Könyvajánló

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
sanya
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.12. 08:48

Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: sanya » 2009.09.23. 16:28

Mivel sok (de nem elég) jó csillagászattal foglalkozó könyv kapható, nem ártana a legjobbakat összegyüjteni.
Ha valaki kevésbé ismert de érdekes, "jól megírt" könyvbe botlik akkor ne tartsa magában.....

Én p.l. most hámozom át magam Timothy Ferris "A világmindenség" című könyvén már másodszor és mondhatom, hogy pazar olvasmány!!!
http://www.typotex.hu/konyv/A%20világmindenség
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2009.12.29. 08:31

Tizenöt évesen kaptam HomairV. Ditfurt A világegyetem gyermekei című könyvet mely felkeltette érdeklődésemet a csillagászat iránt ami azóta is töretlen. Ahogy lenni szokott kölcsön adtam kár volt :cry: Harminc év után az antikváriumban ráleltem, kissé megkopva,de rettenetesen megürültem :D Belese lapoztam hiszen ismertem a tartalmát. Otthon nézve az első lapon hatalmas pecsét könyvtári, de nem is akármelyik könyvtárból hanem a Váci BV. intézet könyvtárából. :o A mai napig kedvenc olvasmányom!
Guest

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.12.29. 11:10

Del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2011.01.30. 02:53-kor.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.12.29. 21:52

(Jelzem, hogy az észlelők munkáját segítő kiadványokkal, térképekkel, útikalauzokkal kapcsolatban már indult egy topik, részben ide kapcsolódhat, linkje: viewtopic.php?f=35&t=1602 .)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.08.11. 10:17

Figyelem, hiba az Égabroszban!

A Nyári ajánlati oldalon, az M27 Dumbell-Köd oldalszámának a 48-as van megadva, valójában viszont a 42-edik oldalon van!!
vd.astro
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:20

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: vd.astro » 2010.08.29. 11:53

Ha valakit érdekel, kapható a Marik féle Csillagászat. Igaz elég borsos ára van.
http://antikvarszakkonyv.hu/spd/termek_ ... rik_Miklos
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.09.23. 20:55

Sziasztok,

Bár nem könyv, ma kezembe akadt a "Sky and Telescope" augusztusi száma és rögtön beleszerettem. El is határoztam hogy előfizetem, csakhogy most tudtam meg, hogy létezik egy nagy konkurenciája is: az Astronomy, lényegesen alacsonyabb áron.

A kérdésem: melyiket érdemesebb előfizetni? Van valakinek tapasztalata?
Köszi!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.09.23. 22:38

Szia!

Ez persze nagyon szubjektív, de szerintem nagyon hullámzó a két folyóirat színvonala. Úgy értve, hogy néha hosszabb ideig egész jó cikkek jelennek meg valamelyikben, érdekes témák, hasznos útmutatók merülnek fel stb., aztán jön egy meredek zuhanás. Pár éve szerintem a S&T kezdte meg a zuhanórepülést, az Astronomy-ban meg egész jól kezdett feljönni az észlelői vonal, amíg elő nem fizettem rá januárban. :] Nem fogom meghosszabbítani, már eldöntöttem.
A legutóbbi szám pl. annyira érdektelennek tűnt számomra, hogy csak belelapoztam, de még nem olvastam el. :(

Az meg egy másik dolog, hogy olyanok ezek a lapok már, mint a kertévék. A reklámokat rövidebb időre műsorok szakítják meg.

A hírek persze jók, meg általában a valamilyen tudományos témát feldolgozó nagyobb cikkek is többé-kevésbé, de ezen túl gyakran elég gügye szinten vannak a rovatok.

Ha tudsz valamennyire németül, akkor inkább a Sterne und Weltraumot tudnám ajánlani. Egyrészt a stílusa európai, másrészt sokkal szerteágazóbb, mélyebb, tartalmasabb, mint a két amerikai lap. Igaz, drágább is, 93 EUR az éves előfizetési díja Németországon kívüli postázással. Talán azért, mert nincs benne annyi reklám.

Ha inkább angol nyelvű lap kell, akkor talán a S&T egy picit jobb. Az Astronomy-ban számomra csak O'Meara állandó rovata az egyetlen vonzerő, de csak ezért nem érdemes előfizetni rá.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.09.24. 08:13

Köszönöm az infókat!
Olvasgattam külföldi fórumokat, az amerikaiak többsége egy véleményen van azon, hogy nagyjából ízlés dolga, melyiket választja az ember. A S&T tényleg tele van reklámokkal, ezt tegnap tapasztaltam is. Ilyen-olyan extrákat, ajándékokat adnak mindkettőhöz, viszont a S&T tényleg másfélszer drágább. Az s&t-hez plus 1 dollárért digitális kiadást, az Ast-hoz teljes hozzáférést a weboldalhoz.
Németül sajnos nem tudok. Hát, meglátjuk. Az Astronomy-ból úgy tudom, egyetlen számot is lehet rendelni, kipróbálom és ezután döntök.
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Könyvajánló

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2010.09.24. 14:53

Tisztelt érdeklődők!

Nekem sok -- korábbi -- évfolyamnyi Sky, Astronomy, SuW van összegyűjtve. Szívesen túladnék rajta némi jelképes áron.
Ezekben a lapokban sok értékes cikk és számos érdekesség megtalálható.
Akit érdekel, írjon levelet számomra.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”