Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.12.03. 09:32

Józsi!

Csak azt kellene megérteni, hogy ami drágább, az (legalábbis az esetek döntő többségében és hosszabb távon...) nem azért drágább, mert át akarják vágni a vevőt, hanem a minőségnek ára van.

Ezért veri ki nálam a biztosítékot, amikor a szar kínai cuccokat elkezdik sztárolni egyesek.
Biztosan lesz prémium minőség is kínai gyártásban előbb-utóbb, de nem holnaptól, és nem ennyiért!!!

Ugyanakkor nem kell végletekben gondolkozni: mindenkinek megvan a saját optimális munkapontja a minőségi elvárások vs. ár viszonylatában.
Csak legyen tisztában, hogy mennyiért mit várhat el...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.03. 10:03

Attila írta:Józsi!

Csak azt kellene megérteni, hogy ami drágább, az (legalábbis az esetek döntő többségében és hosszabb távon...) nem azért drágább, mert át akarják vágni a vevőt, hanem a minőségnek ára van.

Ezért veri ki nálam a biztosítékot, amikor a szar kínai cuccokat elkezdik sztárolni egyesek.
Biztosan lesz prémium minőség is kínai gyártásban előbb-utóbb, de nem holnaptól, és nem ennyiért!!!

Ugyanakkor nem kell végletekben gondolkozni: mindenkinek megvan a saját optimális munkapontja a minőségi elvárások vs. ár viszonylatában.
Csak legyen tisztában, hogy mennyiért mit várhat el...

MDA

Én is megfogadtam,hogy ha csillagászati távcsőben nem is,de binokulárban ezek után megpróbálok Japán vagy Német gyártásút venni. Eddig nálam Japán vezet :) . Például 15×/16×70-es méretben csak a Fujinon FMT-SX van. A többi kínai.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.12.03. 10:39

Mozdonyos írta:... binokulárban ezek után megpróbálok Japán vagy Német gyártásút venni. ...


Nekem is egy ezeréves kelet-német (Jena) Zeiss Binoctem 7x50-esem van (még egyetemistaként vettem a múlt évezred 80-as éveinek elején, a TIT-es csillagászati előadásaim tiszteletdíjaiból :D ).
De nem adnám el még ma sem, semmi pénzért!!!
Pedig sokkal jobbak is vannak ma már, de annyi pénzem nincs, amennyiért olyat vehetnék, ami nekem igazán tetszik, viszont még ez is leveri az összes kínai szart, mint vak a poharat... 8-)


MDA

u.i.: Fujinon-ba sajnos még nem nézhettem bele, de mindenki áradozik róluk...
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.03. 11:31

Ha már beszélűnk rola, kinai magasabb kategoriáknak vehetőket kinál Eschenbach, MINOX. Egy Minoxot ugyan visszavittem fokusz feszűlés miatt, cserélték. Utolag gondoltam rá, a kinai tapados zsir miatt lehetett tulfeszitve. Leárazási, évek ota állt darab volt. Ilyenkor jo csinján bánni velűk általában, előbb mozgatva feléleszteni a surlodásokat ovatosabban. Nekem hosszu évek alatt kialakult véleményem, csillagászatra is a 6-7-8x-osok 50mm feletti aperturával rendelkezők kellemesek. Nagyobb nagyitásoknál elvesztettem a térszerű binoélményt. Az már megfigyelés lett. Oda olcsobb a spektiv (félár minőség) hordozhato is mint a bino. Valahogy igy : győnyőrkődés vagy megfigyelés. Nem mindegy. Ez a "vak veri a poharat" nálam nem stimmel. Régebbi Carl, Jena darabjaim lehelletfinom fátyolodása, bevonatainak régisége észrevehető az ujabb egyéb gyártmányok javára. Halad az optika világa. A ma vásárolt okulár pld. nem őrők érték, hanem tőrténelem lesz.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.03. 12:21

Attila írta:
Mozdonyos írta:... binokulárban ezek után megpróbálok Japán vagy Német gyártásút venni. ...


