AZ3 mechanika

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: AZ3 mechanika

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.12. 12:02

AZ-EQ AVANT. Új, két módban is működő mechanika. A lábbal együtt 56 eFt. A láb aluminium, nem acél (!). Kétféle súllyal (választott) szállitják. A rövid kivitelü súly (2,3 kg) a toldatoszlopot igényli, a hosszúkás már nem. A lábhoz kétféle toldatoszlop való, 22cm-es és egy rövidebb (szimpatikusabb), ezt hazai kinálatban nem látni. Mindkettő a rövid súly elakadását gátolja, más értelmét nem látom. Az alu háromláb két részes, 30 és 26mm átmérőkkel. Ezek már a csavaros rögzitéssel, ami eddig a GITZO patentje volt, nagyban hozzájárulva azok legendás stabilizálásához. Fél éjszaka játszottam vele, a toldatoszlop nélkül szerelve. A leirást követve, meglepett a stabilitása, amit a lábcsövek vastagságának és a csavaros megszoritásának (mint fúrógépekbe a fúrószár) tudok be. A követést finoman csinálja mindkét módban, "acéllábszerü" érzés. Három kilós teherbirást irnak, rövid csövekhez elmegy, tapasztalom. RA motort nem kinálnak hozzá de látni előfuratokat. A 12mm-es vékony súlytengelyen a kétkilós súly még erősen szoritva is, hajlamos észrevétlenül elcsúszni. A súlytengely lezárása alátétes csavarral, nevetséges. https://www.google.hu/search?q=AZ-EQ+AV ... d8F0kFYVtM: A lábbal kombinált tükrös készletek nem állitható tükrüek, ahogy nézem a képeket, nem látom a szükséges csavarokat . A fejrész árát (40 eFt, magasnak tartom) levonva, a láb 15 eFt, a csavaros kihuzatrögzitést nem tudom hogyan oldották meg, az eredeti GITZO kitűnő, ezt itt még használni kell értékeléshez (nem egészen olyannak tűnik). .....ápr.14.: ma EQ módban megint ellensúly - toldatoszlop nélkül használtam a könnyű SW 70/500 lencsés és SW 114/500 tükrössel. Nem "ideges", olcsó állvány ezekkel a kis csövekkel. Élvezet volt pásztázni a gumizott gombokkal. A magasitóoszloppal leromlik a stabilitás. Érzésem szerint három kiló alatti szerelésű, rövid csövekhez nem rossz állvány. A 22centis magasitóoszloppal finom kis asztali lábat lehetne csinálni. A felső része három szoritócsavar oldással forgatható, kiemelhető 3/8 colos talpcsatlakozó, nagyméretű tekerőgombbal az alján. Komoly darab. Kiváncsi vagyok, használattal is tartja-e ezt a nem rossz formáját az új láb. A fej 1kg, állvány 1,7 kg, súly 2,3kg .
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.04.16. 09:08-kor.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: AZ3 mechanika

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.15. 12:02

Ha már ennyit emlegettem, beteszem a hosszabitó képét is. Ez a 3 kg-ra tervezett állványt https://www.astroshop.de/stative/skywat ... r_1_select máris 0,8 kg-al terheli. Ezek a hosszabitók a súly lábba akadását gátolják. Sz.,..................ápr.18. Ezt a hosszút persze jól tudom használni a fejjel egy itthon fabrikált alacsony asztali lábhoz, rövid csővel, az AVANT fej ezekhez való . Tapasztaltam, a lábak csavaros részei, még a vastagabb tetőrészén is kis mozgatgatással pár menettel beljebb csavarhatók.Ennél a vastagnál ehhez a tálcatartót meg kell lazitani. Tünődöm. A három kilóra ajánlott láb (lásd a hivatkozást) egyből 0,8 + 1kg (hosszabitó és fej) terhelést kap. Marad 1,8 kg használható terhelés hogy a láb az ajánlott terhelést kapja. A kinálati képeken láható szerelés cső nélkül máris 4kg terhelést jelent a súlyszerelvénnyel együtt, ami nehezebb csöveknél szükséges. Az előterhelés máris egy kilóval több a javallottnál..hol van még a cső. Az 500mm-es kis tükrömmel már bizonytalankodós. Kétkilós rövid lencsés csövemmel viszonylag jól viselkedik a súlyszerelvény nélkül, élvezetes mélyeges pásztázásokat csinálok vele.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: AZ3 mechanika

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.25. 10:43

Az állványhoz a rövid csöveknél súlycsökkentő, ha a fotómenetet használjuk közvetlenül adapter helyett. Menetet bármibe vághatunk, érdemes beszerezni őket. Elég a középfúró, aluminiumról van szó. Ma rendeltem, egyébként is jó a háznál. Az óratengely mintha kezdene szorulni az állványfejen, figyelem mi lesz. Esetleg nem világos a leirás, konkrét kérdésre szivesen válaszolok az állvánnyal tapasztaltakban............... máj 2.az óratengely egész beszorult. Vakarom a fejem.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”