Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: tobe » 2010.12.19. 19:54

astrohist írta:és az érdeklődőnek pedig pénze lenne azt megvenni


Érdekes módon a havonta postaládába kéretlenül bedobott reklámújságok kiadnak simán egy nagy könyv anyag és festéktartalmát, inkább valami értelmes könyvet nyomtatnának rá, jobban járna a világ.
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.12.19. 20:26

astrohist írta:Érdemes az egész kollekciót egy mappába gyűjteni?


Lehet két nagy mappa lesz. A Tri Atlasz van vagy 1000 oldal összesen.. :)
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.12.19. 21:23

Az én Égabroszom tökéletesen működik immár 4 éve, annak ellenére, hogy több száz órát volt kinn velem. Szerencsére a lapjai jó vastagok, nem maszatolódik a tinta, és vaskos, strapabíró a fedele. Idén nyáron Tarjánban, kedves lakótársaimnak hála el is ázott teljesen, mégis használható, kissé hullámos lapokkal. Kicsit feleslegesnek érzem ezt a mappázást (azon túl, hogy zsigerből tiltakozok minden könyv erőszakos elpusztítása ellen), ennyi erővel a Takit is ki lehetett volna nyomatni. TriAtlast továbbra sem szeretem, és talán felesleges is az egészet kinyomtatni a 8 cm-es távcsőhöz. Ha lesz nagyobb műszer, akkor talán igen. Kár azon filózni, hogy miért nem laminált, örüljünk, hogy egyáltalán ez is van, és külföldön is forgalmazzák, veszik. Melyik magyar könyv mondhatja ezt el magáról?

snt
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2010.12.19. 23:03

ge.nom írta:Ma végre rászántam magam és felaprítottam a térképeimet. A cél nem a megsemmisítésük volt, hanem,
hogy szépen egy helyen legyenek, átláthatóan, lefűzve.


Szia,

A Kisatlaszért kár volt. Vizi Péter árulja szétvágott formában is (csak a térképlapok, borító és szöveg nélkül) pont ilyen célra.
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.12.20. 04:06

vanamonde írta:A Kisatlaszért kár volt. Vizi Péter árulja szétvágott formában is (csak a térképlapok, borító és szöveg nélkül) pont ilyen célra.


Tudom! Én voltam az első, aki így kérte tőle. Azóta árulja így. ;) Bár én a szöveget is kértem..
Guest

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Guest » 2010.12.25. 17:15

Del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2011.01.30. 02:40-kor.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.12.25. 18:31

Tóth István írta: Olyan könyv, ami nem hiányozhat egyetlen amatőr könyvtárából sem, de bárkinek ajánlható, aki a kultúra, a mitológia vagy egyszerűen csak a nagyszerű könyvek kedvelője.


egyetértek!
kb hasonlóan jártam. Jó dolog az ha az ember magának vesz ajándékot, de csak tegnap óta lapozgathattam.
Kicsit formabontó. Talán azért, mert a forma - mondjuk úgy - a szokásos csillagképek szerinti felsorolás, de kettős tartalom rejtőzik a lapok között. A szerkezet, a térkép és a mellette található kommentek észlelés orientáltak, a további tartalom viszont historikus. Burnhamben is imádom hogy próbálja minden lehetséges aspektusból megközelíteni a témát.
A szerző / kiadó helyében elgondolkodnék az angol / német nyelvű fordításon.
sp.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.12.25. 19:38

Köszönöm/köszönjük a méltatást. (Talán nem nagyon indiszkréció, ha elárulom, hogy Vizi Péter igen sok időt, energiát és bizony összeget is áldozott rá.)
Hanem mindenkit arra kérnénk, hogy ha bármilyen kiigazítás, helyesbítés, esetleg bővitésre javaslat adódna, tegyétek meg. Hátha kijön egy 2. kiadás, abba átvezethetjük.
Igen szép lenne idegen nyelvű kiads, főleg ha azt a külföldi kiadó finanszírozza! Mert bizony rettentően drága lenne nekünk fizetni egy fordítást!
Mégegyszer mindenkinek köszönjük, és szép tiszta eget, nagyszerű levegőt és jó optikát kívánunk: Lajos
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.04.08. 20:21

Igazán jó ez a Prospero. Eddig bármilyen idegennyelvű (elsősorban angol...hmmm, másodsorban is ;) ) könyvet kerestem náluk, mind megtaláltam. Kettőt rendeltem is. Talán karácsonyra itt is lesznek (azért remélem hamarabb).
Csupa olyan könyv lelhető fel, amit szívesen olvasnék magyarul is, de nincsenek illúzióim. Előbb tanulok meg angolul, mint hogy ezeket magyarul lássam valamelyik kiadó kínálatában. Csák Balázs ajánlatából rendeltem egy O'Meara: The Messier Objects-t és erősen kacsingattam még a Astronomical Sketching: A Step-by-Step Introduction és a Viewing the Constellations with Binoculars könyvek felé is. Illetve még ez tetszene: The Cambridge Double Star Atlas.
Rendeltem még O'Meara könyve mellé egy Sky Atlas 2000-et is (a térképek szerelmese vagyok. Már bánom, hogy az Uranometriámtól megszabadultam a nyáron).

Vajon Péter hogy állhat a Hold atlaszával? :)
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.04.08. 22:33

Tapasztalatom szerint a Prospero megbízható, és ha most most rendeltél könyvet, májusra legkésőbb itt lesz. Csak a kls kiadók felkutatása macerás nekik.
Hanem azt ajánlanám, hogy ha lehet, nézzd meg legalább a Téged érdeklő könyv tartalomjegyzékét. Nagyon sok az azonos témáju, pl. éppen a binokuláros nézegetésről szólók, többnyire egyeznek. Ténylegesen kicsit hosszadalmas az utánajárás (a kiválasztott könyv kiadójának honlapját megkeresed, azon rendszerint szerző vagy téma szerint ott van a könyv, és arra ráklikkelve a részletek, néha egy pár lap képe is megtalálható). Jó ha elkerülöd a csalódást, ami még pénzbe is kerül. Jó szórakozást!
A Rükli-atlasz, amit magyarul Vizi P. jelentet meg, le van fordítva (a magyarázat), a csehországi kiadóról függ, hogy mikor szállítja. Egyszóval minden ugrásra kész, valóban hamar várható. BQ
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”