EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.11.01. 21:14

Arpstronomer írta:Ferolg, az EQ5 egy meglehetősen túlmisztifikált jószág :) pontosan ugyanaz a primitív szerkezet mint az EQ3, csak több benne a vas, van benne 1db plusz csapágy, valamint az egész fej egy kicsit lejjebb van "ültetve" a tartószerkezet irányába, és ettől kvázi, stabilabb.


...meg van benne gyárilag polártávcső, meg van hozzá gyárilag acélláb, meg, meg ,meg...
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Celestron Advanced GT hiba!

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2011.11.16. 22:06

Sziasztok!

Kérdezem Én mi a megoldás a Celestron Advanced GT mechanikára?Az van,hogy már másodjára cseréltem ki a vezérlőpanelt ami 20 ezer Ft s megint tönkre ment ugyan az a hiba:No response 17 ezt írja ki.
Persze előtte olyan hangosan s gyorsan megy a dekli motor mint a veszés majd megáll s kiírja No response 17.
Mi a megoldás mert nem vagyok milliomos s nem dobom el csak úgy s nem akarom a pénzemet pocsékolni?!
Ja és többször frissítettem megfelelően a legújabb szoftverét is.
Segítsen valaki okosat s megfelelőt javasolni.Távcső nélkül halott vagyok!SEGÍTSETEK
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: András » 2011.11.16. 22:11

Arpstronomer írta:Ferolg, az EQ5 egy meglehetősen túlmisztifikált jószág :) pontosan ugyanaz a primitív szerkezet mint az EQ3, csak több benne a vas, van benne 1db plusz csapágy, valamint az egész fej egy kicsit lejjebb van "ültetve" a tartószerkezet irányába, és ettől kvázi, stabilabb.



Mivel nekem is van mindkettő, sajnos ezt csak megerősíteni tudom.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Celestron Advanced GT hiba!

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.16. 23:59

Hermione írta:Kérdezem Én mi a megoldás a Celestron Advanced GT mechanikára?


Csúnya betegség, állítólag borogatással is nehezen múlik. ;)

Millió és egy oka lehet az ismétlődő meghibásodásnak, én a tápegység és a kábelezés környékén (kontakthiba) néznék szét először.
Még nincs
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.24. 20:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Még nincs » 2011.12.01. 21:44

Üdvözlök mindenkit

Egy olyan kérdésem lenne az EQ6 mechanikával kapcsolatba bár nincs jelentősége hogy EQ6 vagy 5 vagy kisebb, hogy mely az a hőmérséklet (ha van olyan egyáltalán) amely alatt már nem javasolt a használatuk a szabadban egy hideg téli éjszakán.

Válaszokat előre is köszönöm.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.12.01. 21:52

Még nincs írta:Üdvözlök mindenkit

Egy olyan kérdésem lenne az EQ6 mechanikával kapcsolatba bár nincs jelentősége hogy EQ6 vagy 5 vagy kisebb, hogy mely az a hőmérséklet (ha van olyan egyáltalán) amely alatt már nem javasolt a használatuk a szabadban egy hideg téli éjszakán.

Válaszokat előre is köszönöm.

Abszolút 0° alatt nem javasolt a használatuk :)

Komolyra fordítva a szót: előbb fagysz meg te mint a mechanika. Hidegben a kenőanyag "fagyhat" meg emiatt kissé nehezebben foroghat a mechanika, de nekem -20°-ig nem volt gond. További probléma lehet, hogy a hőtágulás miatt az alkatrészek közötti hézag változhat igy megszorulhat a mechanika valamint az LCD kijelző lassul be de nagyon.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Shipsakk
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.09.30. 09:11

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Shipsakk » 2011.12.10. 16:31

Egy rovid kerdesem lenne:beszereztem egy 200/1000es newton tavcsovet,ami 7,5 kg.A EQ-2es mechanika megbirna?tudom, hogy ennek legalabb eq5ost ajanlanak, de azert megis erdekelne,mit mondanak a szakik,s persze mindne extrem valtozat.elore is kosz:)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.12.10. 16:43

Shipsakk írta:Egy rovid kerdesem lenne:beszereztem egy 200/1000es newton tavcsovet,ami 7,5 kg.A EQ-2es mechanika megbirna?tudom, hogy ennek legalabb eq5ost ajanlanak, de azert megis erdekelne,mit mondanak a szakik,s persze mindne extrem valtozat.elore is kosz:)


Szerintem az EQ2essel hasonló a szitu, mintha egy Trabantot 200-al szeretnél hajtani hegynek felfele a saját motorjával. :) Nem is feltétlenül a súlyával lesz a baj, hanem a mérete miatt egy légy rászáll a végére és ilyen hosszú erőkarral szépen lenyomja valamerre.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.12.10. 17:14

Shipsakk írta:Egy rovid kerdesem lenne:beszereztem egy 200/1000es newton tavcsovet,ami 7,5 kg.A EQ-2es mechanika megbirna?tudom, hogy ennek legalabb eq5ost ajanlanak, de azert megis erdekelne,mit mondanak a szakik,s persze mindne extrem valtozat.elore is kosz:)


A szakik jól mondják, LEGALÁBB egy EQ5-ös kell alá.
Ha inkább fotózni akarsz, akkor HEQ5 vagy EQ6.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2011.12.12. 11:37

Celestron honlapról:

The hand control of my Advanced GT scope is displaying No response 16 or No response 17. What’s wrong with my scope?


Answer"No response" means that the hand control has lost communication with the electronics board within the base of the telescope. The number following this message will indicate the address of the component that has lost communication. 16 indicates the azimuth or RA motor board, 17 the altitude (declination) motor board. Unfortunately, this number doesn't tell why the error has occurred.

There are several reasons why this error message would appear. Insufficient power is the most common. Check your power supply. If the DC battery is low, the scope will be unable to communicate with the base of the telescope. If you are using an AC adapter, please make sure that the adapter is rated for an output of 12 volts DC at a minimum of 2500mA (2.5 Amps). If your adapter puts out less current than 2500mA, the scope will not be able to communicate properly. Check all power connections including the power port pin for solid connectivity.

The next potential causes: the hand control, the motor control circuit board, the motors, or the cables-wiring-connectors in between. If these quick fix ideas don't work, it’s best to send the equatorial head and hand control back to Celestron for factory service.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”