Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.11.28. 14:35

Vizi Péter írta:Ja, életérzésről beszélünk? ...


Nem, nem életérzésről beszélünk, hanem sík egyszerűen pénzről.
A Harley-t csak példaként írtam (mint szélsőség), de tökre félrevitte a diskurzust...

Írhattam volna Suzukit is (remélem, ezt már Péter is "igaz-igaz" motornak tarja, merthogy neki is az van), itt egy aktuális árlista:
https://www.suzuki.hu/motor/hu/arlista
Átlagos ár 3,5mFt, "életérzés" nélkül...

Ez meg egy autó, ráadásul full terepjáró, és nem is néz ki rosszul, ugyanannyiért:
https://www.dacia.hu/szemelyautok/modellvalasztek/duster.html

Csak azt akartam jelezni, hogy szerintem teljesen normális, hogy "öszeérnek" az ársávok. Egy brutál jó binokli teljesen elfogadható módon lehet akár drágább is, mint egy szamóca távcső... És egyáltalán nem biztos, hogy a szamóca kaleidoszkóp jobb választás egy szuper binoklival szemben!!! (Ráadásul teljesen más a két jószág használhatósága...)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.11.28. 14:59

Világos volt a gondolatmenet, csak megért egy misét, mert tényleg a pénzről szól.
Magam a Péter által választott márkából egy 1200-as félfejidomos Banditot hajtottam 7 évig eddigi utolsó motoromként és az alkalmas volt a motorozásra egy fél Harley áráért.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.28. 16:09

Ettől (a mutatott kukker) az olcsóbban szállító cégtől rendelt már valaki? Jól jönne a tapasztalat. A TS termékek EU, vámmentesek (?). https://www.astroshop.eu/binoculars/20/ ... rro+prisms https://www.astroshop.eu/telescopes/10/ ... at+Triplet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.11.28. 16:28-kor.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2017.11.28. 16:25

Attila írta:
Vizi Péter írta:Ja, életérzésről beszélünk? ...


Nem, nem életérzésről beszélünk, hanem sík egyszerűen pénzről.
A Harley-t csak példaként írtam (mint szélsőség), de tökre félrevitte a diskurzust...

Írhattam volna Suzukit is (remélem, ezt már Péter is "igaz-igaz" motornak tarja, merthogy neki is az van), itt egy aktuális árlista:
https://www.suzuki.hu/motor/hu/arlista
Átlagos ár 3,5mFt, "életérzés" nélkül...

Ez meg egy autó, ráadásul full terepjáró, és nem is néz ki rosszul, ugyanannyiért:
https://www.dacia.hu/szemelyautok/modellvalasztek/duster.html

Csak azt akartam jelezni, hogy szerintem teljesen normális, hogy "öszeérnek" az ársávok. Egy brutál jó binokli teljesen elfogadható módon lehet akár drágább is, mint egy szamóca távcső... És egyáltalán nem biztos, hogy a szamóca kaleidoszkóp jobb választás egy szuper binoklival szemben!!! (Ráadásul teljesen más a két jószág használhatósága...)


MDA
A Dacia Dustert én inkább divatos szabadidőautónak nevezném.
Terepjáró inkább a Suzuki Jimny, vagy a már nem gyártott Land rover Defender pl.
Na de mindegy is.
Én ekkora pénzekből csinálnék/csináltatnék egy magáncsillagvizsgálót itthonra.
S.W. EQ-6R+C8-SC lenne benne egyenlőre. Ez az álmom.
Később elbírna egy C11-et is :D .
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.11.28. 17:21

Mozdonyos írta:... Én ekkora pénzekből csinálnék/csináltatnék egy magáncsillagvizsgálót itthonra. ...


