EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.09.07. 08:47

Attila írta:Szia Frigyes; megelőztél, de egyetértek.
...
Természetesen nem muszáj hallgatni rám...MDA

Attila, szerencsére hallgattam rád, amikor korábban itt, a fórumon az elkeseredett kérdésemre a mostani válaszhoz hasonlót kaptam tőled, részletesen kifejtve. Ez alapján csináltam meg a Woodmaster állványt és azóta áldom a pillanatot, amikor a soraid kigyújtották a kis lámpát a fejemben. Igaz, hogy 45 kiló, de a szomszéd telken robbantott hidrogénbomba is max. minimális rezgést kelt benne. :mrgreen: Még egyszer köszönet.
Sajnos igaz amit írsz és amit Géza írt, egy olcsó médincsájna állvány az ember összes örömét el tudja venni. A következő ünneprontó a tengelykereszt, de itt is érvényes, hogy ingoványos talajra nem jó házat építeni.
Nem kárhoztatom sem a gyártókat, sem a kereskedőket, hogy vackot is árulnak. Sajnos (és én sem így tettem) általában a frissensült csillagászok nem fórumokon és könyvekből alapozzák meg a vásárlást, hanem megmutatják a pénztárcájuknak a kínálatot és az választ. Az Ökölszabály írásod pont ilyen alapozó lehetne, nyilván nem fogják kilógatni egyetlen bolt kirakatában sem. :twisted: Ergo marad a tanulópénz...
Üdv: Frigyes
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: star rover » 2017.09.07. 10:23

Attila írta:Egy "proletár" is lehet igényes, képes logikus gondolkodásra


A gyakorlat azt mutatja, hogy a legtöbb proletár (és minden más ember) igénytelen és középszerű (kenyér és cirkusz). És ennek oka van.

Ez jutott most szembe: a természetben a több gén által meghatározott tulajdonságok normál eloszlást mutatnak (Gauss-görbe), pl. magasság, testtömeg, intelligencia, stb. Feltéve, hogy a szellemi igényesség és kifinomultság alapjául (legalább részben) az intelligencia szolgál, és hogy a legtöbb ember közepesen intelligens (a haranggörbe nagy, középső területén találhatóak), következésképpen szellemi igényei is a középszerű felé tendálnak, így a kapitalista pestis által előállított középszerű tárgyak is megfelelnek neki. A zsák megtalálja a foltját. (A proletár definíciószerűen a kapitalizmus terméke, a rossz minőségű háromláb elméletileg nem az, gyakorlatilag az.) Mintha részben maga a természet determinálná a legtöbb embert arra, hogy igénytelen legyen, ugyanis a biológiai túléléshez a legtöbb esetben elég a középszerű is, továbbá nem marad idő és energia a magasabb rendű létrehozására.

Ehhez jön még, szintén nagy súllyal, a környezetből a mindenütt burjánzó toxikus roncskultúra és kész az eredmény. Magasabb intelligencia és kedvezőbb környezet kell ahhoz, hogy valaki igényes(ebb) legyen. De az is lehet, hogy a környezetnek van jelentősebb hatása. Közepes intellektussal is kiművelheti magát valaki, ha egy olyan kultúra része, amiben az erény a tudás és a bölcsesség megszerzése. A fogyasztói társadalom benszülöttei számára nyilván nem ezek jelentik az élet célját. Sajnos úgy látom, hogy az amatőrcsillagászat, mint szellemi tevékenység is egyre inkább kezd fogyasztássá degradálódni. Élmények elfogyasztása a végső cél (cirkusz) és nem a tudás és műveltség megszerzése.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.09.07. 10:34

Én épp tegnap szedtem szét az EQ3-2-met, hogy csináljak valami hasznosat is ilyen ég alatt és részben majd az "ökölszabályaid" alapján tervezem a lábait megerősíteni :) Ha jól sikerül, teszek fel róla képeket!
Meg kellett állapítsam, hogy a fejrészt bizony nem fogom megcsapágyazni, az marad így enyhén kotyogós-siklón... A csigák csapágyait azért kicserélem, nem kellett hozzájuk lehúzó, leestek maguktól... :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.09.07. 19:51

Éppen csatornáznak az utcánkban ... lehet szerezni kellene tőlük egy kis csatorna csövet, úgy láttam, amit elhelyeznek alul abban talán még egy kisebb ember is elférne, csőnek jó lehet, meg még ha valami villanyoszlop darabot is tudnék szerezni, meg is lenne a neheze a dolognak. :)

Amúgy mióta működik megint az oldal ? Vagy csak nálam nem ment ?

