Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.07.20. 15:37

Nagyon izgalmas, hogy ennek a várva-várt könyvnek a készítésében mi, amatőrök is részt vehetünk!
Én Tarján után fogok küldeni egy összefoglaló táblázatot az általam addig megfigyelt Messier-ekről: milyennek látható kistávcsővel, mi okozott nehézséget/könnyebbséget a megtalálásukban, és hogyan akadtam rájuk.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.07.20. 22:20

az nsog http://www.cloudynights.com/documents/nsog.pdf készült hajdan ezzel a felállással, maguknak csinálták.

sp.
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.07.27. 22:59

astrohist írta:Köszönjük a bíztatást. Te(ti) is besegíthetsz, pl. ha elgondolod, hogy amikor először próbáltál tájékozódni az égen, milyen kérdésekkel találtad szemben magadat. Azután: Ha arról írsz, hogy mit találtál meg könnyen, mi okozott nehézséget?
Tulajdonképpen valami ilyesmit írtam (egész kezdő szinten) 50 évvel ezelőtt, Séta a csillagos égen címen. Csak akkor még arról is írtam, hogyan lehet szemüveglencséből távcsövet fabrikálni. (Most utána számoltam, kitűnt, hogy egy jó szemüvegh ára majdnem eléri a kisebb amatőr távcsőét, és drágább egy jó binoklinál!) Szentmártoni próbált ilyesmit összehozni, de igazi észlelő-tapasztalat híjján, főleg amerikai forrásokból, és anyagi problémák miatt nem nagyon jött össze. A mostani Amatőr Kézikönyv pedig túl részletező, és nagyobb távcsövekre épül (minden szerző szeretett volna mindent leírni, így nagyon sok részletben elvesznek az alap problémák!) Nagyon sokat lendített most a Csillagvárosban felbukkanó kérdések sora! No, de ne igyunk előre a mackó (Ursa Maior) bőrére - inkább vágjunk bele! Üdv: BQ.


Én írnék egy cikket a könyvhöz amelyben a kistávcsöves "tapasztalataimat" írnám le...
Az ilyen cikkeket legkésőbb mikor küldjem be?

Üdv, Ferenc
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.07.28. 09:21

Én írnék egy cikket a könyvhöz amelyben a kistávcsöves "tapasztalataimat" írnám le...
Az ilyen cikkeket legkésőbb mikor küldjem be?

Üdv, Ferenc[/quote]

Nem kell kidolgozott cikk, hiszen a könyv írásakor az anyag "bedolgozódik" a szövegbe, ha olyan. Inkább röviden és tömören a tapasztalatok, észrevételek az érdekesek számunkra.
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.07.28. 10:18

Vizi Péter írta:
Nem kell kidolgozott cikk, hiszen a könyv írásakor az anyag "bedolgozódik" a szövegbe, ha olyan. Inkább röviden és tömören a tapasztalatok, észrevételek az érdekesek számunkra.


Rendben, akkor csak összeírom a tapasztalataimat...

Üdv, Ferenc
tonio
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.07.04. 13:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: tonio » 2010.07.28. 15:52

Helló!
E-book könyvek nagy számban az ebookz.hu oldalon.ingyenes, csak reg. kell.
Több csillagászati szakdogát,diploma munkát is találtam itt.
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.08.13. 09:44

astrohist írta:KÉREM A KISTÁVCSÖVES AMATŐRÖKET, HOGY A TAPASZTALATAIKAT


Nekem most csak annyi tippem lenne a kiadványhoz, hogy mindenképpen érdemes lenne a távcsővel művelhető csillagászat minden ágát érinteni.

Számomra például nagyon változatossá tette most ezt a "hobbit" az, hogy néha a Napot is megnézem, nem csak halvány pacnikat keresgélek éjszaka, vagy esetleg bolygókat észlelek. Lehetne szót ejteni az üstökösökről is, esetleg egy-két rajzzal, amin látható, hogy pl. egy 8 magnis üstökös, hogyan mutat a távcsőben. Nekem nagy élmény volt, amikor 1-2 hónapja üstökösökre vadásztam, pedig innen a városból éppen csak észlelhetőek voltak.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.08.22. 23:10

Vzp és BQ!
Tehát akkor most az van, hogy lesz egy csillagképes könyv valamikor hamarosan, és egy amolyan észlelési "alapmű" is valamikor később?
Ha igen akkor melyikhez várjátok a kistávcsöves észleléseket a megadott címre?
90/900 refraktor
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.08.23. 01:19

A "Csillagképes-könyv" már készen van, Péter szerkeszti, és a lektorok véleménye alapján itt-ott javitgajuk. Az amatőr-tapasztalatokat a másodikba dolgozzuk bele, mert tulajdonképpen a végleges gondolat sem nagyon régi. Korábban csak beszélgettünk róla, de a Csillagvárosban elhangzó kérdések, és a tapasztalatok (főleg a kezdőké) azt mutatta, hogy erre szükség van, és van hozzá friss anyag és talán vevő is. Mert hát a könyvek kiadása pénzbe kerül! De ne féljetek, meglesz. Csak vigyázzatok, mert lesz benne jócskán alapismeret is, pl. óraszög, azimut, félnapi ív és más ilyesmi. De úgy tapasztaltam, hogy ezen a téren van a legnagyobb hiány. Ha Péter túlesik a szabadságon, hozzá is fogunk. Üdv: BQ.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.08.24. 12:08

astrohist írta:KÉREM A KISTÁVCSÖVES AMATŐRÖKET, HOGY A TAPASZTALATAIKAT, MEG AZ, HOGY A TÁVCSÖVEIKKEL MILYENNEK LÁTTÁK AZ OBJEKTUMOKAT, RÖVIDEN ÍRJÁK LE.
Bartha Lajos


Elküldtem a megadott címre egy leírást az általam eddig észlelt fényesebb messier és NGC objektumokról. Remélem hasznos lesz.
90/900 refraktor
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”