Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.29. 16:23

Péter, nem tudom. A közölt képek és vélemények ezt mondják. Erre tervezek berendezkedni, a "hagyományos" ? Hát nem is tudom. Probálnám összeilleszteni az újat a meglévővel, lehet. Nem volt jó érzés megválni régi szeretett fényképezőgépemtől sem. Ugy érzem, az eV tipusu okulárkiegészítőt a meglévő csövekhez tudom majd használi - remélem. Az összeszerelt csővekhez (UNISTELLAR) semmit, ill. csak az állványomat
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.11.29. 20:45

Húha Géza!
Én próbállak követni, de lassan a robogót elő kell vennem a garázsból hozzá.
Mi ez a mindent átalakító és megoldó eV okulár megszállottság?
Fogékony vagyok az újra és szeretek kísérletezni.
Abban például nem hiszek, hogy mobil telefonnal minőségi asztrofotó készíthető.
Mindig mosolygok, amikor emberek az életük célját jelentő kontinensen elkezdenek fotózni a telefonjukkal. Szánalmasnak, vagy mondhatnám igénytelenségnek tartom.
Szervizeltem kamerákat.( Panasonic) Azt azért látni kell, hogy sem a fotó, sem a videó szakmában jó optika nélkül nem lehet jó képet produkálni. Ez a jó optika biztosan nem a telefoné még ha Zeiss, vagy Leica is alatta a felirat.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.11.29. 20:51

Géza! Milyen véleményeket olvasol erről az S-távcsőről? Hol? Valódi, sokat próbált felhasználókét?
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.11.29. 20:54

Hát Géza! Ez az eV okkulár valamiért nagyon "beakadt" neked!

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2017.11.29. 21:09

Attila írta:
Mozdonyos írta:... Én ekkora pénzekből csinálnék/csináltatnék egy magáncsillagvizsgálót itthonra. ...


240eFt-ból??? :shock:

Merthogy annyiról volt szó, olvasd vissza.
(A motor vs. autó csak példa volt...)


MDA
Elnézést.
Akkor 240ezer HUF-ból talán meglenne a külső burkolatra való trapézlemez :)
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2017.11.29. 21:11

D.Laci írta:Látod Mozdonyos ez a magán csillagvizsgáló kérdés is megér egy misét.
Beleölnéd a nagy pénzt a Kaposvár környékét megülő fény búrába, mert ha már van és sokba került akkor használni szeretnéd.
Most egyes szám második személyben beszélek, de közben a saját helyzetemre is gondolok. Több tíz kilóméterre "menekülök" el Veszprémtől, hogy a távcsöveimből ha már azokra ennyit költöttem, az elérhető legjobb teljesítményt hozzam ki. Még viszonylag szerencsésnek is mondhatom magam, hogy Pénzesgyőr és Bakonybél közel van és k..va jó ege tud lenni időnként. Amikor motoroztam, akkor találtam jó észlelőhelyeket erdészeti utakat kajtatva kis tisztásokon.
Veszprém nem egy nagy város de Ladányi Tamással amikor beszélgettünk a csillagvizsgálójában, a város fényszennyezése volt a legnagyobb gond. Tamásnak nagyon komoly felszerelése van, sokat áldozott rá.
Mi a helyzet Debrecen, Miskolc uram bocsá Budapest környékén.
A tarjáni eget is elrontja Tata és Tatabánya fénye, pedi azok sem nagy városok és a domborzat is kedvez Tarjánnak. Ha lenn vagyunk Balatonfűzfőn Kocsis Antival beszéltük éppen, mennyire zavaró, ha az uszoda fényei működnek pedig a Balaton Csillagvizsgáló egy komoly létesítmény, kiemelkedik a környezetből.
Szívesen beleölném én is a pénzt a kert végébe, de utána vinném a cájgot a sötétbe kocsival?
Ha valamire hirtelen nagyon kíváncsi vagyok, vagy nincs sok időm kiteszem az állványt a garázs elé, de ez csak szükségmegoldás ugyan olyan világos környezetben van.
Mindenki maga dönti el. A nyáron vittem a felszerelést Tiszaföldvárra, összemérhetetlenül jobb ég alatt tudtam tartani rögtönzött bemutatót, és primer észlelést mint itthon.
Meg kell ezt rágni!

D.Laci
Szerencsére az "egemre" nincs panasz.
A Kaposvári fénybúra északnyugaton látszik.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.11.29. 21:14

Akkor Te igen szerencsés vagy Mozdonyos! Nem is tudod mennyire.
Van értelme csillagdában gondolkodnod.
Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Sidius

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.11.30. 06:45

Szia János!
Nézd meg ezen a Mezőhék; Szarvas; Kunszent háromszöget.
Jobb terület észlelésre, mint a Bakony félreeső zugai.

Igen, ráadásul ez az ország legszárazabb vidéke, tehát elvileg még derültség is picit több várható. Csak valahogy mégis romlott a húsz évvel ezelőttihez képest.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.30. 09:40

V.Péter, D.Laci, ahol irtam betettem a forrásokat onnan találhatók tovább utalások. A telefont (mutatja a felfedezett jelenidejű közelmeteort is) a SETI hálózattagok alkalmazhatják, vészmegelőző, nem képrögzítő. Kábé ennyi a szerepe . Azt is jelenti, az amatőr fontossá válik, bekapcsolódva pld. az UNISTELLAR rendszerbe. Mintha nagyot változna a megfigyelési technika.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.11.30. 09:49

Géza, nekem úgy tűnik, ebből a távcsőből még egy darab sem készült el. Ergo senki bele nem nézett.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”