(Elsőnek arra gondoltam, tán valami meteor csapott be a fórummotorban, hogy ennyire eltűnt.)
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2017.09.08. 20:22

Ennek a feltuningolt,és így árult (Bresser) Explore Scientific mechanikának nagyon "vagány" hangja van:
https://youtu.be/tmNPajsd9H4
4perc 50másodperctől.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.18. 09:55

Áttértem ide, Attila hozzászólását olvasva a pólustávcsönél. SW-3 azaz CG-4. SkyWachter vagy Celestron. Pofára tényleg hasonlók, de műszakilag ég és föld. Ahogy Attila irja megokolva. A különbség már a tengelykereszteknél kezdődik. Az "olcsó" SW 3-am zabálja a drága elemeket- akkut, mert kissé ferdére sikerült kidolgozásu a tengely, szorosan jár egyharmadában. A bolt mühelye sem tudott mit kezdeni vele, "ezek ilyenek". Végeredményben igen drága beszerzésem volt. Celestronnál nem fordulna elő. Csapágyazott részben. Kettővel volt dolgom, működtek. Az ujabbak (CG-4) még precizebbek. Tanulság , a német Baader is együttmüködik a Celestronnal. Ez is jelent valamit. Ezt a közepes méretet nálunk csak egy bolt kinálja. Sz.,.............okt.29. https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... estron-CG-
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.10.29. 08:28-kor.
szasan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.12.01. 17:14

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: szasan » 2017.10.28. 16:09

Sziasztok!

Levente kérésére megkérdeztem a Synta gyárat ahol ezek a mechanikák készülnek, Jason (a technikus) válasza alapján mind mechanikailag mind funkcionálisan ugyan az a két termák (EQ3 és CG4), semmi különbség nincs közöttük (legfeljebb a láb és a felirat). Egyszerre készülnek, a végén szerencse dolga hogy melyik milyen festést és márkanevet kap.

üdv: Szabó Sándor
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.10.28. 18:38

Jason ? Sz.,..........Az említett SW EQ 3-mamnak nincs golyóscsapágya sem. EQ-4 nek van. Vagy el vagyok tájolva. Sz.,...........Régebben a Makszutov bolt is igy kinálta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.10.29. 08:33-kor.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.10.29. 00:07

géza írta:Jason ? Sz.,..........Az említett SW EQ 3-mamnak nincs golyóscsapágya sem. EQ-4 nek van.

Ezt honnan veszed?
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.10.29. 21:40

szasan írta:Sziasztok!

Levente kérésére megkérdeztem a Synta gyárat ahol ezek a mechanikák készülnek, Jason (a technikus) válasza alapján mind mechanikailag mind funkcionálisan ugyan az a két termák (EQ3 és CG4), semmi különbség nincs közöttük (legfeljebb a láb és a felirat). Egyszerre készülnek, a végén szerencse dolga hogy melyik milyen festést és márkanevet kap.

üdv: Szabó Sándor


Bingó!

Minden "normális" gyárban van minőség-ellenőrzés, és osztályozás, amit ideális esetben a gyártó, ennek hiányában, kényszerből a megrendelő (nagyker vevő) végez el.
Ha igaz lenne, amit Levente kérésére Szabó Sanyi megtudott a Synta gyárból, az "elég kellemetlen hír".

Ezek szerint Kínában mindenki szarik bele a minőségbe, egyből dobozolják az alu-darabokat a sor végén, és ez meg is látszik a cuccokon: szerencse dolga, hogy ki milyen minőséget kap ki - ugyanazért a pénzért. F@sza!!! (Bár nem meglepő, a mindennapi tapasztalat is ezt támasztja alá...)

Vagy, Sanyi rossz embert kérdezett meg, mert a minőségellenőrt kellett volna kérdeznie, és nem a Jason nevű technikust. De ha azért kérdezte a technikust, mert minőségellenőr nincs, akkor pedig az magáért beszél. Ez is F@sza!!!

De akárhogy csűrjük-csavarjuk a témát, ebből a kínai szarok már nem tudnak jól kijönni... :mrgreen:

Ez ellen csak egyféle stratégia működhet; az, amit a Bresser csinál.
Ők tudomásul vették, hogy a kínai termékeknek orbitálisan nagy minőségi szórásuk van, amit képtelenség kordában tartani (a ferde-szeműek erre alkalmatlanok: régebben még rozsdás csavarokkal is küldtek cuccokat...!!!). Ezért aki nincs megelégedve a megvásárolt termékével, az csak jelzi, és automatikusan cserélik (nyilván a vásárlás után X időn belül), amíg a speckónak (ha van) megfelelő terméket nem kap. A visszaküldött szarokat pedig ők lerendezik a kínai gyártóval.
Más formában kezelhetetlenek a kínai minőségi problémák. Akinek pedig a tizedik mechanika sem úgy működik, ahogy kellene, annak tudnak udvariasan Losmandy-t ajánlani; igaz, ötször annyiért, de az egyből jó lesz. Ég és Föld... A fentieket a Bresser-es ismerősömtől tudom.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”