Építési szándék

Magáncsillagvizsgálók építésével kapcsolatos tudnivalók, trükkök, tanácsok
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.05.02. 09:28

Üdv,

sok sikert a csillagdához! Feltételezem, eltolható tetejűre tervezed.
Az én "csillagdám" itt tart: telek kitűzve, földterület termelés alóli kivonás megkérelmezve, áram megigényelve. Fotón max. egy földbe vert karót tudnék mutatni :) Igaz, nemcsak csillagda lesz, hanem kis ház, melegedő is.
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: parragh » 2011.05.02. 10:28

Szia!
A tetejére kupolát tervezek. Ha minden jól megy, akkor jövő hétvégén már annak a keretén tudok dolgozni. Majd teszek fel új képeket. Neked is sok sikert!
Üdv,
Marcell
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: parragh » 2011.05.08. 20:43

Üdv Mindenki!
Sajnos az időjárás ellenem dolgozik, nem sikerült olyan ütemben haladni mint szerettem volna.. De azért sikerült befejezni az épület padlóját (itt látható: http://cudaraszpik.hu/cudarasztro/)! Jövő hétvégére tervezem a külső burkolást, majd jöhet a kupola (na az lesz egy szép dolog.. de már nagyon várom!).
Üdv,
Marcell
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: parragh » 2011.07.11. 17:01

Üdv Mindenki,
Sajnos nem minden úgy alakult ahogy terveztem, de azért haladtam az építkezéssel. A kupolát még nem volt időm elkezdeni, helyette inkább rövidebb feladatokkal foglalkoztam. Itt tudjátok megnézni az aktuális állapotot:
http://cudaraszpik.hu/cudarasztro/construction.html

Üdv,
Marcell
Sidius

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.07.29. 22:08

Üdv Mindenkinek!
Több mint egy év munka de majdnem tíz év tervezgetés után csaknem elkészült a csillagdám. Hagyományos házikó tetőszerkezetű, de ez felel meg leginkább a bolygózós életformának. A tetőszerkezet elég furmányosra sikeredett, aminek legfőbb oka, hogy a három méteres padlómagasság mellé is körpanorámás kilátást álmodtam meg. A körpanorámába gyakorlatilag csak a háttérben látszó víztorony jelent kitakarást, mely a csillagdától kellemes Ny-Ény irányba esik. A 195 /1300-as Newtont 100/1000-es vezető és 70/450-es kereső-célzó távcsővel együtt a rácsos acéloszlop tartja majd, mely villanyoszlopként kezdte életét.
A műszer telepítése, valamint néhány dolog még hátra van a tökéletesen kész állapotig, (már egy hete lefoglal autóm karosszériás munkája).
A képek egy hete készültek, itt is köszönöm Kovács Karcsinak a dokumentációt.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.07.29. 22:09

Még egy kép:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.07.29. 22:10

És még egy:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.07.29. 22:28

Némi megnyugvással tekintek a fényképész szintjére. :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.29. 23:02

Nagyon jó, esetleg még egy liftet mellé vagy teleportáló csövet alá, hogy a felmenetel könnyebb legyen ? Sok sikeres észlelést és kellemes időtöltést kívánok az új észlelőhelyeden.
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Építési szándék

Hozzászólás Szerző: parragh » 2011.07.30. 08:21

Szia!

Ez igen! Szép munka! Nekem is bele kell húznom.. :-)

Üdv,
Marcell
Válasz küldése

Vissza: “Csillagdaépítés”