Távcsőépítés

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.04.09. 21:03

Simax írta:Valamilyen gyári igen. Ilyen kalapacsfesteses a felulet probaltam kalapacslakkkal utanozni de nem olyan sajnos...


Nem igazán van rá esély, hogy festék üzletben pont ugyan olyan kalapács festéket kapjál mint amilyenre jelenleg le van festve a mechanikád. Érdemes több helyt is szét nézni, megkérdezni milyen RAL színskálába van festékük, mit tudnak beszerezni... Én próbáltam a saját Vixen mechanikámhoz venni, de csak hasonló színárnyalatban forgalmazták akkor amikor érdeklődtem az üzletben. Pont ugyan olyat sajnos nem forgalmaztak. Amennyiben szeretnél egy szép esztétikai festést, akkor beszélj olyan szakemberrel, ahol személykocsikat festenek, fényeznek. Ő elmondja részletesen a felület újrafestését és tájékoztat, hogy a festés előtt milyen felületkezelés szükséges, bele értve a szórógittezést is. Szerintem nem törvény szerű a kalapács festék mellett dönteni, de a végső döntés a tied. Egyébként milyen mechanikáról lenne szó, ha nem titok?

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Simax » 2017.04.12. 10:53

A mechanika egy skyview amiket a soligor tubusokhoz adtak. Szamomra megfelel meg nagyon sokáig mert a 150-es tubusokat is elbírja. Ket motoros vezerles is van rajta, nem erzem a csere szükségét. A kalapacsfesteshez pedig nem ragaszkodom. Egy matt fekete vagy fehér is boven megteszi :)
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.04.24. 22:58

Simax írta:A mechanika egy skyview amiket a soligor tubusokhoz adtak. Szamomra megfelel meg nagyon sokáig mert a 150-es tubusokat is elbírja. Ket motoros vezerles is van rajta, nem erzem a csere szükségét. A kalapacsfesteshez pedig nem ragaszkodom. Egy matt fekete vagy fehér is boven megteszi :)



Szia !
Ne kalapácslakként keresd . az autófesték boltban struktúr festéknek hívják az ilyen rücskös felületet adó anyagot . A felület minőségét , rücsök nagyságát a higítással lehet beállítani . ( pl. . Mipa PU 300-30 )
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.05.22. 17:20

Fémforgácsolást végző amatőr társaim közül kérnék segítséget! 0.9 mm-es metrikus menetet kellene vágni, de nincs a környezetemben olyan pad, amin ez a menetemelkedés beállítható lenne. Tudna segíteni valaki, hogy legyártaná nekem rajz alapján amit kellene?

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.05.22. 17:25

Hogy nézne ki a rajz ?

Megkérdezem a cnc-s fórumon a tagokat tud e valaki ebben segíteni, ha nem baj.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.05.22. 17:47

tobe_ írta:Hogy nézne ki a rajz ?

Megkérdezem a cnc-s fórumon a tagokat tud e valaki ebben segíteni, ha nem baj.


50 mm-es átmérőjű anyagból kiforgácsolható a termék, aminek a kész hossza nem több mint 20 mm. Ha van megfelelő pad, megbeszéljük a részleteket :-)

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.05.22. 18:39

Küldjél rajzot, ha gondolod, meg hogy milyen anyagból szeretnéd. Hátha tudok rá megoldást.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.05.22. 21:08

Közben Alist megkeresett, hogy helyi szinten tud segíteni. Ennek nagyon örülök, mert jó pár esztergályosnál futottam ez ügyben pár kört az elmúlt hetekben, de eredménytelenül. Kettő sapkára lesz szükségem egy okulár kihuzat végére ill. egy okulárra. A legtöbb padon a 0,9 mm-es emelkedés nem elérhető...legalábbis ide haza.


DSC_2516 (2).JPG



Ha mégse jönne össze a dolog, akkor kérem a továbbiakban a segítségedet! Nagyon köszönöm, hogy gyorsan a segítségemre siettél!!!

üdv.,
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.07.06. 17:21

Korábban kértem segítséget kettő zársapka elkészítése kapcsán. Végül is Török Béla (tobe_) barátom kapcsolata révén eljutottam egy idős mesterhez, aki vállalta kiforgácsolni rajz és az ellendarab megléte mellett a zársapkákat sárgarézből számomra.

A mellékelt képen a félig elkészült darabok láthatók, melyekbe már csak a belső menetek esztergálása maradt hátra. Reményeim szerint ez is meg lesz pár napon belől, így tájékoztatott az idős mester ember :-)

sapkák.jpg


Köszönöm Béla ez úton is az önzetlen segítségedet és az utána járásodat!

Üdvözlettel:
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsőépítés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.07.08. 21:26

Merjünk nagyot álmodni, egy kis néznivaló:

https://www.youtube.com/watch?v=E3i_kW2tqU4
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”