Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.07.03. 20:08

Attila írta:
Mozdonyos írta: ... Én úgy gondolom,hogy előbb vagy utóbb nálunk is forgalmazzák majd. Én sajnos nem tudom,hogy ezek az eszközök hogy kerülnek be az országba. Azt sejtem,hogy az európai Celestron főforgalmazó a Baader Planetárium lehet Németországban. Hazánkban ha jól tudom,akkor a HAMA kft. ...


Én meg úgy tudom, hogy a Beo-Pa Kft.:
http://csillagaszatitavcso.hu/cegunkrol

A Celestron termékek hazai disztribútora alapvetően a Hama Kft (leginkább az áruházi szegmensben), csak Beo-pa "elérte", hogy a nagyobb tudást igénylő csillagászati távcsöveket ők (is) behozhassák. Szóval a Celestron disztribúció kissé kaotikus itthon.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.03. 20:22

SzarkaLevente írta:A Celestron termékek hazai disztribútora alapvetően a Hama Kft ...


Mióta?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.03. 20:24

Eszerint a Beo-Pa a komolyabb? (a nekem nem válaszolós)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.03. 23:11

géza írta:Eszerint a Beo-Pa a komolyabb? (a nekem nem válaszolós)


A Hamánál mindenképp...
Egyébiránt hétvégén ők sem dolgoznak.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.07.03. 23:28

Attila írta:
SzarkaLevente írta:A Celestron termékek hazai disztribútora alapvetően a Hama Kft ...


Mióta?

MDA

kb 5 éve?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.03. 23:47

SzarkaLevente írta:kb 5 éve?


Azért kérdeztem, mert Barla-Szabó Attila már 2008-ban (8 éve) adott nekem kölcsön néhány napra egy CGE mechanikát a készleten lévőkből (a Leitz-Hungáriánál), amikor TDM adaptert készítettem hozzá.
Azaz már akkor is ő volt a Celestron-kapcsolat, ha jól sejtem (de lehet, hogy tévedek).

Nem tudom, hogy a Hama később hogyan került képbe...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.04. 08:56

zozo67 írta:Kedves József (Mozdonyos)

Ez a fórum helyet azért szeretem nagyon, mert egy igazi "kincsesbánya" tud lenni. Ez alatt azt értem, hogy egyrészt sok érdekes és hasznos hozzászólás is le szokott íródni, a másik dolog, hogy olyan linkeket osztanak meg itt egymással az amatőr társak, lásd te is, amit biztos magamtól nem igazán fedeztem volna fel. Minden nap ránézek erre az oldalra, bízva abban, hogy az ember egy kis plusz infóhoz hozzájuthat. Ha esetleg infóhoz jutnál, hogy hol és mikortól lesz majd kapható Európában ez a binokli engem is érdekelne, mert nagyon szimpatikus ez a Celestron Pro széria nekem is.
Biztos ami biztos, rákérdeztem a binoklira(15×70) e-mail-ben(Csillagaszatitavcso.hu). Kiváncsi vagyok a válaszra.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.07.08. 21:48

zozo67 írta:Kedves József (Mozdonyos)

Ez a fórum helyet azért szeretem nagyon, mert egy igazi "kincsesbánya" tud lenni. Ez alatt azt értem, hogy egyrészt sok érdekes és hasznos hozzászólás is le szokott íródni, a másik dolog, hogy olyan linkeket osztanak meg itt egymással az amatőr társak, lásd te is, amit biztos magamtól nem igazán fedeztem volna fel. Minden nap ránézek erre az oldalra, bízva abban, hogy az ember egy kis plusz infóhoz hozzájuthat. Ha esetleg infóhoz jutnál, hogy hol és mikortól lesz majd kapható Európában ez a binokli engem is érdekelne, mert nagyon szimpatikus ez a Celestron Pro széria nekem is.
Megkaptam a választ a Beo-pa-tól. Előre láthatólag augusztus közepén lesz elérhető leghamarabb a Skymaster Pro 15×70. Kiváncsi leszek rá.
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.07.08. 21:58

Kedves József (Mozdonyos)

Én arra tippelek, hogy ne nagyon várjál választ a kérdésedre, ha mégis kapnál, akkor általában egy semmitmondó általános választ küldenek, ami olyan mintha nem is válaszoltak volna. Sajnos ezeket tapasztalatból írom, mert más termékkel már jártam így. Nagy lelkesen írtam a cégnek és még csak válaszra sem méltattak, pedig leírtam, hogy pozitív válasz esetén vásárolni szeretnék tőlük. Ez sem érdekelte őket. De ne nekem legyen igazam!!!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.09. 00:40

Mozdonyos írta:Megkaptam a választ a Beo-pa-tól. Előre láthatólag augusztus közepén lesz elérhető leghamarabb a Skymaster Pro 15×70. Kiváncsi leszek rá.


Várható árat kérdeztél / mondtak?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”