Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Lencsés- és tükrös távcsövek
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.07.09. 22:48

Tehát az SW dobsont mindenki fogadja el úgy, hogy az a normális működése, ha ugrál.
Marad a bőrözés. 48:27-től indul.
https://www.youtube.com/watch?v=snz7JJlSZvw

Kell hozzá kalapács és szeg. És működni fog valszeg. :shock:
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.07.10. 04:37

Bezzeg, a 150-200 ezres mobilt azért félévente cserélik újra, arra van pénz. :)

Vevőréteg is mondjuk úgy 1000-szer akkora, mint a távcsövekre.

Jellemzően ráadásul az érdeklődő magas intelligenciával megáldott emberek pont nem a pénz hajhászással vannak elfoglalva, vannak attól sokkal érdekesebb dolgok, ezért szegények, mint a templom egere, sok még művészalkat is, így aztán ez elég nagy csapás nekik, hogy ilyen drágák ezek a csillagászati műszerek.

A komoly nem amatőr eszközökről nem is beszélve, ahol kuncsorogni kell egy kis EU támogatásért, meg az éppen uralkodó párt vezetéshez kell dörgölőzni, hátha csurran cseppen valami. :)
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.07.10. 08:36

Koszonom mindenkinek a valaszokat.

Ez a borozes kifejezes annyira trivialis szakkifejezes szamotokra, hogy nem is gondoltatok eleinte, hogy magyarazatra szorul. Az en lelki szemeim elott valami titkos marha-borrel torteno kezeles volt, amit egyaltalan nem tudtam osszehozni a csapagyakkal es tugorgokkel...Utolag is koszi az iranymutatast.

Koszonom Tamasnak is a felajanlast. Az emlitett plusz koltseg a "mar mindegy" kategoria szamomra. Raadasul Tamasnak ezen nem haszna van a vegen, hanem plusz koltsege kb:)

OFF
csak a sajat egom megorzese erdekeben irom, hogy inkabb tartom magam muszaki embernek, mint sem, de a koltozes utani berendezkedes, kert epites, gyerekneveles mellett nem terveztem, hogy kapasbol sufnituningolnom kell. Hozzateszem egyelore megfelelo szerszamaim sincsenek es a garazsban meg bontatlan koltozos dobozok foglaljak a helyet. Nem idegen szamomra a DIY es erzekeltem az elozo nehany honapnyi olvasgatas soran, hogy ez szerves reszet kepezi a hobbynak. A felhaborodasom az idozitesnek szolt, mert nem az elso hasznalat utan szerettem volna hozzanyulni.
ON
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.07.10. 08:44

mizar írta:
2020.07.09. 22:48
Tehát az SW dobsont mindenki fogadja el úgy, hogy az a normális működése, ha ugrál.
Marad a bőrözés. 48:27-től indul.
https://www.youtube.com/watch?v=snz7JJlSZvw

Kell hozzá kalapács és szeg. És működni fog valszeg. :shock:
Vilagos. koszi:) Megneztem az emlitett reszt, de azt hiszem hozok meg egy kavet es elorol is elkezdem.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.07.10. 09:43

MAD írta:
2020.07.10. 08:36
Koszonom mindenkinek a valaszokat.

Ez a borozes kifejezes annyira trivialis szakkifejezes szamotokra, hogy nem is gondoltatok eleinte, hogy magyarazatra szorul. Az en lelki szemeim elott valami titkos marha-borrel torteno kezeles volt, amit egyaltalan nem tudtam osszehozni a csapagyakkal es tugorgokkel...Utolag is koszi az iranymutatast.

Koszonom Tamasnak is a felajanlast. Az emlitett plusz koltseg a "mar mindegy" kategoria szamomra. Raadasul Tamasnak ezen nem haszna van a vegen, hanem plusz koltsege kb:)

OFF
csak a sajat egom megorzese erdekeben irom, hogy inkabb tartom magam muszaki embernek, mint sem, de a koltozes utani berendezkedes, kert epites, gyerekneveles mellett nem terveztem, hogy kapasbol sufnituningolnom kell. Hozzateszem egyelore megfelelo szerszamaim sincsenek es a garazsban meg bontatlan koltozos dobozok foglaljak a helyet. Nem idegen szamomra a DIY es erzekeltem az elozo nehany honapnyi olvasgatas soran, hogy ez szerves reszet kepezi a hobbynak. A felhaborodasom az idozitesnek szolt, mert nem az elso hasznalat utan szerettem volna hozzanyulni.
ON

Hát a bőrözés a saját magunk általi javítást jelenti , amivel javítunk valaminek a használhatóságán . Azt , hogy ez a régi tekerős csapok tömítéscseréjéből eredezik , vagy Berha Benz híres autókázása közbeni fékhekkeléséből , azt nem tudom . :?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.10. 10:17

