Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2021.05.23. 15:14

Vízi Péter!
Vigyázni fogok rá, mint a szemem fényére 🙂 van egy nagyobb tárolótáskám, abba pont belefér.

Lovász András!
Köszi szépen. Szerintem is elégedett leszek vele. Elolvastam a hozzászólásodat a makszutov oldalon annál a binokulárnál.
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
theHassan
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2019.08.16. 20:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: theHassan » 2021.07.26. 18:24

Scopiumhoz értők, és Levente, néhány kérdés:

- van annyival jobb a Scopium Nature 10x50, mint a WA, hogy majdnem duplája az ára és erdemes decemberig várni rá?
- tényleg decemberig kell várni rá? Tudom, nemzetközi logisztikai problémák...
- van egy 08.16-ig érvényes kuponom, a decemberi szállításra elsüthetem?
- vagy hagyjam, és vegyek egy Pro verziót, mert az tényleg annyival jobb?
90/910 SW EQ2
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.08.17. 22:39

Nem reklámnak szánom, de - gondoltam - egy, az idei MTT táborban szerzett "megdöbbentő" tapasztalatomat közzé teszem itt (hasonlóan a néhány évvel ezelőtti SW Panorama okulár váratlanul pozitív élményéhez), csupán ha érdekel valakit.

Kipróbálásra kezembe kaptam egy - legalábbis a felirata szerint - lengyel gyártmányú 10X50-es Delta Chase ED tetőél prizmás binoklit.
Első pillantásra jóval kisebbnek gondoltam, úgy 35-40mm-es átmérővel, de ez - kézbe véve - csak optikai csalódás volt. Az 50mm-es objektív - valószínűleg a nagyon kompakt, tetőélprizmás felépítés miatt - tűnhetett kisebbnek.

Ám az igaz meglepetés a szememhez emelve a távcsövet érkezett: hihetetlenül fényes, szó szerint kristálytiszta és penge éles kép. A szokásos gally-teszten színezésnek szinte semmi nyoma - talán csak sejthető volt a LM széle felé eltolt ágakon némi kontúr, de lehet, hogy csak odaképzeltem... :?
Először nappal próbálgattam, és kicsit olyan érzésem támadt, mintha a látott képet Photoshop Unshap mask-kal húzták volna élesebbre... (De tényleg!!!) Még a távoli nyárfák leveleinek széle is penge éles volt.
Az éjszakai teszt során azért itt is kijöttek a LM széli csillag-elhúzások, de csak a legszélén, és egyáltalán nem zavaró mértékben; talán még a saját jó öreg, de kiváló Zeiss-em is picikét jobban elhúz, mint ez (habár az 7X50-es, így a nagyobb LM miatt ez nem is csoda).

Nem olcsó cucc, de erre mondják az angolszászok, hogy minden penny-jét megéri; nagy élmény volt számomra.
A "csak felkapom és viszem" kategóriában a legjobbak között van, ebben egészen biztos vagyok (bár nyilván csak néhányat tesztelhettem le a több tucatból...).

Highly recommended!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.08.17. 23:29

Attila írta:
2021.08.17. 22:39
Nem reklámnak szánom, de - gondoltam - egy, az idei MTT táborban szerzett "megdöbbentő" tapasztalatomat közzé teszem itt (hasonlóan a néhány évvel ezelőtti SW Panorama okulár váratlanul pozitív élményéhez), csupán ha érdekel valakit.

Kipróbálásra kezembe kaptam egy - legalábbis a felirata szerint - lengyel gyártmányú 10X50-es Delta Chase ED tetőél prizmás binoklit.
Első pillantásra jóval kisebbnek gondoltam, úgy 35-40mm-es átmérővel, de ez - kézbe véve - csak optikai csalódás volt. Az 50mm-es objektív - valószínűleg a nagyon kompakt, tetőélprizmás felépítés miatt - tűnhetett kisebbnek.

Ám az igaz meglepetés a szememhez emelve a távcsövet érkezett: hihetetlenül fényes, szó szerint kristálytiszta és penge éles kép. A szokásos gally-teszten színezésnek szinte semmi nyoma - talán csak sejthető volt a LM széle felé eltolt ágakon némi kontúr, de lehet, hogy csak odaképzeltem... :?
Először nappal próbálgattam, és kicsit olyan érzésem támadt, mintha a látott képet Photoshop Unshap mask-kal húzták volna élesebbre... (De tényleg!!!) Még a távoli nyárfák leveleinek széle is penge éles volt.
Az éjszakai teszt során azért itt is kijöttek a LM széli csillag-elhúzások, de csak a legszélén, és egyáltalán nem zavaró mértékben; talán még a saját jó öreg, de kiváló Zeiss-em is picikét jobban elhúz, mint ez (habár az 7X50-es, így a nagyobb LM miatt ez nem is csoda).

Nem olcsó cucc, de erre mondják az angolszászok, hogy minden penny-jét megéri; nagy élmény volt számomra.
A "csak felkapom és viszem" kategóriában a legjobbak között van, ebben egészen biztos vagyok (bár nyilván csak néhányat tesztelhettem le a több tucatból...).

Highly recommended!!!


