Távcsöves adok-veszek

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: pisza » 2019.11.29. 20:05

"De hogy tegyünk egy ellenpróbát Jani (Sidius) megjegyzésére: tegye fel a kezét, aki nézett már szar Zeiss műszerbe! (Én eddig még nem, de attól még lehet, hogy van...) Nos?"

Kedves barátaim, szar Zeiss-be még nem néztem , de olyanba ami simán lealázta ( magasan) a Zeisst, hasonló árkategóriába abba igen.
Egy biztos, hogy típuson belül is vannak bizony prémium termékek, meg gyengébben l sikerültek.

Ha valaki kiváncsi , megosztom azt az egy-két típust. Hosszan teszteltük, am.csillagászokkal, és a vadászokkal. Kinek mi volt a területe.

És ez nem fikázás, és nem is a reklám helye..

Tisza Csaba
kazi
Hozzászólások: 1202
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.11.29. 21:02

Zeiss és Zeiss között is van különbség. Néztem már én is ilyen ...tem végűbe :) ,nem voltam elájulva...
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.11.30. 07:41

kazi írta:
2019.11.29. 21:02
Zeiss és Zeiss között is van különbség. Néztem már én is ilyen ...tem végűbe :) ,nem voltam elájulva...
Ha beállítják a kollimációt a Zeiss-emen,akkor adok egy széket amire le tudsz ülni,
vagy készítek korlátot,amibe tudsz kapaszkodni a balesetek elkerülése végett :lol: ,
mikor belenézel ,és rácsodálkozol a színhű,és kontrasztos látványra 8-) .
Közben pedig egy 30-éves binokulárról van szó,amit 35ezerért vettem.
A mostani prémiumok(Swaro EL/Leica Noctivid/Zeiss Victory) meg 700-800-900ezerbe stb. kerülnek.
Persze sokat fejlődtek.
Lovász András
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.11.30. 07:53

kazi írta:
2019.11.29. 21:02
Zeiss és Zeiss között is van különbség...
Így van. Nekem van 2 db 8x30-as Zeiss binokulárom. Az egyik szerintem a '70-es, a másikról biztosan tudom, hogy a '80-as évek végén készült. Az előbbi képalkotásába nem tudok belekötni, azonban az utóbbi - pásztázáskor - mutat némi torzítást. Szóval dülöngélnek a fák, de nem zavaróan. Lehetséges, hogy az a bizonyos ellenőrzés tizen... év során lazult egy kicsit?

Üdv, András
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.30. 08:21

pisza írta:
2019.11.29. 20:05
... simán lealázta ( magasan) a Zeisst, ...
Kedves Csaba!

Nem vagyok elvakult "Zeiss-hívő", és magam sem hiszem, hogy nincs jobb optikai minőség a Zeiss-től. Továbbá minden márkának vannak jobban és gyengébben sikerült darabjai vagy szériái (pl. Nagler papa sem azért vonta ki a gyártásból a Radian-okat, merthogy túl jók voltak...).

De az idézett szókapcsolatod erős arányérzék hibáról tanúskodik, és ezt látatlanban ki merem jelenteni.

A Zeiss-t körüllengő "misztikum" - ahogyan Jani fogalmazott - kétségtelenül egy létező érzés, de ne feledjük el, hogy ez valami hatására kialakul. Valahogy pl. a Skywatcher, Meade, stb. körül nem érzem ezt a bizonyos misztikumot... :mrgreen: Ugyanakkor egy Leica vagy TeleVue optika látványa ismét előhívja bennem. Sajnos Fujinon-t még nem volt alkalmam kipróbálni, de arról is csak jókat olvastam eddig.

Egyszerűen vannak gyártók (sajnos nem sokan), akik sokkal jobban és folyamatosan, hosszú távon odafigyelnek a minőségre és megbízhatóságra, mint mások. Ezt lehet úgy is mondani, hogy jobban értenek a termékhez (és nem csak "szakmailag", de a gyártástechnológia, kereskedelem-politika területén is), mint mások. Természetesen ezeknek sem minden termékük verhetetlen, de hogy bármi egyéb "simán és magasan lealázza"....; erre mondják, hogy "na haggyá má!"

Nagyon nem mindegy, hogy a sok jó közül esetleg véletlenül besikerül egy gyengébb (pl. mert a delikvens szétszedte, de rosszul rakta össze, mert ilyen is van, és arra is, továbbra is az van írva pl., hogy Zeiss...), vagy a sok szar között véletlenül, időnként egyet-egyet sikerül jól összehozni.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.11.30. 08:30

Attila írta:
2019.11.30. 08:21
pisza írta:
2019.11.29. 20:05
... simán lealázta ( magasan) a Zeisst, ...
Kedves Csaba!

Nem vagyok elvakult "Zeiss-hívő", és magam sem hiszem, hogy nincs jobb optikai minőség a Zeiss-től. Továbbá minden márkának vannak jobban és gyengébben sikerült darabjai vagy szériái (pl. Nagler papa sem azért vonta ki a gyártásból a Radian-okat, merthogy túl jók voltak...).

De az idézett szókapcsolatod erős arányérzék hibáról tanúskodik, és ezt látatlanban ki merem jelenteni.