MAD írta:
2020.07.10. 08:36
Ez a borozes kifejezes annyira trivialis szakkifejezes szamotokra, hogy nem is gondoltatok eleinte, hogy magyarazatra szorul. Az en lelki szemeim elott valami titkos marha-borrel torteno kezeles volt, amit egyaltalan nem tudtam osszehozni a csapagyakkal es tugorgokkel...Utolag is koszi az iranymutatast.
Ezért bocsánatot kérek; egy volt kollégámtól plagizáltam ezt a kifejezést már régen, és úgy látszik, itt is elterjedt; vagy mások is használják itt tőlem függetlenül. Ezek szerint műszaki berkekben ez nem ritka, és a marha-bőrös gondolatod teljesen adekvát... :D
Ugyanis - ahogy én tudom, de lehet, hogy Zolinak van igaza alább (most olvastam, hogy ő is erre reagált) - a vízszerelők esetében "eredeti" a kifejezés: régen, amikor még bőrt használtak tömítéshez a vízcsapok szelepeinél a csöpögés elhárítására, akkor a bőr cseréjérét jelentette.
Általános értelmben valami nem jól működő berendezés "házilagos megbarkácsolását" (jó esetben megjavítását) jelenti - legalábbis az én értelmezésemben.

MDA

u.i.: utánanéztem a neten, valószínűleg Zolinak lehet igaza: https://drivemebaby.hu/bertha-benz-elso-autos-utazas/
Érdemes megnézni a videó-betétet is!!!
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.07.10. 10:35

Attila írta:
2020.07.10. 10:17
MAD írta:
2020.07.10. 08:36
Ez a borozes kifejezes annyira trivialis szakkifejezes szamotokra, hogy nem is gondoltatok eleinte, hogy magyarazatra szorul. Az en lelki szemeim elott valami titkos marha-borrel torteno kezeles volt, amit egyaltalan nem tudtam osszehozni a csapagyakkal es tugorgokkel...Utolag is koszi az iranymutatast.
Ezért bocsánatot kérek; egy volt kollégámtól plagizáltam ezt a kifejezést már régen, és úgy látszik, itt is elterjedt; vagy mások is használják itt tőlem függetlenül. Ezek szerint műszaki berkekben ez nem ritka, és a marha-bőrös gondolatod teljesen adekvát... :D
Ugyanis - ahogy én tudom, de lehet, hogy Zolinak van igaza alább (most olvastam, hogy ő is erre reagált) - a vízszerelők esetében "eredeti" a kifejezés: régen, amikor még bőrt használtak tömítéshez a vízcsapok szelepeinél a csöpögés elhárítására, akkor a bőr cseréjérét jelentette.
Általános értelmben valami nem jól működő berendezés "házilagos megbarkácsolását" (jó esetben megjavítását) jelenti - legalábbis az én értelmezésemben.

MDA

u.i.: utánanéztem a neten, valószínűleg Zolinak lehet igaza: https://drivemebaby.hu/bertha-benz-elso-autos-utazas/
Érdemes megnézni a videó-betétet is!!!

Végül is Bertha volt az , aki egy működő valami , esetünkben a kocsi fékjének a használhatóságát javította a fa fékpofák megbőrőzésével ... és ugye mi is egy használható konstrukciót teszünk még jobbá az átalakításokkal , tehát megbőrözzük :lol: :lol: :lol:
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.07.10. 11:43

Logikus.


Igy mar. :)
Koszonom, hogy szelesitettetek a tuningolasra iranyulo szokincsemet;>

d
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.07.24. 08:23

Koszonettel Horvath Tamasnak, megboroztuk a gyari SW zsamolyt. Profi munka lett:) Az eredmeny pedig szenzacios. Tegnap kiprobaltam elesben es millimetereket lehet mozditani, ha szukseges mindenfele megugras nelkul.

Koszonom meg egyszer mindenkinek a segitseget kozvetetten.
daniel
IMG_20200723_175204.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.24. 09:19

A magam részéről ilyen esetekben csak azon tűnődom - de rendszeresen... -, hogy kínai barátaink miért nem tudnak maguktól is, elsőre ilyen megoldásokat alkalmazni a "gyári" termékek esetén.
Sokszor égnek áll a hajam a konstrukciós megoldásaik láttán.
Ugyanakkor hasonlóan filléres alkatrészekkel lehet nagyságrendekkel jobb eredményeket elérni, amiket ők is használnak, csak egy kicsit gondolkozni kellene rajta (meg persze nem árt hozzá némi használati tapasztalat).

Nem értem én ezt... :?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”