Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.01.28. 20:57

Ződi írta:
2019.01.28. 20:44
Mozdonyos írta:
2019.01.28. 08:39
Mozdonyos írta:
2019.01.28. 08:34

Írd be a vadászaprón a keresőbe hogy "Meopta".
Tegnap még fennt volt a 10×50-es Meostar hírdetése 160ezerért.
A legfontosabb az,hogy vétel előtt ki tudd próbálni.
Lehet hogy kicsi a betekintési távsolság.
Nem biztos,hogy az említett Delta Titánium visszahajtható szemkagylója tetszik.
De igaz ez a tetőéles csavaros szemkagylójára is stb.
[url] [/https://vadaszapro.net/reszletek/294324 ... r-10x50-b1]
Ha nem lenne a Fujinon-om,akkor megvenném.
Most kb:234ezer körül van az új ára.
Köszi a linket! 🙂
Ennyire jó ez a Meopta? Bocs, de nem vagyok jól informálodott binok terén.

Sajnos kicsit messze van tőlem Kecskemét , de nem azt mondom, hogy nem érdekel ez a távcső. Vajon miért adja el a gazdája 2 hónap után úgy, hogy nem is használta?!
Nem akarlak rábeszélni semmire.
Én binokulár fan kollegák tanácsára próbáltam a 8×42-es Meostart,
és nagyon tetszett minden szempontból.
Főleg a betekintési kényelme.
Nem tudom,hogy miért akarja eladni.
Az lenne a legjobb,ha felmennél valamelyik távcsőboltba,
és ott kipróbálnád őket. Igaz nem csillagos ég alatti próba,de akkor is.
Vagy esetleg a FEHOVA kiállításon még nagyobb a választék.
Én utoljára egy 10×42-es Meostar-ra gyúrtam,de elvitték a BTC-ből.
A gyár meg már csak az új verziót "HD" gyártja 300ezer környékén.
Most egy Zeiss Conquest HD 10×42-esre gyúrok.
Én korábban szemüveges voltam,és cilinderes.
Csak szemüvegben tudtam használni a binokulárokat.
Most a lézeres szemműtét óta már laza 8-) vagyok.
Ződi
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.07. 16:33

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Ződi » 2019.01.28. 22:15

Mozdonyos írta:
2019.01.28. 20:57
Ződi írta:
2019.01.28. 20:44
Mozdonyos írta:
2019.01.28. 08:39

[url] [/https://vadaszapro.net/reszletek/294324 ... r-10x50-b1]
Ha nem lenne a Fujinon-om,akkor megvenném.
Most kb:234ezer körül van az új ára.
Köszi a linket! 🙂
Ennyire jó ez a Meopta? Bocs, de nem vagyok jól informálodott binok terén.

Sajnos kicsit messze van tőlem Kecskemét , de nem azt mondom, hogy nem érdekel ez a távcső. Vajon miért adja el a gazdája 2 hónap után úgy, hogy nem is használta?!
Nem akarlak rábeszélni semmire.
Én binokulár fan kollegák tanácsára próbáltam a 8×42-es Meostart,
és nagyon tetszett minden szempontból.
Főleg a betekintési kényelme.
Nem tudom,hogy miért akarja eladni.
Az lenne a legjobb,ha felmennél valamelyik távcsőboltba,
és ott kipróbálnád őket. Igaz nem csillagos ég alatti próba,de akkor is.
Vagy esetleg a FEHOVA kiállításon még nagyobb a választék.
Én utoljára egy 10×42-es Meostar-ra gyúrtam,de elvitték a BTC-ből.
A gyár meg már csak az új verziót "HD" gyártja 300ezer környékén.
Most egy Zeiss Conquest HD 10×42-esre gyúrok.
Én korábban szemüveges voltam,és cilinderes.
Csak szemüvegben tudtam használni a binokulárokat.
Most a lézeres szemműtét óta már laza 8-) vagyok.
Nem gondoltam, hogy rá akarnál beszélni bármire! 🙂 Köszi, hogy megosztod binokuláros tapasztalataidat! Csak érdekelt, hogy mitől olyan jó a Meopta. Életemben nem hallottam még felőle! Mondjuk erről biztos vastag könyvet lehetne erről írni! 🙂

Valóban, a távcsőpróba lenne a legjobb, dehát ha nincs mindegyik raktáron a boltban, így elég nehéz!
A FEHOVA jó ötlet!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.28. 22:45

Egy bizonyos minőségi szint felett azért már nagyon keresni kell a cuccok hibáját, hogy miért is éri meg többször annyit adni érte. :)

Persze mindentől van jobb vagy szebb. :)

Az ember legszívesebben olyan boltba menne vásárolni, ahol legalább addig nyitva vannak, amíg az ég kissé elsötétedik, vagy mozgó nyitvatartás lenne, ahol neten értesülnénk, hogy az ottani éppen tiszta égről, hogy mehetünk nézegetni a csöveket, ki az udvarra az ég alá, aztán ha jó a cső, nyélbe lehetne ütni az üzletet. :)
Ződi
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.07. 16:33

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Ződi » 2019.01.28. 23:10

tobe_ írta:
2019.01.28. 22:45
Egy bizonyos minőségi szint felett azért már nagyon keresni kell a cuccok hibáját, hogy miért is éri meg többször annyit adni érte. :)

Persze mindentől van jobb vagy szebb. :)

