Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.07.19. 17:35

Szia !

Nálam most egy 7x35-ös orosz binokulár van, de amit ezzel lehet látni, ahhoz képest az a 10x50-es még jobb lehet, az üveganyaga is több fényt átenged elvileg, ez csak kölcsönben van nálam, én is mindig tervezem venni egy olyat, de eddig valahogy még lemaradt a vétel.
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.07.19. 18:25

Dorcsi írta:
tobe_ írta:Ez a Scopium 10x50wa binokulár, mintha tavaly még 9900 lett volna, most meg 10900. Csak kúsznak az árak felfele, mint a régi szép időkben.


Szia! A Makszutov oldalon 10.900 Ft-ért árulják, az ebolt.hu oldalon pedig 9.990-ért. Az ebolt oldalán fogom megvenni mert ott olcsóbb, remélem még annyi lesz október vagy november környékén. Sajnos már drágulnak megfele :(


Szokott lenni szinte minden évben 1x 2x Bresser (vagy néha más néven) 10x50 binó nagyon jó képpel 5-6eft-ba.
Akinek van ilyen az szereti.
http://www.astro-baby.com/reviews/binoc ... review.htm

http://www.birdforum.net/showthread.php?t=228600,
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Dul
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.10.09. 14:05

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Dul » 2015.07.19. 18:52

Tegnap hasonlítottunk össze ég alatt egy Scopium Nature 10x50 binokulárt (adatlapja szerint a látómező 114m/1000m, éppúgy, mint a Scopium 10x50WA-nak) egy LIDL-es Bresser binokulárhoz (kék bevonattal).
A Bresser egy kései típus, az okulár szemtávolság állító-ütköző gumija nem visszahajtós, hanem az újabb tekergetős típus.
A képpel optikailag nem volt gond, mindkettővel lehetett látni. Ami feltűnő különbség volt, az a távcső látómezeje: a Bressernek jól érzékelhetően kisebb látómezeje volt, a Scopium után kissé "csőlátás" érzésem volt.
Vsz az okulár látószöge kisebb, vagy jobban leblendézték, elkerülendő a széltorzulást nem tudom.
Érdekes, sok évvel ez előtti Bresser is volt a kezemben (még a visszahajtható gumis okulárral), annak nagyobb volt a látómezeje, ott viszont a pulilla távolság volt kisebb, mint a Scopiumnak. Ezért szemüveggel kellemetlenebb volt az a Bresser.
Ezek az optikai geometriai jellemzők úgy tűnik, a Lidl-Bressernél meglepetésszerűen változnak, melyik sorozatot fogja ki az ember. A Scopium ebből a szempontból egyenletesebb minőségű.
D.Zsolt
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2015.07.19. 19:25

Kedves Dorcsi! Fontold meg honnan vennél binokulárt.A régi mondás szerint " cipőt a cipőboltból". Tehát távcsövet a távcsőboltból. A nagyjából 1000ft plussz a végén nagy mínusz is lehet.A Makszutovnál ellenörzik a párhuzamosságot, szállítási vagy egyébb sérülés esetén ha nem te okoztad cserélik a távcsövet ha azonnal visszaküldöd.Hivatalos viszonteladók és szervíz is egyben.A hozzáértést nem is említve. Mindez sok más áruháznál a neten nem ismert dolgok.Tapasztalatból tudom sajnos.
Derült eget!
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2015.07.20. 12:38

Gyulafi12 írta:Kedves Dorcsi! Fontold meg honnan vennél binokulárt.A régi mondás szerint " cipőt a cipőboltból". Tehát távcsövet a távcsőboltból. A nagyjából 1000ft plussz a végén nagy mínusz is lehet.A Makszutovnál ellenörzik a párhuzamosságot, szállítási vagy egyébb sérülés esetén ha nem te okoztad cserélik a távcsövet ha azonnal visszaküldöd.Hivatalos viszonteladók és szervíz is egyben.A hozzáértést nem is említve. Mindez sok más áruháznál a neten nem ismert dolgok.Tapasztalatból tudom sajnos.
Derült eget!


Üdv Gyula ! Tudom, hogy a távcsőboltból kell venni, de ha megismernél engem akkor megértenéd hogy miért akarom az ebolt oldalon megvenni a binoklit. Ja a fotóállványt is az eboltban vettem s megvagyok vele elégedve. Nem volt semmi probléma. A múlt hónapban Balmazújvároson, a Lidl-ben láttam egy Auriol 10x50-est 7.000 ft-ért, csak nem tudtam eldönteni hogy érdemes-e megvennem vagy sem. Pl: Nem leszek-e csalódott benne, milyen minőségű, stb....
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.07.20. 13:52

Itt http://www.birdforum.net/showthread.php?t=228600, azt írja, hogy meg kellett volna venned. :)
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2015.07.21. 00:05

Szia Dorcsi!
Akkor kérlek írd meg privátban miért az ebolt hogy elkezdjük a megismerkedést :-D Engem a jó szándék vezérel és a tapasztalat. A Lidle féle binokliról csak annyit írnék hogy volt már szerencsém hozzá és a Bresserhez is de egyetlen Lidl-nél kapható binokliért sem adnám a Scopiumot! Soha! Ezzel nem lehúzni akarom a másik kettőt de elmaradnak tőle.Maradj az eredeti tervnél ha eboltból akkor onnan :-) Várom a privát okfejtést;-) Most is épp észlelésből jöttem be. Ma nagyon szép tiszta az ég. Ha jól emlékszem ma úgy 03:50 körül fényesedik ki igazán az ISS ha fent lennél nézd meg. Szabadszemes! Biztos észre fogod venni.A Herkules közelében halad majd el ekkor Ny ról K felé. Sajnos félek ezt az üzit addig nem olvasod de hátha.
Minden jót! Derült eget!
Mircea
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.08.02. 20:31

Egyszeru terkepek binokularis eszlelesekre Lake Afton csillagdatol:

http://webs.wichita.edu/lapo/binocs/charts.htm

Es itt van a ''Binosky'' egy weboldal objektum listaval es leirasokal:

http://www.lightandmatter.com/binosky/binosky.html

Udv,Mircea
Avatar
Dorcsi
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.08.11. 19:00

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Dorcsi » 2015.08.03. 16:54

Mircea írta:Egyszeru terkepek binokularis eszlelesekre Lake Afton csillagdatol:

http://webs.wichita.edu/lapo/binocs/charts.htm

Es itt van a ''Binosky'' egy weboldal objektum listaval es leirasokal:

http://www.lightandmatter.com/binosky/binosky.html

Udv,Mircea



Szia! Köszi szépen hogy megosztottad. Pár napja elkezdtem észlelési listát írni, hogy miket akarok majd megfigyelni.
10x50 binokulár Scopium Wa
15x70 binokulár Scopium Nature
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2015.08.05. 00:02

Szia Dóri!
Ha az segítség és el tudsz jönni Tarjánba, vagy egy ismerősöd, adok kölcsön egy 25x70-es Celestron binót, míg nem szerzel egy olyant, ami megfelel, így lesz időd a megfelelőt kivárni. Ha sikerül addig szerezni, a következő Tarjánban visszahozod, ha nem, akkor a következőben, ha addig sem... . Amúgy igaz, hogy ne kapkodj, tényleg ki kell próbálni- nem csak a kidobott pénz miatt, de ezek az eszközök a barátaid, társaid lesznek. Én sem adnám el semmi pénzért, de szívesen kölcsön adom.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”