Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.03.08. 22:22

A Rükl-Holdatlasznak az a baja, hogy a cseh kiadó nagyon drágán adja. Ezért nem adom ki magyarul. Viszont szándékomban áll egy magyar gyártású Holdatlasz megjelentetése, ami nagy munka, de talán megéri. Akit érdekel a dolog, jöjjön el a Polarisba a Holdészlelők találkozójára, remélem én is eljutok oda.
A Kisatlaszt folyamatosan javítom (szerencsére alig-alig van mit) és fejlesztem. Egy-két éven belül nem várható a 3. kiadás, de a fejemben már látom, mi lesz benne. Szöveges leírások az objektumokról. Magyar gájd-féle.
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.05.16. 08:56

Az IPM májusi számában rengeteg 3D fotó van. Mellékeltek egy szemüveget is. Különösen megkapóak a Fotók az űrből. Című cikk 3D képei.
Derült eget!
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.07.15. 14:52

Üdv!

Meg tudja mondani valaki, hol lehet beszerezni a csillagképek tanítására is alkalmas lézer pointert? Vaterán láttam, de kéne róla számla, viszont boltot nem találtam.

Hány mW teljesítmény az, ami megfelel erre a célra?

Köszi.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.07.15. 15:43

A BTC-nél, a Városmajor utcában!
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.07.17. 23:28

Amcsüdv!

Én még nagyon az elején vagyok ennek a hobbinak s így még egyetlen olyan nyomtatott kiadványom sincsen ami segítené az észleléseket... A kérdés: Milyen könyvek kellenek az elején, miket ajánlotok???
Én ezekre gondoltam:
-Amatőrcsillagászok kézikönyve
-Csillagatlasz kistávcsövekhez
-Égabrosz csillagtérkép

Ti még ajánlanátok emellé mást esetleg??
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.07.18. 00:08

+ Pleione csillagatlasz
+ planiszfera

szerintem ezekkel jo sokaig tudsz dolgozni.

--mpt
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.07.18. 09:32

Én a csillagatlasz kistávcsövekhez-t ajánlom.
90/900 refraktor
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.07.18. 11:45

Eléggé bő könyvkínálat található:
www.tudoskonyv.hu
A korábbi (és sokszor újabbak is, pl. Meteor Évkönyv régebbi kötetei) gyekran fellelhetők:
www.antikva.hu
www.antikvarium.hu,
A legnagyobb hiány, hogy még nincsen újabb alapvető kézikönnyv, alapfogalmak ma is legjobban a
Kulin-Róka "Távcső világá"-ban található, ezek néha felbukkannak a fentebbi antikvár kináklatban, kb. 2500-4000ft körüli árban
Csillagok közti tájékozódásra mindenképpen kell egy áttekintő csillagtérkép! Az egylapos "Magyarországról látható csillagos égbolt" mindenképpen ajánlható, nem csak kezdőknek. (Tudtommal kapható a Polarisban és a Távcőcsnetrumban.) Ebből megkeresem a pillanatnyilag látott égbolt részt, a csillagképek egymáshoz viszonyított helyzetével, azután jöhet a Vizi "Kisatlasz". A nagy falitérkép igen jó, de terepre kihurcolásra nehézkez. (Jó lenne pl. 4-5 lapra bontva, atlaszként.)
Viszont a forgó csillagtérkép eléggé jól használható áttekintő tájékozódásra a terepen is!
Jó bevezetés a Geobook kiadásában "A világegyetem 1. és 2. kötete" (A naprendszer, ill Csillagok - Galaxisok".) - Bartha Lajos.
Külföldi könyvpiacon vannak ilyenek
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.07.18. 12:23

A Lajos által írt oldalon(www.tudoskonyv.hu) az összes általatok ajánlott könyvet korsárba rakva mindössze 10.059 Ft-nyi összeg jött ki, én ennél sokkal többre számítottam... Lassanként megveszem az összeset, de legelsőre szerintem az amcsill kézikönyvet és a pleione-t veszem meg...
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.07.18. 23:09

Nemrég vásároltam a következő könyvet:

Martin Rees: Univerzum
A főszerkesztő a fizika és kozmológia professzora, a Greenwichi Csillagvizsgáló volt igazgatója, Cambridge Egyetem csoportvezetője. A könyv szerkesztésében további 10 csillagászprofesszor vett részt! Vagyis hiteles irodalom.

A könyv 510 oldalas, majdnem A3-as méretű, gyönyörű színes képekkel, tökéletes felvételekkel, rengeteg információval a csillagászat minden területén: világegyetem kialakulása, fizikai elméletek, Naprendszer, bolygók, kettős/változó csillagok, csillagképek történetekkel-mítoszokkal, csillagok élete, távcsövek, mély-ég objektumok fotókkal, jellemzéssel, csillagtérkép az É és D félgömbön havi bontásban, űrexpedíciók, kislexikon, Hold-térkép (látható/okulltációs) és még sok minden más...
Kecskeméten az Alexandria könyvesboltban 13.000 Ft helyett 3990!
(Ikar és DK kiadó)

Mindenkinek nagyon ajánlom! :)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”