Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.16. 13:02

Szia!

KovacsGy írta:mondható egem van (Bicske). Elsőként a sokak által javasolt Scopium 10x50WA-t gondoltam. Még megengedhetem magamnak a Nature verziót ebből a márkából, valamint ebben az ármagasságban van Bytrek márka 10x60as vagy 12x50es binokulárja. A felsoroltak közül melyiket javasolnátok?
Többek között (mélyég) szeretném a Napot is megfigyelni arra alkalmas szűrővel, illetve a bolygókat felkeresni, jó lenne megpillantani a Gallilei holdakat.


Egy 10x50-es szerintem elég lenne, azt még könnyen ki lehet tartani kézből, viszonylag kompakt, és 40 dekával könnyebb a 12x60-asnál. Persze a 6 centis meg több fényt gyűjt. Ezt neked kell eldöntened. A Galilei-holdak már láthatóak 10x-es nagyítással. Vegyél még hozzá Baader fóliát, amiből házilag fabrikálható napszűrő feltét az objektívekre:

http://www.tavcsocentrum.hu/astrosolar.php

Meg nem árt egy jó térkép sem, pl. a Csillagatlasz kistávcsövekhez. Ami ebben benne van, az látszik binoklival is.
m4k3r
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.01.22. 04:13

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: m4k3r » 2012.07.17. 01:06

csakb írta:Meg nem árt egy jó térkép sem, pl. a Csillagatlasz kistávcsövekhez. Ami ebben benne van, az látszik binoklival is.


Azért mindent nem lehet meglátni sajnos. A 7-8L vagy 10-11T kell az atlaszhoz is. Minimális tapasztalataimmal számomra az ideális műszer az atlasz-hoz talán egy 80/400-as refraktor lenne, vagy 70/500. De inkább az előbbire szavaznék.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.07.17. 10:08

KovacsGy írta:Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni egy vásárlási dillemában.
Elsőként a sokak által javasolt Scopium 10x50WA-t gondoltam. Még megengedhetem magamnak a Nature verziót ebből a márkából, valamint ebben az ármagasságban van Bytrek márka 10x60as vagy 12x50es binokulárja. A felsoroltak közül melyiket javasolnátok?
Többek között (mélyég) szeretném a Napot is megfigyelni arra alkalmas szűrővel, illetve a bolygókat felkeresni, jó lenne megpillantani a Gallilei holdakat. Nemrégiben a Jupiter Vénusz együttállásnál majd meg vesztem hogy bárcsak lenne valamim amibe belenézhetnék:).
Előre is köszönöm a segítséget!


Szia!
Itt van egy nagyon jó távcső, 70-es objektív, AZ állvány, két okulárral :
http://www.tavcso.hu/?o=termek&te=SWR705az2
Ezt ajánlom, mivel közelebbről ismerem.
Ha mégis a binoklit választod, ezt vedd meg :
http://www.makszutov.hu/termek/scopium_10x50wa
Ez tökéletesen megfelel kezdő távcsőnek.
A látómező 7,7 fok !!
Üdv Bogáncs.
KovacsGy
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.07.12. 09:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: KovacsGy » 2012.07.17. 10:28

Köszönöm a segítséget! Szerintem a 10x50WA lesz a befutó.
Szimpatikus a 70/500as SW is, nézegettem sokat, de tényleg 1000x végig gondoltam hogy jelenlegi életvitelemhez és anyagi helyzetemhez melyik fajta távcső lenne a legoptimálisabb és a binokulár ilyen.
Remélem jövőre jobban alakulnak a dolgok és ha igazán égbolt függő leszek akkor talán egy komolyabb műszert (akár tükrös is) is be tudok majd szerezni. Viszont addig is _muszáj_ valamit keríteni mert megveszek egy kis csillaglátványért:)
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2012.07.22. 16:27

En is imadom a binokularokat,sajnos csak negy darab van beloluk :-)
A csatolasban lathatok a 9x60mm-es Sakura (Magyar Orszagon mint Tako 9x60 marka),Fujinon Mariner 7x50mm es katonai I.O.R. 8X30mm.
Picture 178.jpg


