A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Magáncsillagvizsgálók építésével kapcsolatos tudnivalók, trükkök, tanácsok
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.05.30. 16:53

A 72/500-as keresővel! Az volt a főműszerünk! :lol:

Akkor elsején, kedden 18 órakor!
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.05.31. 16:19

Akkor elsején, kedden 18 órakor!
Mariann
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.12.27. 10:05

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2010.06.02. 16:56

Sziasztok!
Ír valaki beszámolót? vagy lelevelezitek magánban? benyomásokról, tervekről.
Mindenki aludt a látványra, elment a kedvetek, vagy várjátok a folytatást? Akik azon aggódtak, hogy nem lesz szükség a segítségükre, gondolom a képek láttán megnyugodtak...igen, szükség van lelkes, tevékeny amatőrökre.
A programot is el kell készíteni, tehát jó lenne ha megírnátok, hogy szerintetek szakember hiányában a klub gondolata elfogadható-e, illetve a péntek esti időpont. Kire lehet számítani hosszútávon, s ki lenne "beugró".
Ki mennyi időt szán a felújításra, milyen napokon. Talán az is megoldható, hogy a festéket, tisztítószereket a munkásotthon adja, ha minden egyebet ránk bízhatnak.
Ennek június közepéig meg kell lennie!
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.02. 21:25

Sztem TE írsz beszámolót :)
Alig várom, hogy olvashassam :)
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.06.02. 22:34

A lelkesedés csak nőt. Tudtam mire számíthatok. Mikor , hol , mivel kezdjük csak ezt kell megbeszélni. Jók lettek a képek!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.06.03. 00:06

Az első, és legfontosabb feladat lenne a tükor optikai ellenőrzése. Ha nincsen jó távcső, minden fáradozás kárbavész! Jó, ha ki van takaritva, le van festve, a kupola biztosan zár. De használható műszer nélkül kár belevágni
Meg kell tudni, hogyan van nyitva a művház. Nyáron este 8 előtt nem lehet bemutatást tartani.
Ezeket tisztázni kell, mert különben lelohad a lelkesedés.
Van-e biztositék a fenntartásra? Anyagi fedzetre?
Ezekről eddig nem esett szó. BQ.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.06.03. 00:46

astrohist írta:Az első, és legfontosabb feladat lenne a tükor optikai ellenőrzése.

Ez be tudom vállalni ha a fókusza 2.5 m-nél kisebb. Hozzátok el a boltba és pár napon belül megcsinálom az interferométeres mérését.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.03. 01:26

Vállaltam, hogy mivel itt lakom Csepelen, behurcolom a távcsöveimet az állványommal együtt, sztem azzal lehet észlelgetni. Persze addig, amíg a nagymedve kész nem lesz :)

Elvileg van éjszakás portás... Sztem megértették ők is, hogy ez nem délelőtti program, de azt is mondtam, hogy amennyiben Nap-észlelés lenne, van herschel-prizmám is, az is megoldható.

Biztosíték a fenntartásra nincs. Igazándiból nem kerül költségbe a dolog. A művház nem kér pénzt, ha nem tanfolyam jellegű a dolog. Vagyis, ha mi nem kérünk pénzt, ők sem kérnek tőlünk.

Igen, bizonyos dolgoknak van anyagi vonzata, amennyiben ezt bármely cég biztosítja (pl. Levente, Borszéki Gyuri), biztos vagyok benne, hogy mint főtámogató jelenhetnek meg minden helyen, ahol a Csepeli Csillagvizsgáló hirdetése, neve, bármilyen megjelenik. Itt persze nem horribilis költségekről van szó. Mariann felvetett egy távcsőépítés-oktatást a gyerekeknek, ha van pl. pár kiszuperált, de használhtó lencse, vagy tükör, abból összeüthetnek valamit a srácok, ami sikerélményt okoz, már jó. De biztosan a résztvevőknek is el lehet mondani, h pl. köv foglalkozásra hozzanak magukkal ezt, vagy azt, vagy minimális pl. 500 forintot, amibe az anyag kerül.

Örülök, ha tetszenek a képek, igyekeztem, de nem vagyok fotós :)

Levente, ha otthon csinálnád az interferometriát, akkor a szokott helyen találkozhatunk, simán el tudom vinni, ha rám merik bízni. :)

Mellesleg az a tükör előbb erős pucolásra szorul... Esetleg azt is be tudnád vállalni? Nem akarok mindenki helyett beszélni, de sztem simán belefér, hogy:

"A Csepeli Csillagvizsgálót támogatja a Makszutov.hu távcső, és mikroszkóp bolt."
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Mariann
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.12.27. 10:05

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2010.06.03. 07:21

Jó, estére írok pár sort, majd javítjátok, ha butaságot írok.
Addig pár infó, hogy ne legyen félreértés:
A Munkásotthon nevében még ne nyilatkozzunk, hiszen az igazgatóval még június közepén egyeztetni kell. Ferinek igaza van: ha nem kerülünk sokba nekik, akkor ők sem piszkálnak minket. Van péntekre előadóterem, melyért oktatás esetén fizetnünk kell, de ha klubként működünk, nem feltétlenül.
A távcső: jövőbeni használhatósága kétséges, de a csapat a megmentésére törekszik, arra, hogy ne vesszen el, talán jobb sorsra érdemes.
Lehet diplomamunkaként is gondolni rá az érintetteknek...hajrá!
Ami fontos: nincs csillagászunk, az amatőrökön kívül, ezt többször is hangsúlyoztam.
Én a szervezést vállaltam, és a gyerekekkel való kapcsolatteremtést, foglalkozást, a lelkesítést, s azt, hogy vigyázok a "tiszta" klubra(kábszerek kizárva). És csacsogok...
Teljesen műkedvelőként szeretem a csillagászatot...nulla tudással.
Elsősorban azért kaptunk bizalmat, hogy a gyerekek, felnőttek estéit értelmes mederbe tereljük...nem lesz egyszerű, szerintem...lehet járdacsillagászattal kezdeni, én terelgethetem a távcsőhöz az embereket.
Tehát a nagy csillagdák szerepét egészítjük ki, s nem helyettesítjük..mivel arra nincs kapacitásunk.
Kezdetben klub, és meglátjuk hová tudunk fejlődni, meddig tart a lelkesedés, kiket tudunk megfogni, de ha csak az eddigi társaság marad, és kinyílik a kupola, lehet már jót tettünk.

Egyelőre bizalmat kaptunk a Munkásotthontól, bizonyítanunk kell...ez a bizalom bármikor elveszhet...
Az esti nyitvatartás: valószínűleg nem lesz gond ezzel, mivel évekkel ezelőtt is meg tudták oldani. Felelőst kell találni...és nem győzöm hangsúlyozni, hogy június közepéig van határidő a program elkészítésére!

Mariann
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: A Csepeli Csillagvizsgáló rendbetétele

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.06.03. 11:16

Franky írta:Levente, ha otthon csinálnád az interferometriát, akkor a szokott helyen találkozhatunk, simán el tudom vinni, ha rám merik bízni. :)

Mellesleg az a tükör előbb erős pucolásra szorul... Esetleg azt is be tudnád vállalni? Nem akarok mindenki helyett beszélni, de sztem simán belefér, hogy:

"A Csepeli Csillagvizsgálót támogatja a Makszutov.hu távcső, és mikroszkóp bolt."

A boltban mérem be a tükröt, de a szokott helyen tudunk találkozni. Mekkora is paraméterei? Persze megtakarítom előtte. Azért ez még nagyon kevés, hogy támogatásról lehessen beszélni. De köszi :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Csillagdaépítés”