint magamfajtának jó az a fraunhofer, ám nem mindegy melyik, mivel a ráadott bevonatokkal egy lencse megtáltosodik. Itt kell óvatosnak lenni vásárláskor, melyik cég, milyen bevonatok. Nagy különbségek vannak, jó választással egy "olcsóbb" Fraunhofer is igen használható lehet. Az olcsó ED nekem valami miatt gyanús. A gyenge mechanika átokká válik.
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.07.09. 11:50

Kedves Géza!

Nem is gondoltam, hogy létezhet olcsó ED. Vagy ezen belül is vannak fokozatok. Akkor tényleg az ember nem tudhatja, hogy mit vesz, hiába van ráírva egy csomó rövidítés, az még nem minden. Szerintem a Delta eXtreme Marine binoklik mechanikailag teljesen rendben vannak, bár sajnos ilyet még nem fogtam kézben élőben.
Lenne egy másik kérdésem. A www.vadasztavcso.hu oldalon lehet kapni a DELTA 15X70 SKYGUIDE BINOKULÁR-t.
Erről tapasztalata vagy véleménye van valakinek? Az ára és a leírása alapján egy erős középkategóriásnak tippelem a 15x70 binoklik között. Elég szimpatikusnak találom, de ugye ezt is élőben kellene megtapasztalni, belenézni, megvizsgálni.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.09. 12:33

Nem volt a kezemben, de a google "képekbe" beütöd a tipust, jön pár találat. Ezt onnan vettem: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9090900 Neked talán több jön. Angolban sem vagyok valami erős. Olcsó - nem olcsó. A bevonatok sokfélék, a "csodatévők" igen drágák. Arra gondoltam fentebb, a drágának tűnő egyes Fraunhofernek oka van, mégis olcsóbb a reklámozott de mégdrágább, talán nem is annyira jobb EDnél. Ez nemrégi tapasztalatom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2016.07.09. 19:30-kor.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.09. 13:41

géza írta:Nem volt a kezemben, de a google "képekbe" beütöd a tipust, jön pár találat. Ezt onnan vettem: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9090900 Neked talán több jön. Angolban sem vagyok valami erős. Olcsó - nem olcsó. A bevonatok sokfélék, a "csodatévők" igen drágák. Arra gondoltam fentebb, a drágának tűnő egyes Fraunhofernek oka van, mégis olcsóbb a reklámozott de drágább, talán nem is annyira jobb EDnél. Ez nemrégi tapasztalatom.
Az említett fórumon a "Transzformátor" nicknevű egyén az én vagyok :)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.09. 18:59

József, akkor a Minox Fraunhofer spektivvel (ami érdekelt) kapcsolatban mondom, a nemrégi példa épp ez volt. A mindenen használt gumibevonat ami az állítócsavarokra is kiterjed, kezdhet azokon problémássá válni. Újabban ezeket a részeket fémesen csinálják, nem csak magasabb kategóriában. A gumi nem bírja a strapát? Nem tudom.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.09. 20:34

géza írta:József, akkor a Minox Fraunhofer spektivvel (ami érdekelt) kapcsolatban mondom, a nemrégi példa épp ez volt. A mindenen használt gumibevonat ami az állítócsavarokra is kiterjed, kezdhet azokon problémássá válni. Újabban ezeket a részeket fémesen csinálják, nem csak magasabb kategóriában. A gumi nem bírja a strapát? Nem tudom.
Sajnos nekem nincs tapasztalatom a Minox spektívekkel. Most spektívként egy William-Optics Zenithstar 70/430ED tubust használok.Ezen nincs gumi. :D Érdekességként mondom,hogy ha jól tudom,akkor az egyik tag Ohara FPL-51-es. Ilyen szempontból jobb lenne talán a Megrez(72/432) ami FPL-53-as üveget használ.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.09. 20:37

géza írta:... A gumi nem bírja a strapát? Nem tudom.


Nekem több olyan eszközöm is van (pl. a legkedvencebb Minolta Dynax 7 analóg fényképezőgép vázam, vagy egy webkamera fej), ami gumírozott bevonattal van ellátva, és 5-6, esetleg 8-10 év múlva a gumibevonat ragacsossá, nyúlóssá válik, és használhatatlanná teszi az adott eszközt.

Én örülök, ha nem használják ezt a megoldást.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.09. 20:48

zozo67 írta:Kedves Géza!

Nem is gondoltam, hogy létezhet olcsó ED. Vagy ezen belül is vannak fokozatok. Akkor tényleg az ember nem tudhatja, hogy mit vesz, hiába van ráírva egy csomó rövidítés, az még nem minden. Szerintem a Delta eXtreme Marine binoklik mechanikailag teljesen rendben vannak, bár sajnos ilyet még nem fogtam kézben élőben.
Lenne egy másik kérdésem. A http://www.vadasztavcso.hu oldalon lehet kapni a DELTA 15X70 SKYGUIDE BINOKULÁR-t.
Erről tapasztalata vagy véleménye van valakinek? Az ára és a leírása alapján egy erős középkategóriásnak tippelem a 15x70 binoklik között. Elég szimpatikusnak találom, de ugye ezt is élőben kellene megtapasztalni, belenézni, megvizsgálni.
Tapasztalt kollega az index távcsőfórumán írt róla véleményt. Az akkor talán még kapható BTC Marine 15×70-el(pl: TS MX Marine-hoz,Delta Extreme-hez hasonló,és annak idején 114kHUF-ba került) hasonlította össze. Képminőségre azon a véleményen volt,hogy kb egy szinten van az olcsó BTC 15×70-el,csak masszívabb házat kapott,és ez is okuláronkénti élességállítású(IF=Individual Focusing,vagy katonai élességállítás) mint a Marine. Egyébként nekem volt a Delta SkyGuide-hoz nagyon hasonló USA-beli Orion Giantview 15×70-em:http://www.telescope.com/Binoculars/Big-Binoculars/Orion-Giant-View-15x70-Astronomy-Binoculars/pc/-1/c/5/sc/68/p/9327.uts Valamiért olyan érzésem volt,hogy kettőz,és nem igazán tetszett. Ezért eladtam,aztán később jöttem rá,hogy mindenképpen szemüveget kell viselnem binokulár használatkor. Ilyen okból én például jobban szeretem a csavaros szemkagylót,mint a visszahajthatót. Mivel a kinézett Celestronon is ilyen visszahajtható van,ezért vásárlás előtt mindenképpen ki kellene próbálnom. Az említett Delta SkyGuide jóval masszívabb lehet az olcsóbb(30ezres kategória) társaitól. Az én Orionom is masszív volt,ami a súlyán is meglátszik 1300g vs 1900g.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”