Az ember legszívesebben olyan boltba menne vásárolni, ahol legalább addig nyitva vannak, amíg az ég kissé elsötétedik, vagy mozgó nyitvatartás lenne, ahol neten értesülnénk, hogy az ottani éppen tiszta égről, hogy mehetünk nézegetni a csöveket, ki az udvarra az ég alá, aztán ha jó a cső, nyélbe lehetne ütni az üzletet. :)
2007-ben így vettem a távcsővem. Megrendeltem, pár hónap várakozás után megjött a távcső, este kipróbálhattam. Nagyon szép Szaturnusz a látómezőben. Mondtam is: tessék becsomagolni! 🙂
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.28. 23:15

tobe_ írta:
2019.01.28. 22:45
Egy bizonyos minőségi szint felett azért már nagyon keresni kell a cuccok hibáját, ...
Gyulai Pali szokta mondani, hogy - ha jól emlékszem - 90%-os Strehl fölött az ég alatt már nagyon kevesen tudják minősíteni a távcsövet, 95% fölött pedig senki...
Azaz 95% fölött minden távcső "tökéletes".

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.28. 23:18

Attila írta:
2019.01.28. 23:15
tobe_ írta:
2019.01.28. 22:45
Egy bizonyos minőségi szint felett azért már nagyon keresni kell a cuccok hibáját, ...
Gyulai Pali szokta mondani, hogy- ha jól emlékszem - 90%-os Strehl fölött az ég alatt már nagyon kevesen tudják minősíteni a távcsövet, 95% fölött pedig senki...

MDA
Ez igy igaz, foleg itthoni viszonyok mellett. Viszont ilyenkor azert kiutkozhet egy jo seeing melletti bolygovideo utofeldolgozasanal a kulonbseg.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.28. 23:31

cbo írta:
2019.01.28. 23:18
Ez igy igaz, foleg itthoni viszonyok mellett. Viszont ilyenkor azert kiutkozhet egy jo seeing melletti bolygovideo utofeldolgozasanal a kulonbseg.
Ez is igaz, de csak így (lucky imaging).
Illetve vizuális észlelés esetén is, ha "megáll a légkör" egy pillanatra. Úgy, kábé évente kétszer... :mrgreen:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.28. 23:39

Attila írta:
2019.01.28. 23:31
cbo írta:
2019.01.28. 23:18
Ez igy igaz, foleg itthoni viszonyok mellett. Viszont ilyenkor azert kiutkozhet egy jo seeing melletti bolygovideo utofeldolgozasanal a kulonbseg.
Ez is igaz, de csak így (lucky imaging).
Illetve vizuális észlelés esetén is, ha "megáll a légkör" egy pillanatra. Úgy, kábé évente kétszer... :mrgreen:

MDA
Igen. En mondjuk minel rovidebb expokat probalok elerni bolygo fenykepezes kozben, torekedve a “lucky” framekre. Mondjuk f/4-es Newtonjaimmal nem is tudok mast csinalni. Valljuk be ezek azert nem erre a teruletre vannak kielezve, de magam is meglepodtem, hogy azert nem rosszul teljesitenek. Es ha jo a seeing akkor bizony a nagyobb atmerok hozzak a reszleteket, csak hat ritkan.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.28. 23:43

cbo írta:
2019.01.28. 23:39
... Mondjuk f/4-es Newtonjaimmal nem is tudok mast csinalni. Valljuk be ezek azert nem erre a teruletre vannak kielezve, ...
PowerMate! Nekem brutál bevált. Semmit nem torzít, csak fókuszt nyújt. És ez komoly!
(Bolygóhoz meg a képsík-görbület és a kóma sem számít...) Ráadásul minél több pixelre vetül a bolygó képe, annál több részletet lehet kihozni belőle a feldolgozás során - a légkör állapotától függetlenül is.
Tehát nagy átmérő és nagyítás (ehhez persze perfekt optika kell...) minél kisebb pixelekkel. A kis pixel nagyobb relatív termikus zaja meg nem számít, mert extrém rövid az expo.

Bár ez itt eléggé topic-idegen téma... :oops:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.29. 00:04

Attila írta:
2019.01.28. 23:43
cbo írta:
2019.01.28. 23:39
... Mondjuk f/4-es Newtonjaimmal nem is tudok mast csinalni. Valljuk be ezek azert nem erre a teruletre vannak kielezve, ...
PowerMate! Nekem brutál bevált. Semmit nem torzít, csak fókuszt nyújt. És ez komoly!
(Bolygóhoz meg a képsík-görbület és a kóma sem számít...)

Bár ez itt eléggé topic-idegen téma... :oops:


MDA
Ja igen, ezt elfelejtettem írni, én is ilyet használok és tényleg ahogy írod, "brutál". Rosszabb seeingnél a 3x-ost, jobbnál mehet bele a az 5x-s.
És ha nagyon jó az ég akkor a 250-es Lacerta Newtont 5x-sel, na az a tuti brutál.

Szitkay Gabi baratom jegyezte meg egyszer:
“tudod Zsolt ugy kell bolygozni, hogy tiszta eg eseten minden feloraban felmegyek a tavcsohoz (40 cm N) es ha homaly a bolygo akkor hagyjuk. De ha egyszer beall az eg akkor asot, kapat eldobni es videozni videozni”. Kb egy evben 1-2x van is ilyen eset... :-)
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”