EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.08.12. 17:16

Akárhonnan is nézem,Tamás platformja nagyon is ott van a szeren,még külföldi viszonylatban is!
Nálam mindent visz,az biztos.
Itt van egy a CN felhasználók által preferált típusokból:
https://opticaleds.com/custom-made-equa ... platforms/
Jelentősen drágább(185e ft),nincs beépített akkumulátor és még ezt is kézzel kell visszaállítani. Automatikus újraindításról ne is álmodj. :)
Lakk helyett sötét színben kell? Semmi probléma!
Fizetsz 30e ft-nak megfelelő dollárt és megkapod. 🤨
Egy szó,mint száz, örülök neki,hogy van hazai gyártónk.
Köszönöm Tamás!
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2022.08.31. 14:27

Sziasztok!

Most botlottam bele, ha valakit érdekel és még nem látta: EQ3 mechanika tuningolása, a csúszógyűrűk axiális tűgörgős csapágyra cserélésével.
https://www.youtube.com/watch?v=SKZT5tiFX_s

Gyors guglizással itt találtam meg minden szükséges cuccot: https://exor.hu/

Első blikkre ígéretes, lehet, hogy nekifutok, nagy jából 10 ezerből kijön az alkatrész.
A videó szerzője szerint hatalmasat javít a tengelykereszt pontosságán, a hozzászólók igazolják.
Üdv: Frigyes
Avatar
htamas.hun
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2017.03.30. 11:16

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: htamas.hun » 2022.11.05. 21:14

Sziasztok!
Régóta tervezgetem egy nagyobb platform készítését (valójában pár éve készítettem egy ennél is nagyobbat), most egy lengyel vevőm által el is jött az idő, hogy megvalósítsam. A tervek már régóta készen voltak, így csak a gyártást kellett megoldani, ami azért volt bonyolultabb, mert ez a méret már nem fér fel a CNC-gépemre, de sikerült partnert találnom a gyártásra.
Van benne néhány újítás is. A jövő évi modellek már ezekkel kerülnek eladásra.
A cél egy olyan platform késztítése volt, aminél már biztosan nem kell nagyobb egy amatőrnek. Fél méteres távcsövet is elbír, kb. 1 óra követés, automatikus működés, túlfutásvédelem, stb.
A képeken látható a méretarány a kisebb társához képest.

Folyamatban van egy fotós platform is, ennek az első prototípusa készen is van, de még tesztelésre vár.

Nemrég akadtam rá egy konkurens cég platformjára, ami az én korábbi modelljeimet másolja. Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, hiszen egyrészről pozitív, hogy az enyém a minta nekik, másrészt rosszul esik, mert eléggé lebutított platformot csináltak. Kevesebbet bír, kevesebb segédfunkciója van, mégis szinte drágább az enyémnél. Remélem nem fogja megtéveszteni az embereket.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Horváth Tamás - TMS-ASTRO
300/1200 Flex-Dobson, EQ-platform
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.11.06. 09:19

Tényleg nem kicsi. Ezután jöhet a "Gigant" változat. :)
A koppintás tényleg nem túl etikus,de hát(sajnos) a piac már csak ilyen.
Azért gondolom,nem olyan pofátlanul teszik,hogy még a logód is rajta legyen,így aki az IGAZIT,a minőséget akarja az továbbra is megtalál és a legjobbat választja! ;)
Gratulálok,Tamás!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anti_45 2022.11.08. 22:10-kor.
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2022.11.08. 08:51

htamas.hun írta:
2022.11.05. 21:14
...Nemrég akadtam rá egy konkurens cég platformjára, ami az én korábbi modelljeimet másolja. Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban...
Nekem homogén érzéseim vannak, ha ilyet olvasok. :x

Kívánom, hogy bukjon bele, Neked pedig még több rendelésed legyen! Ez így igazságos!

Gratulálok az új mérethez és sok sikert kívánok a fotós platform fejlesztéséhez is! :)
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
AtiCelestron5091
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2020.06.16. 18:42

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: AtiCelestron5091 » 2022.11.08. 22:03

htamas.hun írta:
2022.11.05. 21:14
Sziasztok!
Régóta tervezgetem egy nagyobb platform készítését (valójában pár éve készítettem egy ennél is nagyobbat), most egy lengyel vevőm által el is jött az idő, hogy megvalósítsam. A tervek már régóta készen voltak, így csak a gyártást kellett megoldani, ami azért volt bonyolultabb, mert ez a méret már nem fér fel a CNC-gépemre, de sikerült partnert találnom a gyártásra.
Van benne néhány újítás is. A jövő évi modellek már ezekkel kerülnek eladásra.
A cél egy olyan platform késztítése volt, aminél már biztosan nem kell nagyobb egy amatőrnek. Fél méteres távcsövet is elbír, kb. 1 óra követés, automatikus működés, túlfutásvédelem, stb.
A képeken látható a méretarány a kisebb társához képest.

Folyamatban van egy fotós platform is, ennek az első prototípusa készen is van, de még tesztelésre vár.