MDA
Nekem volt belőle 12×50-es.
Nekem is tetszett a képe, csak nekem
remegős volt.
Megváltam tőle.
Egyébként a spéci binokulárállványodról
lehet tudni infókat ?
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: pisza » 2021.08.18. 08:27

Attila írta:
2021.08.17. 22:39
Nem reklámnak szánom, de - gondoltam - egy, az idei MTT táborban szerzett "megdöbbentő" tapasztalatomat közzé teszem itt (hasonlóan a néhány évvel ezelőtti SW Panorama okulár váratlanul pozitív élményéhez), csupán ha érdekel valakit.

Kipróbálásra kezembe kaptam egy - legalábbis a felirata szerint - lengyel gyártmányú 10X50-es Delta Chase ED tetőél prizmás binoklit.
Első pillantásra jóval kisebbnek gondoltam, úgy 35-40mm-es átmérővel, de ez - kézbe véve - csak optikai csalódás volt. Az 50mm-es objektív - valószínűleg a nagyon kompakt, tetőélprizmás felépítés miatt - tűnhetett kisebbnek.

Ám az igaz meglepetés a szememhez emelve a távcsövet érkezett: hihetetlenül fényes, szó szerint kristálytiszta és penge éles kép. A szokásos gally-teszten színezésnek szinte semmi nyoma - talán csak sejthető volt a LM széle felé eltolt ágakon némi kontúr, de lehet, hogy csak odaképzeltem... :?
Először nappal próbálgattam, és kicsit olyan érzésem támadt, mintha a látott képet Photoshop Unshap mask-kal húzták volna élesebbre... (De tényleg!!!) Még a távoli nyárfák leveleinek széle is penge éles volt.
Az éjszakai teszt során azért itt is kijöttek a LM széli csillag-elhúzások, de csak a legszélén, és egyáltalán nem zavaró mértékben; talán még a saját jó öreg, de kiváló Zeiss-em is picikét jobban elhúz, mint ez (habár az 7X50-es, így a nagyobb LM miatt ez nem is csoda).

Nem olcsó cucc, de erre mondják az angolszászok, hogy minden penny-jét megéri; nagy élmény volt számomra.
A "csak felkapom és viszem" kategóriában a legjobbak között van, ebben egészen biztos vagyok (bár nyilván csak néhányat tesztelhettem le a több tucatból...).

Highly recommended!!!


MDA
Maximálisan egyetértek Attila, én is most szereztem be egyet ebből a bínóból, magasan eddig a legjobb kukkerem, pedig volt már néhány elődje. Egy Kowa 10X56 XD (ED) kétcsövüt utasított maga mögé, ami nem kis szó a nagyobb átmérő miatt. A mechanikai kidolgozásába pedig nem hiszem hogy valaki bele tudna kötni. A dioptria korrekciós megoldása is perfekt. Én sem bántam meg egyetlen fillérét.

Csaba
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.08.18. 10:14

Egyébként szerintem a Delta Chase ED
sorozat jó ár/érték arányú.
Kategóriájában kompaktabb méretű.
Például az SW120ED is "kompakt",és könnyü
szerintem az ehhez hasonló méretű refik között.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.08.18. 11:28

pisza írta:
2021.08.18. 08:27
...
A mechanikai kidolgozásába pedig nem hiszem hogy valaki bele tudna kötni. A dioptria korrekciós megoldása is perfekt. Én sem bántam meg egyetlen fillérét.
Igen, kösz, hogy szóba hoztad a mechanikai kivitelezését; én erről megfeledkeztem.
De ebben pedig én értek egyet veled: fantasztikusan kézre áll a két szem különbségének dioptria-korrekció beállító tárcsája; ilyen megoldást még nem is láttam. De nagyon együtt fut a két párhuzamos fókuszáló mechanizmus is. Nagyon precíz az egész cucc.

Lehet, hogy ez tényleg Lengyelországban készül, és nem Kínában...?
"Proudly made in" Poland. 8-) ?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.08.18. 11:51

Attila írta:
2021.08.18. 11:28
pisza írta:
2021.08.18. 08:27
...
A mechanikai kidolgozásába pedig nem hiszem hogy valaki bele tudna kötni. A dioptria korrekciós megoldása is perfekt. Én sem bántam meg egyetlen fillérét.
Igen, kösz, hogy szóba hoztad a mechanikai kivitelezését; én erről megfeledkeztem.
De ebben pedig én értek egyet veled: fantasztikusan kézre áll a két szem különbségének dioptria-korrekció beállító tárcsája; ilyen megoldást még nem is láttam. De nagyon együtt fut a két párhuzamos fókuszáló mechanizmus is. Nagyon precíz az egész cucc.

Lehet, hogy ez tényleg Lengyelországban készül, és nem Kínában...?
"Proudly made in" Poland. 8-) ?


MDA
Made in China.
Ne haragudjatok, de szerintem nincsenek
csodák.
A Meoptám 300ezerért az talán már Czech,
és nem China.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.08.18. 12:25

Mozdonyos írta:
2021.08.18. 11:51
Made in China.
Igen, itt írják is: https://www.allbinos.com/327-binoculars ... 50_ED.html

De akkor is nagyon jó - a hibáival együtt is.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.08.18. 12:34

Attila írta:
2021.08.18. 12:25
Mozdonyos írta:
2021.08.18. 11:51
Made in China.
Igen, itt írják is: https://www.allbinos.com/327-binoculars ... 50_ED.html

De akkor is nagyon jó - a hibáival együtt is.


MDA
👍
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”