Nekem is egy ezeréves kelet-német (Jena) Zeiss Binoctem 7x50-esem van (még egyetemistaként vettem a múlt évezred 80-as éveinek elején, a TIT-es csillagászati előadásaim tiszteletdíjaiból :D ).
De nem adnám el még ma sem, semmi pénzért!!!
Pedig sokkal jobbak is vannak ma már, de annyi pénzem nincs, amennyiért olyat vehetnék, ami nekem igazán tetszik, viszont még ez is leveri az összes kínai szart, mint vak a poharat... 8-)


MDA

u.i.: Fujinon-ba sajnos még nem nézhettem bele, de mindenki áradozik róluk...

Szerintem is igazad van. Nekem is volt Jénai Zeiss Binoctem 7×50-es multis. De mivel szemüvegben nem tudom használni,ezért az egyik vadászismerősnek "megkegyelmeztem" és eladtam. Régóta könyörgött. Meg kell állapítanom hogy a binokulárjaim között ennek volt a legszebb képe. Főleg a színkorrigáltsága. Ehhez hasonló képet most a legújabb szerzeménynél érzek a kis 8×22-es Kowa Genesis-nél. Igaz nem egy kategória :
P1030307.JPG
P1030309.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mozdonyos 2016.12.03. 12:29-kor.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.03. 12:27

géza írta:Ha már beszélűnk rola, kinai magasabb kategoriáknak vehetőket kinál Eschenbach, MINOX. Egy Minoxot ugyan visszavittem fokusz feszűlés miatt, cserélték. Utolag gondoltam rá, a kinai tapados zsir miatt lehetett tulfeszitve. Leárazási, évek ota állt darab volt. Ilyenkor jo csinján bánni velűk általában, előbb mozgatva feléleszteni a surlodásokat ovatosabban. Nekem hosszu évek alatt kialakult véleményem, csillagászatra is a 6-7-8x-osok 50mm feletti aperturával rendelkezők kellemesek. Nagyobb nagyitásoknál elvesztettem a térszerű binoélményt. Az már megfigyelés lett. Oda olcsobb a spektiv (félár minőség) hordozhato is mint a bino. Valahogy igy : győnyőrkődés vagy megfigyelés. Nem mindegy. Ez a "vak veri a poharat" nálam nem stimmel. Régebbi Carl, Jena darabjaim lehelletfinom fátyolodása, bevonatainak régisége észrevehető az ujabb egyéb gyártmányok javára. Halad az optika világa. A ma vásárolt okulár pld. nem őrők érték, hanem tőrténelem lesz.

Én is sokat gondolkodtam azon,hogy mondjuk 15×70-es vagy nagyobb binoklit érdemes-e venni :?: De mivel sok amatőrcsillagász használ ilyeneket,akkor biztos van értelme :) .
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Levente » 2016.12.03. 20:52

ezrrl írta:Köszönöm.A tetőél prizmánál,én is erre gondoltam.


Azért ne általánosítsunk, mert más tetőél prizmás modelleknél, függetlenül attól hogy kínai gyártású vagy sem, ilyen becsillanást mint a 10x56 ROH esetében nem tapasztaltam. Ez szerintem optikai tervezési hiba következménye és nem a kínai gyártás az oka. Amúgy optikailag minden más paraméterében kiváló. Aki vadászathoz keres kompakt szürkületi binokulárt kedvező áron annak ettől még jó választás ez a modell.
Levente
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.12.03. 21:38

Levente írta:... Ez szerintem optikai tervezési hiba következménye és nem a kínai gyártás az oka. ...


Valóban nem a kínai gyártás az oka. A kínai tervezés az oka... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.12.03. 22:40

Egy gyors átkötés a "A legjobb távcső ..."-re.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.30. 12:09

Most kerűlt elém ez az érdekesség http://www.universetoday.com/132571/see ... jdusakova/
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”