Távcsöves adok-veszek

Lencsés- és tükrös távcsövek
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.11.17. 13:51

D.Laci írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22
adam.gali írta:
2021.11.17. 07:50
Terminagler :D

Igen, sajnos közel sem használom annyit, amennyit gondoltam, hogy fogom. Nagyon sötét ég kellene ahhoz, hogy megmutassa mit is tud igazán. Az 500 f4 dobsonban ami objektum az APM 20/100-ba nem fér bele, az nagyon ebbe se. A kisebbik 200 f6 dobsonnal pedig az APM-mel is kb 1.5 fok látómezőm van, sokkal barátibb kilépő pupilla mellett. Azért 6.4 hmg égen zenit körüli M31 porsávjai felejthetetlen élményt nyújtottak!

Egyébként igazak a hírek, egy igazi csoda az okulár, de minek, ha nem igazán használom.
Értem.
Én pusztán érzelmi okból adnám el a 10-es
TV-Delost.
A kisebb kálváriát, amit a vételekor átéltem
nem tudom elfelejteni.
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Visszatérve a 31-es Naglerre neked sok sikert
kívánok az eladásra.

A fórumon kívüli beszélgetésünk kapcsán megértettem az érzelmi okaidat.
(Remélem ez nem baj, hogy leírtam.)
Amelyik boltban engem olyan hatások érnek, mint amit Te ecseteltél nekem, én oda többet nem megyek be, de megosztom a többiekkel is , hogy tanuljanak belőle.
Mint ahogy CBO is tette a kálváriájával.
De ne ez tántorítson el a távcsöves észlelés örömétől!
Erről nem a csillagok tehetnek.

D.Laci
Nem baj hogy leírtad.
Értem és köszi.
Legközelebb ha veszek valamit,akkor vagy ott
leszek személyesen, vagy rendelésnél leírom
a megjegyzés rovatba.
Szerencsére vannak másik távcsöves
weboldalak is .
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.17. 14:16

Attila írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22
...
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Jómagam biztosan nem hagyom abba a távcsövezést, de tény, hogy amióta nem remeg a kezemben a bino (mert állványon van), sőt, tökéletes kényelemben ülve vagy fekve használom, és még csak tartani sem kell, én is teljesen rászoktam a binozásra... 8-)

Esküszöm, ezzel most nem a saját állványomat akarom itt reklámozni :oops: ; egy paralelogramma állvány is megteszi. De a nagy méretű, és főleg korszerű ED üveges binok fantasztikus látványt nyújtanak állványon - persze nem a Deák térről. Mindenkinek ajánlom: az ED üvegekkel jön a binokulárok reneszánsza...!!! :D


MDA

Csatlakozva Attila bejegyzéséhez, sokat nézelődök a legnagyobb binommal, mióta megvan az általa tervezett és létrehozott állvány.
Én viszont reklámozom, ahol tehetem, mert egy valóban jól használható, stabil konstrukció, amivel élvezet az ég fürkészése, nagyon kényelmes testhelyzetekből.
Belenézve az ED-s Bresser-ébe ezen az állványon, valóban az ilyen optikájú binoké a jövő.
Távolabbi célom az enyémet is lecserélni egy ED-sre.
Amik most megfogtak:
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,61844
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,62238
Vagy ami már egy kicsit nehezebb
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,62239

Mozdonyos, ha ebbe az irányba mozdulsz inkább, gondolkodj ezeken a binokon és az állványon, mert megéri.

D.Laci
ui.: Hozzáteszem, hogy ezeknek az ára is szépen kúszott fel az elmúlt időben, úgy hogy minél előbb lépni kell, ha megszületik az elhatározás.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.11.17. 14:22

Attila írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22
...
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Jómagam biztosan nem hagyom abba a távcsövezést, de tény, hogy amióta nem remeg a kezemben a bino (mert állványon van), sőt, tökéletes kényelemben ülve vagy fekve használom, és még csak tartani sem kell, én is teljesen rászoktam a binozásra... 8-)

Esküszöm, ezzel most nem a saját állványomat akarom itt reklámozni :oops: ; egy paralelogramma állvány is megteszi. De a nagy méretű, és főleg korszerű ED üveges binok fantasztikus látványt nyújtanak állványon - persze nem a Deák térről. Mindenkinek ajánlom: az ED üvegekkel jön a binokulárok reneszánsza...!!! :D


