EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Simax » 2016.08.06. 17:58

No uraim. Volna nekem egy Soligor eq3 nak megfelelő mechanikám. A kérdésem az lenne, hogy dupla motoros megoldás megvalósítható rajta? Ra követése megoldva de nekem kellene az ia hogy tudjak barangolni pl amikor a holdat nézem nagyobb nagyítással. Ket motoros megoldásokat latok a boltokban de a mechanika nem biztos hogy ehhez való. A tengely 144 fogas megszámoltam.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.06. 18:34

http://www.asztrofoto.hu/galeria_image/1430066799 Ez mégsem volt jo? Épp ilyen motorral használja ami kaphato. Gondolom, az adatbol.
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2016.08.06. 18:42

Megvalósítható, de barkácsolni kell hozzá. A kapható kétmotoros vezérlések nem ehhez a típushoz valók (Skyview nevezetű a mechanikád, ha nem tévedek).
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.06. 18:59

Nem. Bresser 3-2hoz kéne nekem is valami. Ez az adat ott éppen a Soligodornak felelt meg, abbol képzeltem, használhatod. Mi lenne a hozzábutykolés? Ez engem érdekelne.
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Simax » 2016.08.06. 22:13

Nos a barkácsolás megoldható a tavtartokra es a fogaskerekekre vonatkozólag. Varázsoltam egy eq 2 motort is ra de az fix es vannak vele gondjaim. Ezért lenne jobb a ket motoros megoldás. Bekeresem az objektumot raallitom majd ahogy szoktam nagyobb nagyításokat bevetve elerem a megfelelő okulárral való nagyítást. No innen vannak gondjaim mert fix az ra hajtas
. Ezért lenne jo a kezivezerlo amivel be tudom állítani az objektumot. Visszavet a kitelepulestol is mert ha megtalál valaki szarakodnom kell hogy a látómezőbe hozzam amit akarok es talan neki is elmegy a kedve a nezelodestol :)
Ja igen a mechanika Soligor Skyview. Eq3-nak felel meg. Stabil es nekem elég lenne a 150es tubusig.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2016.08.09. 22:01

Üdv, sziasztok!

EQ6 Syntrek mechanikával kapcsolatban érdeklődnék.
Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban.
Synscan verzióról is érdekelnének a tapasztalatok.
Mennyire macerás mennyi időt vesz igénybe a betanítás GoTo esetén,ha ki-be kell pakolni rendszeresen.

Mintha a pólusmagasság állításával,rögzítésével kapcsolatban hallottam volna panaszt.
Minden információ érdekel vele kapcsolatban.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:Laci
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.08.10. 08:38

uxamatőr írta:Üdv, sziasztok!

EQ6 Syntrek mechanikával kapcsolatban érdeklődnék.
Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban.
Synscan verzióról is érdekelnének a tapasztalatok.
Mennyire macerás mennyi időt vesz igénybe a betanítás GoTo esetén,ha ki-be kell pakolni rendszeresen.

Mintha a pólusmagasság állításával,rögzítésével kapcsolatban hallottam volna panaszt.
Minden információ érdekel vele kapcsolatban.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:Laci

EQ-6 SynTrek, SynScan mechanika ugyanaz csak más a kézivezérlő. A SynScan tud gotozni, a Syntrek csak változó sebességgel mozogni a négy irányba. (A goto-zás fontosságát ne becsüld le, sok időd megtakarit: ha mondjuk élesség-állitás miatt az objektumról el kell állni egy csillagra, majd vissza.)

Goto betanitás kb 5 perc. Pólusra állni, kiegyensúlyozni igyis-úgyis kell, a betanitás már nem olyan sok idő.

Pólusmagasság: két csavar támaszt elől-hátul egy pöcköt, és a csavarok hajlamosak elgörbülni, ha "izomból" tekered.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.08.10. 10:49

uxamatőr írta:Üdv, sziasztok!

EQ6 Syntrek mechanikával kapcsolatban érdeklődnék.
Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban...

