EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.07.10. 12:56

Tehát: kioldott állapotban a csigatengelynek a bele illeszkedő tengellyel egyszerre kell forognia, ugye?
Csakhogy most nem ez a helyzet: újra zsíroztam mindent, és a csigatengely alig akar forogni a perselyben, nem a belső tengellyel együtt forog, nem tapad hozzá.
Ha ráhúzom az anyát, akkor pedig értelemszerűen az egész fixen áll, és nem mozdul. A rögzítőcsavar csak a csigatengelyt fogja meg, a másik továbbra is szabadon fut... :?
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.10. 13:16

Nem a kuplungod tört el véletlenül? Amivel oldod/zárod a tengely szabad mozgásást.

A másik ötletem, hogy a csiga-csigakerék kapcsolatát hézagolni kell. Magyarul, pontosan be kell állítani a két tengely távolságát, különben nem megy. Ha túl kicsi, szorul, ha túl nagy, lötyög.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.07.10. 15:58

Igen, én is gondoltam ilyesmire. Mindenesetre most hogy újrakentem az alkatrészeket és újra összeraktam, nagyájból működik, csak van egy kis játéka a mechanikának a csigaorsónál. Kicsit aggaszt hogy nem tudom, mi okozta a problémát, de hátha más (is többet) tanul az esetből.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.11. 01:38

Arpstronomer írta: Mindenesetre most hogy újrakentem az alkatrészeket és újra összeraktam, nagyájból működik, csak van egy kis játéka a mechanikának a csigaorsónál. Kicsit aggaszt hogy nem tudom, mi okozta a problémát, de hátha más (is többet) tanul az esetből.



Amúgy itt egy jó link, nemtom, ismered-e?

http://andromeda.csillagaszat.hu/zsamba ... titas.html

Olvasd végig, hátha segít.
(továbbra is gyanús a hézagolás a csigakerék és az orsó távolságában...)
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.07.12. 22:20

Igen, ismerem a cikket, nagyon jó írás, köszi!
Egyébként ez egy EQ5-szintű mechanika, de a cikk nagyrészt alkalmazható EQ3-ra is: az alap alkatrészek általában ugyanazok (még ha más is a gyártó), csak erősebbek, nehezebbek és csapágyazottak.
Kis kotyogás még mindig van a csigaorsónál, be kell állítanom, de gyanítom hogy más baja már nincs. Használni mindenesetre lehet.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.07.20. 18:17

EQ a Q-kán

avagy mi van a dobozban?

http://www.youtube.com/watch?v=8mp4TNrahPI
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.07.21. 11:26

mizar írta:EQ a Q-kán
avagy mi van a dobozban?
http://www.youtube.com/watch?v=8mp4TNrahPI


Ultrakönnyű mechanika, feltéve, hogy a kukát nem cipeled magaddal :D meg a kerti törpét sem, aki gondolom az egész szerkentyű védőszelleme.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.21. 15:04

Ezen az alapon egy bicikli csomagtartójára is fel lehet pakolni egy EQ mechanikát.

Az lenne csak a mobil távcső!

:shock:
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.07.27. 05:12

Üdv

Sikerült vásárolnom használtan jó áron, egy EQ5 Goto-t (meade autostar goto) Ami elsőre tetszett, a bordás szíj hajtás, (nyilván átalakított) a periódikus hiba elkerülésére illetve csökkentésére. "Gyenge kezdés után, erős visszaesés.." mondaná egy kedves barátom. Szóval nem egy Vixen, na .. kici, óccó,... :) Az első próbánál kiderült, a mechanika több ponton is szorul, ezt hallani a motorok hangjából. Illetve kézzel körbeforgatva is érezni. A csigahajtást levéve, látszik az a zsírnak nevezett fekete förmedvény amit kenőanyag helyett tettek bele a távol keleten. Ezért elhatároztam, megpróbálok olyan mechanikát csinálni belőle, ami már csillagászati célra alkalmas. Ha valaki még nem döntötte el, hogy a sajátját "szétmerje, ne merje," annak bátorításként, illetve elrettentésként felteszek majd néhány fotót a szétszerelés fázisairól. Természetesen leírom a tapasztalataimat.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.08.13. 11:28

Sziasztok,

A napokban vettem egy kétmotoros vezérlést az EQ3-amhoz, de szomorúan tapasztaltam, hogy a 8x-os csillagsebesség bizony kevés az égen való navigáláshoz, kereséshez. :( Nem lehet valahogy rábírni ezeket a motorokat, hogy gyorsabban szedjék a lábukat? Akár 32x-essel is.
Mindenképp másik kézivezérlő kell ehhez?
Köszi.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”