Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.10.01. 06:49

Dorcsi írta:
Sajnos nem tudok elmenni Tarjánba, mert egyrészt túl messze van tőlem, másrészt pedig családi ok miatt. Jövő hónapban kölcsönkérek egy 20x60-as binokulárt az egyik csillagászati ismerősömtől aki tiszaújvárosi. Nem fogok kapkodni.


Sikerült kölcsönbe kérned az általad említett binokulárt? Volt rá lehetőséged, hogy ki is próbáljad, milyenek az első tapasztalataid?

üdv,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.10.08. 22:18

Vasárnap és hétfőn este , nagyon sikeres binokular eszleleseket vegeztem az u.n. Baigish 10x50mm binoklival.

Vasárnap este használtam a Bizooka-t, az Alan MacRoberts típusú képstabilizátort.

http://observoergosum.blogspot.ro/2012/ ... s-ala.html

Hétfő este a sajat epitesu binokulár alvanyt hasznaltam ,amelyiket '' Bino Kar "-nak neveztem.

http://observoergosum.blogspot.ro/2015/ ... entru.html

Eszlelt tárgyak :

Zeta Lyrae-felbontva ,kettos

Albireo vagy Beta Cygni- felbontva ,kettos,pompas szin kontraszt

Omicron1 a Cygnus-felbontva, harmas csillag,a harmadik csillag vagyis a masodik kisero,igazan halvany

17 Cygni - fel bontva,kettos, mersekelten feny kulombseg , nem fenyes par

Theta a Kígyóban- felbontva ,kettos, a kiss binokularoknak egy ''zseb Porrima''

De az ami igazan nagyon izgalmas volt, elloszor az eletemben felbontotam binokulárban ,Lyra csillagkepben, az OSigma 525 és Sheliak vagy Béta Lyrae kettosoket.
Gyonyoru kep:a Sheliak kiseroje Delre a fo csillagtol, az OSigma 525 kiseroje kb. Eszakra a fo csillagtol , mindket kettos csillag egy lato mezoben.
A ket emlitet kiserok halvanyak , ezert a felbontas nehezeb.
A Sheliak kiseroje fenyeseb , de egyben nehezeben eszlelheto is , mert a fo csillag is sokal fenyeseb az OSigma 525 -hoz hasonlitva.

M15, az Iker Halmaz, M11, IC4665 a Kígyótartóban es M34 hozztak egy kicsit a Mely Eg ízét.

Uránusz a Halakban és a szép M45 zártak mindkét eszleleseket.

Azoknak akik kételkednek az egyszerű, fából készült képstabilizátor hasznosságában (amelyiket Bizooka-nak neveztem) hozzá teszem, hogy a fenti leirt eszleleseket -az OSigma 525 és Sheliak kettosokrol is -Vasárnap este ilyen kepstabilizatorra szerelt 10x50mm binoklival vegeztem eloszor.

Udv , Mircea
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.11.24. 11:05

Itt sok binokulár javítást mutató dolgot látok: collimating binocular makers (persze ezt a google KÉPEKnél kell beütni)
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2015.12.11. 07:58

Ezen weboldalon lévő könyv(címe: Kézi Távcsövek/szerző:Holger Merlitz) a binokulárkedvelők bibliája lehetne. De még Angol verzió sincs, nemhogy Magyar :cry: http://www.holgermerlitz.de/binoculars_deutsch.html
DavidE
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.10.16. 23:36

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: DavidE » 2016.01.24. 21:03

Üdv!

Van valakine esetleg sejtése arról, mit állíthatódott el a 10x50es Bresser binoklimban, hogy csak a jobb oldalon feltűnő szellemképet ad mindenről? Főleg fényesebb dolgoknál látszik ez, Holdnál vettem észre először, illetve utcai lámpáknál is egyértelmű. Nem az okulárban van, mert forgatására nem mozdul el a szellemkép, csak ha forog az objektív is, vagyis az egész binokil. A szellemkép ugyanolyan éles, mint az eredeti pl. Hold képe, csak a eredeti felett és jobbra látszik halványan de egyértelműen.

Tudom áruházi, meg minden de alapvetően jól használható a hatalmas látómezeje miatt és előtte nem csinálta ezt..

köszönöm!
Dávid
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.25. 08:36

Szia Dávid!

Amennyiben a vásárolt binokulár még garanciális, akkor vidd vissza oda, ahol vásároltad és mond el a hibát. Ők gondoskodni fognak a termék javításáról vagy cseréjéről. Amennyiben már nincs rá érvényes garancia, akkor se búslakodj. Van hazánkban több személy, aki segíteni fog a bejusztírozásában, amennyiben nem kívánsz vele saját magad foglalkozni.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.01.25. 10:11

Van hazánkban több személy, aki segíteni fog a bejusztírozásában


Állítólag a Rózsika nevezetű az egyik.
Sajnos az elérhetőségét nem tudom, de itt lesznek biztosan, akik megmondják.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.01.25. 11:24

SzZoli írta:
Van hazánkban több személy, aki segíteni fog a bejusztírozásában


Állítólag a Rózsika nevezetű az egyik.
Sajnos az elérhetőségét nem tudom, de itt lesznek biztosan, akik megmondják.


Szia!

Igen, Rózsa Ferenc (Rózsika) az egyik. Elérhetőségét magánba megküldöm.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.01.26. 07:43

Ha még nem volt buherálva és megvan a számla,vidd vissza az üzletbe. 5 év garancia van (volt) rá.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.03.07. 20:18

Binó csillagnéző kényelmi szerkezet házilag: http://www.skyandtelescope.com/astronom ... inoculars/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”