Nemrég akadtam rá egy konkurens cég platformjára, ami az én korábbi modelljeimet másolja. Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, hiszen egyrészről pozitív, hogy az enyém a minta nekik, másrészt rosszul esik, mert eléggé lebutított platformot csináltak. Kevesebbet bír, kevesebb segédfunkciója van, mégis szinte drágább az enyémnél. Remélem nem fogja megtéveszteni az embereket.
Valahogy érdemes lenne levédetni a "találmányod", nem?
tgabor
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2022.02.02. 20:03

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tgabor » 2022.11.17. 11:18

tgabor írta:
2022.07.28. 12:02
Anti_45 írta:
2022.07.28. 08:03
Gábor kérésére válaszolva:
...
Itt van Tamás weboldala,ezen mindent megtalálsz:
https://tms-astro.webnode.hu/eq-platform/

Árban is olcsóbb,mintha máshol vennél és nem utolsósorban automatikusan visszaállítja magát a ciklus végén és újraindul.
Nem egy,sokkal drágább platform sem tudja ezt!
Köszönöm!

Láttam a fórumon évekkel ezelőtti bejegyzésekben ezt a fejlesztést, úgy veszem ki sokkal többet tud azóta, ez tényleg nagyon komoly!
iránytűvel, szintezővel, akksival, újra is indítja magát - zseniális!

Mostantól erre gyűjtök a hobbira elkülönített alapba szerintem.
Végül a tett is követhette az elhatározást, rendelést követő két munkanapra meg is érkezett az EQ-platform. Egyelőre csak szobában tudtam beüzemelni, már nagyon várom, hogy végre az időjárás lehetővé tegye az éles "bevetést" is!

Tamásnak ez úton is nagyon köszönöm, nagyon gyors és korrekt. Mindenkinek ajánlom aki ilyenben gondolkozik.
10x56 B
203/1200 Dob.
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.11.17. 12:47

tgabor írta:
2022.11.17. 11:18
Végül a tett is követhette az elhatározást, rendelést követő két munkanapra meg is érkezett az EQ-platform. Egyelőre csak szobában tudtam beüzemelni, már nagyon várom, hogy végre az időjárás lehetővé tegye az éles "bevetést" is!

Tamásnak ez úton is nagyon köszönöm, nagyon gyors és korrekt. Mindenkinek ajánlom aki ilyenben gondolkozik.
Hoppá!
Ez egy jó döntés volt,Gabi! Gratulálok!
Hidd el,nem fogod megbánni. Első alkalommal rendesen el leszel alélva, hogy már nem kell állandóan böködni a tubust. :)
Sokkal könnyebben meglátsz bármit,ha nem mozdul a látómezőben és ez nehezen észlelhető részleteknél sokat számít. Jobban hozzá tud szokni a szemed a látványhoz ha nem bökdösöd,remegteted a tubust.
Nem mellesleg bemehetsz egy meleg kávéra/teára(netán forralt borra ;) ) és mikor visszatérsz a távcsőhöz,minden ott lesz ahol hagytad. :)
Derült eget és sikeres észleléseket kívánok!
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
tgabor
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2022.02.02. 20:03

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tgabor » 2022.11.17. 14:10

Anti_45 írta:
2022.11.17. 12:47

Hoppá!
Ez egy jó döntés volt,Gabi! Gratulálok!
Hidd el,nem fogod megbánni. Első alkalommal rendesen el leszel alélva, hogy már nem kell állandóan böködni a tubust. :)
Sokkal könnyebben meglátsz bármit,ha nem mozdul a látómezőben és ez nehezen észlelhető részleteknél sokat számít. Jobban hozzá tud szokni a szemed a látványhoz ha nem bökdösöd,remegteted a tubust.
Nem mellesleg bemehetsz egy meleg kávéra/teára(netán forralt borra ;) ) és mikor visszatérsz a távcsőhöz,minden ott lesz ahol hagytad. :)
Derült eget és sikeres észleléseket kívánok!
Köszönöm szépen, remélem jön már az a derült ég. Én teljesen ki vagyok akadva, itt többen is a napokban Marsot észleltek részletekkel sőt Ganümédesz korongot inhomogenitásokkal (!!!) nálunk meg olyan köd lesz estére az elmúlt hetekben mindennap, hogy sokszor 200 méterre nem látni de az eget semmiképp.

Főleg a bolygóknál, meg a szoros kettősök esetében számítok arra, hogy örömtáncokat járok majd. Rajzolni is könnyebb lesz.
10x56 B
203/1200 Dob.
Lovász András
Hozzászólások: 2453
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2022.11.18. 08:07

tgabor írta:
2022.11.17. 11:18
tgabor írta:
2022.07.28. 12:02
Anti_45 írta:
2022.07.28. 08:03
Gábor kérésére válaszolva:
...
Itt van Tamás weboldala,ezen mindent megtalálsz:
https://tms-astro.webnode.hu/eq-platform/

Árban is olcsóbb,mintha máshol vennél és nem utolsósorban automatikusan visszaállítja magát a ciklus végén és újraindul.
Nem egy,sokkal drágább platform sem tudja ezt!
Köszönöm!

Láttam a fórumon évekkel ezelőtti bejegyzésekben ezt a fejlesztést, úgy veszem ki sokkal többet tud azóta, ez tényleg nagyon komoly!
iránytűvel, szintezővel, akksival, újra is indítja magát - zseniális!

Mostantól erre gyűjtök a hobbira elkülönített alapba szerintem.
Végül a tett is követhette az elhatározást, rendelést követő két munkanapra meg is érkezett az EQ-platform. Egyelőre csak szobában tudtam beüzemelni, már nagyon várom, hogy végre az időjárás lehetővé tegye az éles "bevetést" is!

Tamásnak ez úton is nagyon köszönöm, nagyon gyors és korrekt. Mindenkinek ajánlom aki ilyenben gondolkozik.
Bölcs döntést hoztál Gábor, gratulálok!
Kívánom, hogy mihamarabb tudd élvezni az előnyeit! :)
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”