Üdv:Laci


Szia!
Nekem NEQ6 Pro SynScan van. Összességében elégedett vagyok vele.
Cipelés szempontjából nem egy könnyű darab, viszont stabil.
Mindenképpen érdemes szétszedni, kitisztítani és normális kenőanyaggal újrazsírozni, egészen finom hangja lesz az eredeti kerregéshez képest még fogaskerékhajtás esetén is.
A pólusra állás és betanítás ha már látod a Polarist kb. 5 perc ahogy Levente írta.
A pólusmagasság állítás elég kezdetleges megoldású rajta, de működik.
Csak vizuális észlelésre használom, nincs türelmem a fotózáshoz.
Precíz betanítás után a pontosságával nagyon elégedett vagyok.
Betanításhoz zoom oklit használok, nagylátószögnél 24mm-es fókusz behozom a referencia csillagot középre, majd 8mm-es fókusznál pontosítok.
Ha ezt mindhárom csillagra elvégzem, a keresett objektum gyönyörűen jön középre.
Szerintem ár/érték arányban verhetetlen, főleg, hogy most akciósan 400E Ft.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2016.08.10. 19:47

SzarkaLevente írta:
uxamatőr írta:Üdv, sziasztok!

EQ6 Syntrek mechanikával kapcsolatban érdeklődnék.
Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban.
Synscan verzióról is érdekelnének a tapasztalatok.
Mennyire macerás mennyi időt vesz igénybe a betanítás GoTo esetén,ha ki-be kell pakolni rendszeresen.

Mintha a pólusmagasság állításával,rögzítésével kapcsolatban hallottam volna panaszt.
Minden információ érdekel vele kapcsolatban.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:Laci

EQ-6 SynTrek, SynScan mechanika ugyanaz csak más a kézivezérlő. A SynScan tud gotozni, a Syntrek csak változó sebességgel mozogni a négy irányba. (A goto-zás fontosságát ne becsüld le, sok időd megtakarit: ha mondjuk élesség-állitás miatt az objektumról el kell állni egy csillagra, majd vissza.)

Goto betanitás kb 5 perc. Pólusra állni, kiegyensúlyozni igyis-úgyis kell, a betanitás már nem olyan sok idő.

Pólusmagasság: két csavar támaszt elől-hátul egy pöcköt, és a csavarok hajlamosak elgörbülni, ha "izomból" tekered.



Szia Levente!

Köszönöm az értékes információkat!

Hány Ah -ás akkumulátorról érdemes üzemeltetni vagy hány amperes tápegységről, ami megfelelően bírja egy otthoni vagy egy kitelepülés esetén is?
Ha jól tudom elég nagy tud lenni az áramfelvétele,ha mindkét motor max. sebességgel működik.
Olvastam 2 és 5A -es ajánlott tápegységről is EQ6 esetében.
Mit ajánlanál?

Üdv:Laci
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2016.08.10. 19:57

D.Laci írta:
uxamatőr írta:Üdv, sziasztok!

EQ6 Syntrek mechanikával kapcsolatban érdeklődnék.
Kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban...

Üdv:Laci


Szia!
Nekem NEQ6 Pro SynScan van. Összességében elégedett vagyok vele.
Cipelés szempontjából nem egy könnyű darab, viszont stabil.
Mindenképpen érdemes szétszedni, kitisztítani és normális kenőanyaggal újrazsírozni, egészen finom hangja lesz az eredeti kerregéshez képest még fogaskerékhajtás esetén is.
A pólusra állás és betanítás ha már látod a Polarist kb. 5 perc ahogy Levente írta.
A pólusmagasság állítás elég kezdetleges megoldású rajta, de működik.
Csak vizuális észlelésre használom, nincs türelmem a fotózáshoz.
Precíz betanítás után a pontosságával nagyon elégedett vagyok.

Betanításhoz zoom oklit használok, nagylátószögnél 24mm-es fókusz behozom a referencia csillagot középre, majd 8mm-es fókusznál pontosítok.
Ha ezt mindhárom csillagra elvégzem, a keresett objektum gyönyörűen jön középre.
Szerintem ár/érték arányban verhetetlen, főleg, hogy most akciósan 400E Ft.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv: D.Laci



Szia Laci!

Nagyon köszönöm a hozzászólásodat!

Mennyire macerás a mechanika szétszedés,kitisztítása,beállítása,újrazsírozása?
Milyen zsír kell hozzá?
Kell-e valami speciális szerszám hozzá?
A tiédet Te tisztítottad ki?

Köszönöm válaszod!

Baráti üdv:Laci
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”