MDA
Kerestem a neten a binoállványodat, de D.Laci részletes beszámolóján kívül mást nem találtam.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.11.17. 14:28

D.Laci írta:
2021.11.17. 14:16
Attila írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22
...
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Jómagam biztosan nem hagyom abba a távcsövezést, de tény, hogy amióta nem remeg a kezemben a bino (mert állványon van), sőt, tökéletes kényelemben ülve vagy fekve használom, és még csak tartani sem kell, én is teljesen rászoktam a binozásra... 8-)

Esküszöm, ezzel most nem a saját állványomat akarom itt reklámozni :oops: ; egy paralelogramma állvány is megteszi. De a nagy méretű, és főleg korszerű ED üveges binok fantasztikus látványt nyújtanak állványon - persze nem a Deák térről. Mindenkinek ajánlom: az ED üvegekkel jön a binokulárok reneszánsza...!!! :D


MDA

Csatlakozva Attila bejegyzéséhez, sokat nézelődök a legnagyobb binommal, mióta megvan az általa tervezett és létrehozott állvány.
Én viszont reklámozom, ahol tehetem, mert egy valóban jól használható, stabil konstrukció, amivel élvezet az ég fürkészése, nagyon kényelmes testhelyzetekből.
Belenézve az ED-s Bresser-ébe ezen az állványon, valóban az ilyen optikájú binoké a jövő.
Távolabbi célom az enyémet is lecserélni egy ED-sre.
Amik most megfogtak:
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,61844
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,62238
Vagy ami már egy kicsit nehezebb
https://www.astroshop.eu/instruments/ap ... ed/p,62239

Mozdonyos, ha ebbe az irányba mozdulsz inkább, gondolkodj ezeken a binokon és az állványon, mert megéri.

D.Laci
ui.: Hozzáteszem, hogy ezeknek az ára is szépen kúszott fel az elmúlt időben, úgy hogy minél előbb lépni kell, ha megszületik az elhatározás.
Köszi a linkeket.
Egyenlőre megelégszem a 15×70-es Deltával.
Persze az MDA-féle állvány is jó lenne.
De a fő terveim csapásvonalat csak azért is
szeretném tartani.
Még a spektívnél lehetnek eltérések a tervem-
től,mivel a Celestron Regal M2 80ED spektívhez
tudnám használni a meglévő okulárokat,
főleg a Baader Hyp zoom/Morpheust.
Ezen a linken jó áron lenne:
https://teleskopy.pl/product_info ... U%2052312
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2021.11.17. 14:43

D.Laci írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22
adam.gali írta:
2021.11.17. 07:50
Terminagler :D

Igen, sajnos közel sem használom annyit, amennyit gondoltam, hogy fogom. Nagyon sötét ég kellene ahhoz, hogy megmutassa mit is tud igazán. Az 500 f4 dobsonban ami objektum az APM 20/100-ba nem fér bele, az nagyon ebbe se. A kisebbik 200 f6 dobsonnal pedig az APM-mel is kb 1.5 fok látómezőm van, sokkal barátibb kilépő pupilla mellett. Azért 6.4 hmg égen zenit körüli M31 porsávjai felejthetetlen élményt nyújtottak!

Egyébként igazak a hírek, egy igazi csoda az okulár, de minek, ha nem igazán használom.
Értem.
Én pusztán érzelmi okból adnám el a 10-es
TV-Delost.
A kisebb kálváriát, amit a vételekor átéltem
nem tudom elfelejteni.
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Visszatérve a 31-es Naglerre neked sok sikert
kívánok az eladásra.

A fórumon kívüli beszélgetésünk kapcsán megértettem az érzelmi okaidat.
(Remélem ez nem baj, hogy leírtam.)
Amelyik boltban engem olyan hatások érnek, mint amit Te ecseteltél nekem, én oda többet nem megyek be, de megosztom a többiekkel is , hogy tanuljanak belőle.
Mint ahogy CBO is tette a kálváriájával.
De ne ez tántorítson el a távcsöves észlelés örömétől!
Erről nem a csillagok tehetnek.

