Hogyan készül házilag egy főtükör?

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
Zs. Istvan
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.09.14. 18:46

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: Zs. Istvan » 2011.12.19. 17:55

Feltöltöttem ide ideiglenesen:
http://www.sendspace.com/file/i1g4qw
Sidius

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.12.20. 06:10

Nagyon köszi! Nemsokára kipróbálom.
Bobber
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.09.30. 10:33

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: Bobber » 2011.12.20. 13:42

Ha megoldható akkor engem is érdekelne egy letöltési link mert lassan elérek a csiszporok végére és jó lenne azért látni hogy mit kell látni:)
Bobber
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.09.30. 10:33

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: Bobber » 2011.12.20. 13:43

na valamiért vacakol az internetem és mire elment az üzi már látom is hogy ki lett téve a link:)
köszönöm szépen én is
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.12.20. 17:07

Bobber írta:na valamiért vacakol az internetem és mire elment az üzi már látom is hogy ki lett téve a link:)
köszönöm szépen én is


Nem az a lényeg, hanem hogy a tükrön átnézve amíg ködös téli időt látsz, addig csiszolni kell ... mikor már csak kicsi pára van, akkor lehet polírozgatni kezdeni. :)

No én még azt sajnálom, hogy nem polipnak születtem, mert annak is van elég nagy mennyiségű gógyija a tükörcsiszoláshoz, plusz párral több keze-lába, így ipari mennyiségben tudnám csiszolni a tükröket, azonkívül élelmezésileg is jobb lenne, mert a halhús olcsóbb, mint a szürke marha ... :)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.12.20. 22:23

tobe írta:
Bobber írta:na valamiért vacakol az internetem és mire elment az üzi már látom is hogy ki lett téve a link:)
köszönöm szépen én is


Nem az a lényeg, hanem hogy a tükrön átnézve amíg ködös téli időt látsz, addig csiszolni kell ... mikor már csak kicsi pára van, akkor lehet polírozgatni kezdeni. :)

No én még azt sajnálom, hogy nem polipnak születtem, mert annak is van elég nagy mennyiségű gógyija a tükörcsiszoláshoz, plusz párral több keze-lába, így ipari mennyiségben tudnám csiszolni a tükröket, azonkívül élelmezésileg is jobb lenne, mert a halhús olcsóbb, mint a szürke marha ... :)


Béla! Azt tudod, hogy a század elején így reklámozták:
"Mondja marha, mért oly bús?
Olcsóbb a hal, mint a hús"

Az eredeti plakátot nem találtam, csak egy utánzatot.
6042_1[1].jpg



(Most vagy én fáradok nagyon, vagy Te. Esetleg mindketten) :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.12.20. 22:48

mizar írta:(Most vagy én fáradok nagyon, vagy Te. Esetleg mindketten) :)


Lehet most már mivel kezd késő lenni, de egyelőre még nem a tükörcsiszolástól, most pakoltam a csiszolós helyiségben rendezgettem a terepet, alkalomadtán nekifogok súrolni most már lassan, csak mindig van valami indok, ami miatt nehéz belefogni. :)
Bobber
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.09.30. 10:33

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: Bobber » 2011.12.24. 10:22

Két tükör megcsiszolása közötti Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek:)
robzon
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2011.03.26. 13:39

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: robzon » 2012.01.01. 12:32

Sziasztok, boldog új évet kívánok mindenkinek! És szeretnék újév alkalmából egy kérdést feltenni.
Nos egy 250x 1450-es korongot polírozok éppen. A 2-3 óránál tartok és ránéztem ráccsal, olyan problémát fedeztem fel, hogy a külső zóna kicsit magas és a közepe kezd lemaradni. Peremkopást nem látok viszont ez a "púp" nagyon nem tetszik. A kérdésem az hogy hogyan tudnám ezt eltüntetni? jelenleg 1/3-ad húzásokkal csinálom és ugyanennyi kilengéssel is, és ami még nem tetszik, hogy iszonyatosan tapad, főleg mikor összeillesztem őket. Köszönöm!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Hogyan készül házilag egy főtükör?

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.01.01. 12:44

Üdv!

Ez igen! Az év első bejegyzése a tükörcsiszolóké!

Ez a ragasztott üveg amit csiszolsz? Ha az, kíváncsi lennék, hogy hogyan működik?
Mik a tapasztalataid, mivel ragasztottad, stb.
Ha mellékelnél rácsképet akkor többet lehetne mondani. A leírtak alapján én a további lelkiismeretes 1/3-os mozgást javasolnám, időnként kicsit hosszabb húzásokkal, és gyakori préselést.
Mivel polírozol? Milyen kemény a szurok? Mennyi políranyag van a vízben? A tapadásnak több oka is lehet, ellenőrizz le mindent, nem kellene extrém módon tapadni.

Ha ez a vékony üvegekből ragasztott üveg, akkor szerintem lesznek még újévi meglepetések! :)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”