A Sakura/Tako binokular modositva van.A okularokban a mu anyag mezo lenscek ki lettek cserelve uveg lenceskel ,antireflexios bevonatal.Nagyon szerencses voltam ket meg felelo jo minosegu lensceket talalni.
Nekem volt egy olyan lenscem es Csillag Attila baratomnak is is volt egy.Attila vegezte a mutetet.A kep minoseg sokat javult.
A Fujinon is modositva van,az muhorizont a bal okularbol eltavolitotuk es az azimut /iranytu vetitest meg szuntetuk.Most a kep egyforma mind a ket okularban...es nagyon szep.Ezt a modositast is Attila vegezte.
A 8x30mm-es katonai binokularban a job okularban van egy beosztasokal ellatot retikul.Silviu ,egy bukaresti baratom meg tisztitota ,meg javitota/osze ragasztotat a hibas baloldali objektivet es bealitota ezt a binokulart.
Van meg egy negyedik binokularom,a marka rajta 10x50mm-es Baigish.Elenoriztem a Baigish weboldalon,a leg kozeleb binokular a 10x50mm-es Foton,csak az 1100 gram nem 850gram mint az enyem.
Nekem nagyon gyanuson hasonlit ez a negyedik binokular a 10x50mm-es BPC-re.A kep jo minosegu,majdnem olyan mint a Fujinonban,melyk nalam a ''bajnok''.



Szo fordult tobszor binokular alvanyokrol.En keszitetem egy Alan MacRoberts fele stabilizatort es nagyon meg vagyok elegedve vele.Bizooka, beceneven,mert valrol hasznalom,egy binokular fele bazooka.A kep mar nem rezeg mint amikor kezben tartom a binokulart,tobet es kenyelmeseben eszlelhetek.
Sikerult a Fujinon ,Sakura es Baigish binokularokal fel szerelve a Bizooka-ra,fel bontani kettos csilagokat ,a 61 Cygnis,a Albireo Beta Cygnis,a Zeta Lyrae,Niu Scorpionis vagy a Miu Bootis-t.
Bizooka.jpg


Bizooka+Baighish10x50mm.jpg



Udv,Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
EmThor
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.07. 16:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: EmThor » 2012.07.25. 21:56

Köszönöm a segítséget, végül a Scopium Nature 15x70-est megrendeltem, de csak augusztus végén fog érkezni belőle példány. Nagyon várom! 8-)

Aztán hogy milyen "nagy" távcső lesz majd a párja, még kiderül. Dobson játszik a legnagyobb mértékben.
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.25. 22:16

Remek döntés! Sok szépet fogsz látni vele, nem lehet letenni.
EmThor
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.07.07. 16:58

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: EmThor » 2012.08.07. 15:43

kulizoli írta:Remek döntés! Sok szépet fogsz látni vele, nem lehet letenni.


Koszi, tenyleg varom, mert most is olvasom a Binocular Highlights c. kis fuzetet, amiben a szerzo juszt is a 10x50-es binot favorizalja, mert hogy a 70mm-es nagy, nehez, es 4 fok korul van "csak" a latomezo. De latatlanban mondom, hat nem mutat tobbet a nagyobb?! Az a lenyeg szerintem. . . Szoval meg elbizonytalanodok, hogy ne rohanjak be egy 10x50wa-ert, ami ugye olcsobb, de bizodalmam egyelore a nagyobb lencseben van.
KovacsGy
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.07.12. 09:59

Binocular challenge

Hozzászólás Szerző: KovacsGy » 2012.08.07. 16:05

Végre felszerelkeztem az első műszerrel (10x50WA) és most célpontokra vadászom:)!
Hogy valami terv szerint bóklásszak, találtam a külföldi egyesületek honlapjain különféle binokulárra optimalizált észlelési programot, pl:
http://www.irishastronomy.org/index.php ... &Itemid=53
Ehhez van letölthető észlelőlap, mindegyik célponthoz kis leírás. Az MCSE-nek létezik valami hasonló program (kerestem, nem találtam)? Nyilván azt szívesebben csinálnám...
Libor
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2011.07.31. 14:01

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Libor » 2012.08.07. 17:47

EmThor írta:
kulizoli írta:Remek döntés! Sok szépet fogsz látni vele, nem lehet letenni.


Koszi, tenyleg varom, mert most is olvasom a Binocular Highlights c. kis fuzetet, amiben a szerzo juszt is a 10x50-es binot favorizalja, mert hogy a 70mm-es nagy, nehez, es 4 fok korul van "csak" a latomezo. De latatlanban mondom, hat nem mutat tobbet a nagyobb?! Az a lenyeg szerintem. . . Szoval meg elbizonytalanodok, hogy ne rohanjak be egy 10x50wa-ert, ami ugye olcsobb, de bizodalmam egyelore a nagyobb lencseben van.

A 15x70-es jó döntés. Viszont fog kelleni hozzá egy monopod, mert kézben nem tudod sokáig tartani. Jóval több látszik benne, mint a 10x50-esben.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”