Tükör ezüstözés

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
Rumcájsz

Re: Tükör ezüstözés

Hozzászólás Szerző: Rumcájsz » 2017.12.26. 07:42

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Nem tudtok valakit aki Newton távcső ezüstözésével foglalkozik.
Nemrég szétszedtem a csövem tisztogatásra és akkor vettem észre hogy az aluzás már olyan kopott, hogy olyan mint a szita. 130/810-es Csatlós féle cső. Nagyon meg vagyok vele elégedve de már 20 éves és megkopott.
Gábor1967

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2017.12.26. 07:48

Rumcájsz írta:Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Nemrég szétszedtem a csövem tisztogatásra és akkor vettem észre hogy az aluzás már olyan kopott, hogy olyan mint a szita. 130/810-es Csatlós féle cső. Nagyon meg vagyok vele elégedve de már 20 éves és megkopott.

Minden félé képen ezüstözni akarod a felületét? Ha igen, akkor rákérdezek az egyik ismerősömtől, ő szokott ilyeneket csinálni. De megpróbálhatod az IBAD 97-et, én ezt használom megelégedéssel. Nem olcsó, de viszont jó és tartós.

http://www.ebeamguns.com/ibad%20hun.html

üdv.-,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Rumcájsz

Hozzászólás Szerző: Rumcájsz » 2017.12.26. 08:15

Gábor1967 írta:
Rumcájsz írta:Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Minden félé képen ezüstözni akarod a felületét? Ha igen, akkor rákérdezek az egyik ismerősömtől, ő szokott ilyeneket csinálni. De megpróbálhatod az IBAD 97-et, én ezt használom megelégedéssel. Nem olcsó, de viszont jó és tartós.

http://www.ebeamguns.com/ibad%20hun.html

üdv.-,
Gábor

Köszönöm. Nem fontos az ezüstözés. Megpróbálom az IBAD-ot
tobe_

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.12.26. 17:33

Itt a Sidius nevű fórumtárs is szokott aluval bevonni tükröket, legalábbis saját magának biztos. Én is tavaly vagy kicsivel előtte vontam be a sajátomat is ezüsttel, az is elég jól sikerült.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”