Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Lencsés- és tükrös távcsövek
MAD
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2020.04.26. 14:43

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: MAD » 2020.07.08. 15:37

Sziasztok,

A tegnap esti elso randink az SW classic 200/1200 zsamolyaval olyannira jol sikerult, hogy reggel az elso dolgom volt ujra megnyitni ezt a topicot es atolvasni az elejetol a vegeig. :\ A horizontalis mozgatas teljesen hasznalhatatlannak tunt, mert megugrassal indul mar igy a dobozabol kiveve is, pedig a kozepcsavarral egyaltalan nem feszitettem ossze az also lapokat. (lotyog benne)

A rossz hir szamomra az, hogy a taglalt megoldasokhoz alapvetoen szerszamaim sincsenek, de valoszinu onbizalmam se, hogy neki alljak.

Gondoltam en, hogy legalabb a barkacsszakkor nulladik orajat meglepem es becsapagyaznam a kozepcsavart, de bevallom oszinten tobb oranyi research alapjan nem jutottam el a konkret how-to-ig. Talpcsapagy meg siklocsapagy meg anyamkinnya, de hogy milyen mekkora hova alulra felulre kozepre ...egyelore elkampicsorodtam. Megyek szappanozni mindjart. :)

Szivesen vennek egy kevesbe gugli a baratom hozzaszolast ami elso korben csak erre a "kozepso becsapagyozas"-rol szol. Vagy kerlek tegyetek rendet a fejemben, hogy merre van az elore:) NASA projekt DIY uj zsamolyt most biztosan nem kezdhetek el a csaladi allapotom es szerveim megorzese erdekeben,,

elore is koszonom.
daniel
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.08. 20:50

MAD írta:
2020.07.08. 15:37
... A tegnap esti elso randink az SW classic 200/1200 zsamolyaval olyannira jol sikerult, hogy reggel az elso dolgom volt ujra megnyitni ezt a topicot es atolvasni az elejetol a vegeig. ...
Kedves Dániel!

Tapasztalatom szerint két lehetőség van:
1. Van - viszonylag - sok pénzed, és vásárolsz egy ún. "jó minőségű" távcsövet (de azt ne SW lerakatokban keresd); vagy
2. Vásárolsz valamilyen olcsó SW cuccot, és reménykedsz, hogy "jót" sikerült kikapnod, vagy megbőrözöd, esetleg megbőrözteted valaki más, hozzáértővel.

Ugyanis az alábbi háromból mindhárom nem teljesülhet egyszerre, legalább egy bukik:
1. olcsón
2. jót
3. megbízhatóan.

A 200mm-es távcsöved új ára nettó 100eFt. Ennyi pénzért van benne:
- főtükör,
- főtükör-foglalat,
- segédtükör,
- segédtükör-foglalat,
- pókláb,
- fókuszkihuzat
- tubus
- fogózsámoly
- 2db okulár, végül
- 9x50-es keresőtávcső, tartóval.

Mindez Kínából ideszállítva, és a Távcsőbolt hasznával együtt.

Mégis, mit vársz ennyi pénzért?????????????????????? :shock:
Szerinted ez mennyire lehet jó minőség??? :mrgreen:

Komolytalan... :(
(Még autóipari sorozatnagyság esetén is!!!)


MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2020.07.08. 21:02-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: cbo » 2020.07.08. 21:02

Attila írta:
2020.07.08. 20:50
MAD írta:
2020.07.08. 15:37
... A tegnap esti elso randink az SW classic 200/1200 zsamolyaval olyannira jol sikerult, hogy reggel az elso dolgom volt ujra megnyitni ezt a topicot es atolvasni az elejetol a vegeig. ...
Kedves Dániel!

Tapasztalatom szerint két lehetőség van:
1. Van - viszonylag - sok pénzed, és vásárolsz egy ún. "jó minőségű" távcsövet (de azt ne SW lerakatokban keresd); vagy
2. Vásárolsz valamilyen olcsó SW cuccot, és reménykedsz, hogy "jót" sikerült kikapnod, vagy megbőrözöd, esetleg megbőrözteted valaki más, hozzáértővel.

Ugyanis az alábbi háromból mindhárom nem teljesülhet egyszerre, legalább egy bukik:
1. olcsón
2. jót
3. megbízhatóan.

A 200mm-es távcsöved új ára nettó 100eFt. Ennyi pénzért van benne:
- főtükör,
- főtükör-foglalat,
- segédtükör,
- segédtükör-foglalat,
- pókláb,
- fókuszkihuzat
- tubus
- fogózsámoly
- 2db okulár, végül
- 9x50-es keresőtávcső, tartóval.

Mindez Kínából ideszállítva, és a Távcsőbolt hasznával együtt.

