Távcsőállvány pólusra állítása

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Imre

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.07. 16:41

Kétcsillagos vezetés és képjavítás egy lehetséges "amatőr" módszere. Vázlatát alább mutatom. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Gábor1967

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2018.01.08. 19:08

Attila írta: Pl. a Losmandy pólusra állításra használt mechanizmusainak nem jelentéktelen holtjátéka van (mind az azimut, mind a magassági), ami nem könnyíti meg túlzottan a pólusra állást. MDA

A fenti idézetet áthoztam Attilának az írásából, annál inkább is, mivel szerintem mást is érdekelhet idővel ez a dolog. Az említett hibákat tudtad az idők folyamán javítani?

üdv.-,
Gábor
"A kitakarás mentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Attila

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.08. 20:15

Gábor1967 írta:... Az említett hibákat tudtad az idők folyamán javítani?

Nekem nagyon régi G-11-em van, az újabbak már valószínűleg jobbak (még nem volt idejük elkopni...); lehet, hogy azoknál ez már nem is gond.
De ha mégis, akkor is javítható, csak kell hozzá egy esztergályos/marós ember.
Mindazonáltal telepített cucc esetén nagyon ritkán kell a pólus-állító csavarokhoz nyúlni...

Gyere el hozzám, és nézd meg.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”