A Zeiss-t körüllengő "misztikum" - ahogyan Jani fogalmazott - kétségtelenül egy létező érzés, de ne feledjük el, hogy ez valami hatására kialakul. Valahogy pl. a Skywatcher, Meade, stb. körül nem érzem ezt a bizonyos misztikumot... :mrgreen: Ugyanakkor egy Leica vagy TeleVue optika látványa ismét előhívja bennem. Sajnos Fujinon-t még nem volt alkalmam kipróbálni, de arról is csak jókat olvastam eddig.

Egyszerűen vannak gyártók (sajnos nem sokan), akik sokkal jobban és folyamatosan, hosszú távon odafigyelnek a minőségre és megbízhatóságra, mint mások. Ezt lehet úgy is mondani, hogy jobban értenek a termékhez (és nem csak "szakmailag", de a gyártástechnológia, kereskedelem-politika területén is), mint mások. Természetesen ezeknek sem minden termékük verhetetlen, de hogy bármi egyéb "simán és magasan lealázza"....; erre mondják, hogy "na haggyá má!"

Nagyon nem mindegy, hogy a sok jó közül esetleg véletlenül besikerül egy gyengébb (pl. mert a delikvens szétszedte, de rosszul rakta össze, mert ilyen is van, és arra is, továbbra is az van írva pl., hogy Zeiss...), vagy a sok szar között véletlenül, időnként egyet-egyet sikerül jól összehozni.


MDA
Attilánál(MDA) a pont.
kazi
Hozzászólások: 1202
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.11.30. 08:55

Mozdonyos írta:
2019.11.30. 07:41
kazi írta:
2019.11.29. 21:02
Zeiss és Zeiss között is van különbség. Néztem már én is ilyen ...tem végűbe :) ,nem voltam elájulva...
Ha beállítják a kollimációt a Zeiss-emen,akkor adok egy széket amire le tudsz ülni,
vagy készítek korlátot,amibe tudsz kapaszkodni a balesetek elkerülése végett :lol: ,
mikor belenézel ,és rácsodálkozol a színhű,és kontrasztos látványra 8-) .
Közben pedig egy 30-éves binokulárról van szó,amit 35ezerért vettem.
A mostani prémiumok(Swaro EL/Leica Noctivid/Zeiss Victory) meg 700-800-900ezerbe stb. kerülnek.
Persze sokat fejlődtek.
Neked is van jobb binod annál. Sztem Te is csak azért vetted, hogy legyen Zeiss -ed. :twisted:
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.11.30. 11:08

Én pl. azért vettem 1980-82 körül, hogy legyen egy jó binoklim.
Ja, Zeiss Binoctem lett.
Bocs.

Persze, hogy ma már - közel 40 évvel később - van jobb.

De ha friss Zeiss bino kell, itt van egy (a 11. pontban):
https://www.digitalcameraworld.com/buyi ... binoculars

Azt írják:
Képkivágás-3.JPG
Ugye nem kell lefordítani? :oops:

Majdnem másfélszer annyiba kerül stabilizátor nélkül, mint az ugyanakkora Canon stabilizátorral...
De biztosan nem veszi senki, csak a teszthez gyártották le. :lol:

Lehet lealázni simán és magasról... :mrgreen:


MDA
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2019.11.30. 15:45

kazi írta:
2019.11.30. 08:55
Mozdonyos írta:
2019.11.30. 07:41
kazi írta:
2019.11.29. 21:02
Zeiss és Zeiss között is van különbség. Néztem már én is ilyen ...tem végűbe :) ,nem voltam elájulva...
Ha beállítják a kollimációt a Zeiss-emen,akkor adok egy széket amire le tudsz ülni,
vagy készítek korlátot,amibe tudsz kapaszkodni a balesetek elkerülése végett :lol: ,
mikor belenézel ,és rácsodálkozol a színhű,és kontrasztos látványra 8-) .
Közben pedig egy 30-éves binokulárról van szó,amit 35ezerért vettem.
A mostani prémiumok(Swaro EL/Leica Noctivid/Zeiss Victory) meg 700-800-900ezerbe stb. kerülnek.
Persze sokat fejlődtek.
Neked is van jobb binod annál. Sztem Te is csak azért vetted, hogy legyen Zeiss -ed. :twisted:
Szeretnék egy új Zeiss-et a jövőben.
Annyira komolyat nem,mint amit Attila belinkelt(Victory SF),
de ennek már elégnek kell lennie: https://www.optyczne.pl/306-Test_lorne ... x42.html
Ebből a Conquest HD sorozatból a 10×42-est.
Egyik vadászbarátommal voltam kint lesen,
és egész este nézelődtem a Conquest HD 8×56-osával.
Nagyon megtetszett.
Ebből is látszik,hogy több tervem van a jövőben több vonalon,
és nem tudom a fontossági sorrendet.
kazi
Hozzászólások: 1202
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Távcsöves adok-veszek

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.11.30. 15:50

Nekem semmi bajom a Zeiss-el. Sőt a legjobb binokulár, amibe eddig néztem egy Zeiss volt, mégpedig egy 20x60 s. De ettől a 30 eFt-os ...tem-eknek nem fog jobban tetszeni a képe...
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”