D.Laci
Mert Zsolt kálváriájábol aztán sokat lehetett tanulni...
Ott más volt a cél, ne nézzük már hülyének egymást...
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2021.11.17. 15:16

kazi írta:
2021.11.17. 14:43
D.Laci írta:
2021.11.17. 13:47
Mozdonyos írta:
2021.11.17. 12:22

Értem.
Én pusztán érzelmi okból adnám el a 10-es
TV-Delost.
A kisebb kálváriát, amit a vételekor átéltem
nem tudom elfelejteni.
Most úgy állok lehet végleg abbahagyom a
távcsöves észlelést és csak a binokulárok
maradnak.
...
Visszatérve a 31-es Naglerre neked sok sikert
kívánok az eladásra.

A fórumon kívüli beszélgetésünk kapcsán megértettem az érzelmi okaidat.
(Remélem ez nem baj, hogy leírtam.)
Amelyik boltban engem olyan hatások érnek, mint amit Te ecseteltél nekem, én oda többet nem megyek be, de megosztom a többiekkel is , hogy tanuljanak belőle.
Mint ahogy CBO is tette a kálváriájával.
De ne ez tántorítson el a távcsöves észlelés örömétől!
Erről nem a csillagok tehetnek.

D.Laci
Mert Zsolt kálváriájábol aztán sokat lehetett tanulni...
Ott más volt a cél, ne nézzük már hülyének egymást...
Kazi légyszi legalább mi a fórumon ne veszeked-
jünk🙂.
Nem ér annyit az én balfácánságom :oops: .
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.11.17. 15:42

Ne vedd magadra Józsi, ez nekem szólt.
Szerintem mindenből lehet tanulni, jót-rosszat, de lehet.
Az, hogy ez kit hogyan érint az már más kérdés.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2021.11.17. 19:00

D.Laci írta:
2021.11.17. 15:42
Ne vedd magadra Józsi, ez nekem szólt.
Szerintem mindenből lehet tanulni, jót-rosszat, de lehet.
Az, hogy ez kit hogyan érint az már más kérdés.

D.Laci
Mondjunk tényleg lehetett tanulni. Ha nem is a tavcsovekrol hanem az emberekről.
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.11.17. 19:57

kazi írta:
2021.11.17. 19:00
Mondjunk tényleg lehetett tanulni. Ha nem is a tavcsovekrol hanem az emberekről.


:shock: :o :D ;) 8-)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2021.11.17. 20:39

kazi írta:
2021.11.17. 14:43
Mert Zsolt kálváriájábol aztán sokat lehetett tanulni...
Ott más volt a cél, ne nézzük már hülyének egymást...
OFF:

Mivel akaratom ellenére nevesítődtem, reagálnék, bár jobb dolgom is lenne.

Zoli, félreérteném szavaidat? Vagy Te valóban tudod, hogy mi volt a célom amúgy?

Egyébként a kálváriám tanulsága: soha nem vennék semmiféle GPU, CFF vagy mittuomén milyen néven illetett távcsövet és senkinek se ajánlom, hogy ilyet vegyen.
Én rohadtul megszívtam ezzel, hiába fizette vissza a pénzt Pali, a ráfordított időmet, amit pl. a családomtól vettem el teljesen feleslegesen, azt ki adja vissza?
Ki téríti meg azt kárt, amit felesleges tervezgetéssel, utazgatással, egyeztetgetéssel és időpocsékolással töltöttem, a gyártó hibája miatt meghiúsult projekt kapcsán?
Senki ! És nem is kérem ezt, viszont senki ne várja tőlem, hogy pozitívan nyilatkozzak ezzel kapcsolatban. Ezt mindig el fogom mondani ha érintve leszek a téma szempontjából.
Sőt ha valakit érdekel, annak privátban elmondom a teljes storyt is, mert még sok mindent nem tettem nyilvánossá ezzel kapcsolatban.

És hidd el Pali sokkal jobban járt/jár azzal, hogy töröltettem a teljes témát, mert ha ott tovább folytatom, sőt nemzetközi fórumokra is kiviszem az ügyet az nem lett volna jó kb. senkinek.
Úgyhogy magam döntöttem a törlés mellett, a Pali iránt még mindig meglévő tisztelet miatt. Nem kell belegondolni többet, nincs több ebben ugyanis.

ON:
Inkább nézzük Elnökünk szokásos szerdai szuper előadását: https://www.facebook.com/svabhegyicsill ... 7633336580
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”