Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.08. 00:31

Vizi Péter írta:November vége előtt.


Melyik év? :mrgreen:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.10.27. 19:15

63.pdf
Mit szóltok ehhez az oldalhoz, ez az Andromeda kiegészítése, kis érdekesség.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: mephi » 2017.10.27. 20:44

Vizi Péter írta:
63.pdf
Mit szóltok ehhez az oldalhoz, ez az Andromeda kiegészítése, kis érdekesség.


Önmagában az oldal nagyon tetszik.
Számomra az kérdés, hogy hogyan illeszted be a környezetbe.
Az eddigi "két oldalon minden elfér" megoldás nagyon jól áttekinthető szerkesztés volt.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.27. 22:38

Vizi Péter írta:Mit szóltok ehhez az oldalhoz, ez az Andromeda kiegészítése, kis érdekesség.


Nekem nagyon szimpatikus volna, ha minden csillagképből tudnál valami unikálisat kiemelni, mint ez a GRB34 is.
Nagyon jó ötlet!

Pl. a legnagyobb felületi fényességű planetáris köd, vagy reflexiós köd, vagy extragalaxis, a legnagyobb szögátmérőjű planetáris, vagy miegyéb, a "leglaposabbnak" látszó galaxis, a leggyorsabb periódusú fedési kettős, a legkisebb és legnagyobb színindex-eltérésű kettős rendszer, a ma ismert legtávolabbi quasar, stb.

Talán az Extrém kozmosz c. könyv is segíthet ebben, vagy én, a SkyTools szűrhető adatbázisával... :D
(Persze csak ha lesz rá időm.)


MDA

u.i.: ez gyakorlati, észlelői szempontból is tanulságos lenne, hiszen így pl. könnyen behatárolhatók lennének az adott megfigyelő eszköz képességei, ráadásul konkrét objektumokon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2017.10.28. 08:51-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.28. 07:35

Én még nem láttam sajnos egyik kiadást sem, de nekem nagyon szimpatikus amit ide belinkeltél. A 90-es években már sokféle könyv rendelkezésre állt, de valahogy úgy tűnik, ez igazán jó tájékozódási alap -vagyis ezek szerint már nem csak alap. Érdekes, de valahogy két teljesen ugyanazt tartalmazó könyv között is nagy különbség van az ég alatti használhatóságot illetően. Nekem is szinte az első pillanattól megvolt, hogy mit használok rendszeresen.
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: star rover » 2017.10.28. 09:15

Vizi Péter írta:Mit szóltok ehhez az oldalhoz, ez az Andromeda kiegészítése, kis érdekesség.


Formailag szerintem nagyon jó, de találtam egy apró tartalmi inkonzisztenciát a gamma Andromedae kapcsán: az okulárrajz melletti kis „táblázatban” a fényesebb komponens színe narancssárga és a halványabb komponens színe mélykék, míg a szövegben fordítva van.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.10.28. 10:33

Köszönöm a véleményeket!
Mephi: annyiban változik a könyv térképes részének a szerkezete, hogy az eddigi két oldal helyett majdnem mindenhol 4 oldal lesz, mert annyi az objektum illetve az olyasmi ajánlat, mint itt a GRB34.
MDA: igen, igyekszem a a kötelezően megnézendők mellett az extrákat kiemelni minden égterülethez.
Sidius: az egész Kisatlasz koncepciója a távcső melletti munka segítése.
Star rover: jó szemed van... kösz. A táblázatos info a helyes.

Hogy teljes legyen az And, itt a két másik oldal a többi információval. Ezeken kívül már csak a térképes oldal van, ami nem változik az előző kiadáshoz képest.
60.pdf

62.pdf
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.28. 12:58

Tetszik. Ez a kiadványod is olyan strapabiró lesz mint az atlaszaid?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.10.28. 13:28

Géza, ez az az atlasz (Csillagatlasz kistávcsövekhez), csak új, bővített verzióban.
Természetesen a megszokott strapabíró kivitelben.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.29. 12:02

Birják a strapát. Az jó.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”