Mégis, mit vársz ennyi pénzért?????????????????????? :shock:
Szerinted ez mennyire lehet jó minőség??? :mrgreen:

Komolytalan... :(


MDA
Pontosan annyira komolytalan mint a tulhype-olt Bresser szarjai !
Nagyon sok SW termeket hasznalok es jok ! Es a Tavcsobolt is az egyik legjobb bolt itthon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cbo 2020.07.08. 21:05-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.08. 21:04

cbo írta:
2020.07.08. 21:02
Pontosan annyira komolytalan mint a tulhype-olt Bresser szarjai !
Ki hájpolja túl a Bresser-t?
Az is kínai...

Sőt, a Televue is gyártat Kínában, csak az árban - többnyire - tükröződik a "törődés".


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.07.08. 21:11

Nem akarom szidni a SW termékeket, szerintem kezdőknek nagyon költséghatékony alternatíva. Én nem mertem megvenni, aláírásban látszik mit vettem helyette (2x annyiért). Lényegében pontosan megoldotta az Omegon ezt a problémát azzal, hogy tűgörgős csapágyakkal van tele a zsámoly, nem súrlódik/akad/ugrik semmi. Néha érdemes utánanézni az alternatíváknak is, amire sajnos az itthoni boltokban nemigen van lehetőség (máig nem értem miért).
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.08. 21:17

Tüsi írta:
2020.07.08. 21:11
Nem akarom szidni a SW termékeket, ...
Már bocsánat: én sem "szidom".
De ennyi pénzből lehetetlen normális cuccokat készíteni.
Egy-egy időnként besikerülhet, de ennyi.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2020.07.08. 21:26

Tüsi írta:
2020.07.08. 21:11
Nem akarom szidni a SW termékeket, szerintem kezdőknek nagyon költséghatékony alternatíva. Én nem mertem megvenni, aláírásban látszik mit vettem helyette (2x annyiért). Lényegében pontosan megoldotta az Omegon ezt a problémát azzal, hogy tűgörgős csapágyakkal van tele a zsámoly, nem súrlódik/akad/ugrik semmi. Néha érdemes utánanézni az alternatíváknak is, amire sajnos az itthoni boltokban nemigen van lehetőség (máig nem értem miért).
Az SW Dobsonok zsámolya nekem sem
szimpatikus.
Ha egyszer veszek, akkor én is ilyet szeretnék
mint a tiéd.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.07.08. 21:43

Attila írta:
2020.07.08. 21:17
Tüsi írta:
2020.07.08. 21:11
Nem akarom szidni a SW termékeket, ...
Már bocsánat: én sem "szidom".
De ennyi pénzből lehetetlen normális cuccokat készíteni.
Egy-egy időnként besikerülhet, de ennyi.


MDA
A hanglemezes verzió forog mint a mérgezett egér.
Főleg 33-as fordulaton. (Ez a vigyorgó szmájli helye)
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: kazi » 2020.07.08. 21:48

Mozdonyos írta:
2020.07.08. 21:26
Tüsi írta:
2020.07.08. 21:11
Nem akarom szidni a SW termékeket, szerintem kezdőknek nagyon költséghatékony alternatíva. Én nem mertem megvenni, aláírásban látszik mit vettem helyette (2x annyiért). Lényegében pontosan megoldotta az Omegon ezt a problémát azzal, hogy tűgörgős csapágyakkal van tele a zsámoly, nem súrlódik/akad/ugrik semmi. Néha érdemes utánanézni az alternatíváknak is, amire sajnos az itthoni boltokban nemigen van lehetőség (máig nem értem miért).
Az SW Dobsonok zsámolya nekem sem
szimpatikus.
Ha egyszer veszek, akkor én is ilyet szeretnék
mint a tiéd.
Úgyse veszel, mer poros lesz. :twisted: :lol:
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Dobson-távcsövek műszaki megoldásai

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2020.07.08. 21:53

Attila véleménye lényegében kimondja az igazat... Valóban nincs itt semmi lesajnálás vagy dicséret....Egyszerűen ennnyi pénzért egy komplett műszer kapható, és ezt szemelőtt kell tartani! Máshol csak ennyi maga a főtükröt.

Dani! Ha optikailag jó a tubusod, az már nagyon jó. A zsámoly rendbetételére meg ha nincs lehetőséged, próbálj valakit keresni. -ha erre laknál szívesen segítenék. Sajnos, nem gondolom azt, hogy egy középen elhelyezett csapágy, megoldaná a gondod...És láthatod azt is, hogy Tüsi drágább dobzonján már megoldott ez a mozgatái gond. Szóval ha jó az alapműszer, akkor bőrőzést érdemes elkezdeni.
Gyuricza István
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”