EQ5 tuning & szervíz

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.08.02. 06:01

mpt írta:Szerintem az EQ5 az araert nagyon jo kis mechanika.
Az en Celestron EQ5-omet sok kb 5 evig hasznaltam sima orageppel, majd kis ideig kettengelyes vezerlessel, mielott megvaltam tole.
Lehet tuningolni, csapagyat cserelni, erezheto a kulonbseg. Ha neked mindezek nelkul 2 perces expokat tud (mekkora fokusznal is?) az kivalo, nekem 200/1000-essel 30 masodpercesekbol is sokat ki kellett dobni.
A szoritokarmantyuknak semmi baja nem volt.

--mpt

Kedves Péter
Osztom a véleményed. Az EQ5 ár/minőség aránya igen jónak mondható. Abból a pénzből, amennyiért hozzá lehet jutni, nem hoznánk ki közel sem ilyen szintű mechanikát. Csak a két csigakerék csigaorsó kerülne annyiba ha legyártatnád, mint az egész állványostól, mindenestől. A probléma az, hogy komoly technikai eszköztárral rendelkező gyártók elkövetnek akkora fatális hibákat hogy csuda. Pedig pont annyiba lenne normálisan is megcsinálni. Lásd, zsírozás, csapágy, két tizedes tengely ferdeség, sorják mindenhol, és a rengeteg forgácsdarab. Sajnálom hogy nem készítetem róla fotót, de látni kellett volna az öntvényházat belűlről. Hozzáteszem, pedig már szedték szét előttem, és nyilván takarítottak is rajta valamicskét, mégis telis tele volt apró aluszemcsékkel. Egyébbként nagyon valószínű, hogy az én mechanikám egy Celestron. Ha valaki tudja pontosan mi a különbség eq5 és eq5 között, az irja meg legyenszives. Itt egy fotó a "gépről":
IMG_3617.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.08.19. 16:48

Üdv Mindenkinek

A nyári "szünet" kicsit késleltette az átalakítást, de ennek ellenére több komoly változtatás is készült az állványon. A csigaorsók meg lettek csapágyazva, illetve a már cserélt talpcsapágy helyére egy másik fajta (golyós) csapágy került. Maga az óratengely is kicsit módosítva lett, illetve még további módosítások is lesznek. Ha a végére értem, egyszuszra leírom az egészet. De már az eddigi módosítások is azt mutatják, érdemes volt belefogni, mert aránylag kevés munkával, olcsón, egy meglehetősen jó állványhoz juthatunk.
Úgyhogy hamarosan folyt.köv. természetesen képekkel illusztrálva.
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.11.11. 10:33

Sziasztok!

Nem tudtok valakit, aki vállalná egy Celestron EQ-5 GoTo szétkapását, átzsírzását, szervizelését?

Köszi!
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2012.05.07. 15:20

Attila, szívesen megismerném a történet végét is. Látsz esélyt a befejezésre?
Esetleg egy részletes listát is közétennél a szükséges dolgokról kb. árakkal.
Előre is köszi

P.GyörgyAttila írta:Üdv Mindenkinek

A nyári "szünet" kicsit késleltette az átalakítást, de ennek ellenére több komoly változtatás is készült az állványon. A csigaorsók meg lettek csapágyazva, illetve a már cserélt talpcsapágy helyére egy másik fajta (golyós) csapágy került. Maga az óratengely is kicsit módosítva lett, illetve még további módosítások is lesznek. Ha a végére értem, egyszuszra leírom az egészet. De már az eddigi módosítások is azt mutatják, érdemes volt belefogni, mert aránylag kevés munkával, olcsón, egy meglehetősen jó állványhoz juthatunk.
Úgyhogy hamarosan folyt.köv. természetesen képekkel illusztrálva.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.08.17. 20:14

Vettem egy Syncscan-es mechanikát és nincs hozzá az a kábel ami a kézi vezérlő és a pc közé kell.
Ráadásul nincs soros port a gépemen, véletlenül egy kapcsolási rajzzal vagy egy tippel, hogy hol szerezhetek be ilyet tudnátok segíteni?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.08.17. 20:22

Létezik USB - Soros (RS232) átalakító, pár ezer forintért.
http://www.argep.hu/trend/USBS/Usb-serial-atalakito.html
Üdv,
L.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.08.17. 20:25

Köszönöm az kiindulásnak jó, de a kézi vezérlő bekötését még nem tudom.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.08.17. 20:45

csoknyai attila írta:Köszönöm az kiindulásnak jó, de a kézi vezérlő bekötését még nem tudom.

http://www.nexstarsite.com/PCControl/RS232Cable.htm
Csak 4/4-es helyett 6/4-es telefoncsatit kérj.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.08.18. 06:38

A 6 pines csatlakozó neve: RJ25.
A szereléshez szükséged lesz egy krimpelő fogóra is. Nos, ez elég drága, ha jó minőségű és pontos, de nekem van és sűrűn, majdnem minden nap, járok Pesten. Ha gondolod szívesen segítek.
Üdv,
L.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: EQ5 tuning & szervíz

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.08.18. 10:47

Köszönöm azt hiszem a cégnél is van nekünk, (már ha ez ugyan az mint ami az UTP kábelekhez is jó).
De lehet, hogy van is itthon valahol egy ilyen kábelem amit csúnyán el fogok nyisszantani :-)
Azt nem tudom, hogy a 6 pólusból ugyan az mint a 4-esnél: 1-2-4 a bekötendő a 3-5-6 kimarad?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”