Merlin/Orion multifunction mount

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Merlin/Orion multifunction mount

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.04.06. 11:24

Ha kovetni akarjuk az egbolt elfordulasat, akkor
- ekvatorialis mechanikanal az oratengely egyenletes sebesseggel forog, a deklitengely nem mozdul
- altazimut mechanikanal mindket tengely folyamatosan valtozo sebesseggel mukodik (plusz elfordul a latomezo, de ez ha jol ertem, a felhasznalas celjabol mindegy, sot direkt jo, hogy a kamera vegig vizszintesen nez)

--mpt
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Merlin/Orion multifunction mount

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2012.04.06. 11:43

Értem. A követésnél nem számít ha ugyan azon széllességi fokon van de más-más hosszúságin. A követés sebessége azonos. ezért nem is kell neki más adat.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
ritkaszem
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.04.05. 01:43

Re: Merlin/Orion multifunction mount

Hozzászólás Szerző: ritkaszem » 2012.04.07. 01:40

Közben rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem, ráadásul a kérdést is rosszul tettem föl.
A használati utasításban nem teljesen egyértelmű - de kicsit elgondolkodva rajta, végülis nyilvánvaló -, hogy "A mechanika beállítása" címen említett műveletet minden alkalommal el kell végezni. :oops:

Lassan azért alakul a dolog. Természetesen majd mutatok felvételt.
ritkaszem
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.04.05. 01:43

Re: Merlin/Orion multifunction mount

Hozzászólás Szerző: ritkaszem » 2012.04.28. 23:54

Szeretném megköszönni a segítséget ezzel a kis filmmel:
https://vimeo.com/41192520
Az első snitt volt az a pont, amikor föladtam a kísérletezést, és hozzátok fordultam, az utolsó pedig egészen friss - a különbség azt hiszem elég jól látható... :)
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Merlin/Orion multifunction mount

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2012.04.29. 09:55

ritkaszem írta:Szeretném megköszönni a segítséget ezzel a kis filmmel:
https://vimeo.com/41192520
Az első snitt volt az a pont, amikor föladtam a kísérletezést, és hozzátok fordultam, az utolsó pedig egészen friss - a különbség azt hiszem elég jól látható... :)


Ez nagyon jó videó lett!
Érdekes nézőpontból látod a dolgokat. Nagyon tetszik a hold követése a falak mögött.
Nagyon sok csillag látszik még a városból is ahol rengeteg a fényszennyezés, érdemes lenne egy holdmentes éjszakán valami sötét helyről fotóznod, mert azon gyönyörű lenne a tejút ha az is érdekel.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”