240eFt-ból??? :shock:

Merthogy annyiról volt szó, olvasd vissza.
(A motor vs. autó csak példa volt...)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.11.28. 17:30

Látod Mozdonyos ez a magán csillagvizsgáló kérdés is megér egy misét.
Beleölnéd a nagy pénzt a Kaposvár környékét megülő fény búrába, mert ha már van és sokba került akkor használni szeretnéd.
Most egyes szám második személyben beszélek, de közben a saját helyzetemre is gondolok. Több tíz kilóméterre "menekülök" el Veszprémtől, hogy a távcsöveimből ha már azokra ennyit költöttem, az elérhető legjobb teljesítményt hozzam ki. Még viszonylag szerencsésnek is mondhatom magam, hogy Pénzesgyőr és Bakonybél közel van és k..va jó ege tud lenni időnként. Amikor motoroztam, akkor találtam jó észlelőhelyeket erdészeti utakat kajtatva kis tisztásokon.
Veszprém nem egy nagy város de Ladányi Tamással amikor beszélgettünk a csillagvizsgálójában, a város fényszennyezése volt a legnagyobb gond. Tamásnak nagyon komoly felszerelése van, sokat áldozott rá.
Mi a helyzet Debrecen, Miskolc uram bocsá Budapest környékén.
A tarjáni eget is elrontja Tata és Tatabánya fénye, pedi azok sem nagy városok és a domborzat is kedvez Tarjánnak. Ha lenn vagyunk Balatonfűzfőn Kocsis Antival beszéltük éppen, mennyire zavaró, ha az uszoda fényei működnek pedig a Balaton Csillagvizsgáló egy komoly létesítmény, kiemelkedik a környezetből.
Szívesen beleölném én is a pénzt a kert végébe, de utána vinném a cájgot a sötétbe kocsival?
Ha valamire hirtelen nagyon kíváncsi vagyok, vagy nincs sok időm kiteszem az állványt a garázs elé, de ez csak szükségmegoldás ugyan olyan világos környezetben van.
Mindenki maga dönti el. A nyáron vittem a felszerelést Tiszaföldvárra, összemérhetetlenül jobb ég alatt tudtam tartani rögtönzött bemutatót, és primer észlelést mint itthon.
Meg kell ezt rágni!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Sidius

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.11.29. 08:26

Itt tényleg jó ég tud lenni olykor, jobb, mint amit Tarjánban eddig láttam, pedig van közvilágítás. A gond az, hogy egyre ritkább a tényleg sötét ég, szerintem az elmúlt 15 évben már csak harmad annyi lehet. Rengeteg a repülő, pont a déli és északi légifolyosók között van a csillagdám, azok meg néha órákig megmaradó kondenzcsíkokat eregetnek. Kunszent is kicsi, a fénybúráját látom is. A központ csak 2 km-re van, de az sose zavart igazán. Földvár innen Északra valahol az északi légifolyosó alatt lehet, ott a déli eget legalább nem nyírják ki a gépek.
A kilencvenes években minden derült este szabadszemes Andromédát, meg M13-at lehetett látni, pedig a szomszéd gyártelepről két ostorlámpa is közvetlenül világított kb. 80 méterről. Most nincs közvetlen fényforrás, mind takarásban van, és sokkal kevesebb lámpa működik. Mégse oké valami.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.11.29. 09:28

Sidius írta:Itt tényleg jó ég tud lenni olykor, jobb, mint amit Tarjánban eddig láttam, pedig van közvilágítás. A gond az, hogy egyre ritkább a tényleg sötét ég, szerintem az elmúlt 15 évben már csak harmad annyi lehet...
... Mégse oké valami.



Szia János!
Nézd meg ezen a Mezőhék; Szarvas; Kunszent háromszöget.
Jobb terület észlelésre, mint a Bakony félreeső zugai.

http://darksitefinder.com/maps/world.html

Nézd meg a szennyezési térképen Tarjánt is és ne csodálkozzunk.

D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2017.11.29. 12:01-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.29. 11:01

Ugyanilyen panaszoktól hemzsegnek külföldi fórumok, az eV módtól várják a megoldás első fokát. Ezen a szennyezésen a klasszikus szemessel nehéz áttörni.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: mpt » 2017.11.29. 14:07

Az eV honnan tudja, melyik az egi feny, es melyik a foldi fenyszennyezes?

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”