GIRO-2 mechanika

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

GIRO-2 mechanika

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.04.04. 13:44

Sziasztok!

Nyitottam egy topikot ennek a mechanikának, mert a lehetséges tervek között szerepel, de sajnos keveset tudok róla.

Ez, és egy EQ3 között vacillálok, jelenleg egy EQ1-el szenvedek. Tudom, hogy alapvetően másra való a kettő, de mivel asztrofotós terveim nincsenek, csak rajzolni szeretnék, úgy gondoltam, a jövőre is gondolva talán jó lenne ez az igen nagy teherbírású azimutális szerelés is.

Ha bárki használ ilyet, kérem ossza meg velem tapasztalatait, nagy segítség lenne.

Köszi előre is! :)
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: GIRO-2 mechanika

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.04.04. 18:27

Igen, Kernya János Gábor használ egy ilyen mechanikát. Nagyon jó, stabil, egyszerre két távcsövet is elbír. Hátránya, hogy hatalmas - a fej kétszer akkora, mint egy normál EQ-é. Ebből fakadóan nagyon nehéz, én bizony nem vennék ekkora azimutális mechanikát egy 8 cm-es távcső alá.

Snt
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: GIRO-2 mechanika

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.04.04. 20:09

Itt volt róla szó: http://www.makszutov.hu/forum/viewtopic ... 6895#p6895 nekem az ősverzió van: http://www.aokswiss.ch/d/mont/ayo/ayo1/ayo1.html egy eq3 nál könnyebb, (nincs ellensúly) és összehasonlíthatatlanul stabilabb. vizuálisan teljesen rendben. falábbal mégjobb. (mint a wo eazy)

sp.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: GIRO-2 mechanika

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.04.04. 20:40

Egyébként a dekadenciában fuldokló nyugaton már lehet olyat is kapni, hogy GIRO Mini, ami 9 kg teherbírású, 1 kg tömegű, és az alján 3/8"-os menettel ellátott, így bármilyen komolyabb fotóállványra rápakolható, és 170 EUR-ba fáj. Nagyobb súlyú távcső esetén egy kis ellensúly is kell hozzá.

Meg van a TRITON-nak is egy 4 kg teherbírású, fotóállványra rakható alt-az feje, finommozgatással, hasonló áron (nem a WITTY, annál komolyabb). A hanyatló nyugaton, persze.

Esetleg az AZ-4-gyel barátkoznék, az kapható itthon is. Vagy a CVN-nel, ha már van egy használható fotóállvány a házban.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”