A legjobb távcső ...

Lencsés- és tükrös távcsövek
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.04. 12:36

:lol:
Attila írta:
Mozdonyos írta:... Pedig sokat bírnak :)


Ez a teszt tényleg nagyon durva.
De még nem volt az anyósom kezében... :lol:


MDA

:lol:
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.04. 12:39

Vizi Péter írta:
A kulcs a videóhoz fűzött alkotói kommentár utolsó mondata: Don't try this at home... :D

Ha jól nézem a neten,akkor a kérdéses binokli kb: 270-300kHUF körüli áron kapható. Ha ezt csinálnám vele,akkor szerintem infarktust is kapnék. :?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.12.04. 13:40

Mozdonyos írta:... Ha jól nézem a neten,akkor a kérdéses binokli kb: 270-300kHUF körüli áron kapható. ...


Az, hogy leejtik az 5m-es magaslesről, rendben van.
Az, hogy vízbe esik, rendben van.
Sőt, még az is rendben van, hogy átmennek rajta a terepjáróval.
Ez mind-mind megtörténhet egy vadászat során.

De azért a sörétessel való rálövés már - valljuk be - nem igazán életszerű. Legfeljebb, ha a gazdájára céloznak és a nyakában van a kukker. De azután már úgysem lesz rá szüksége, tehát ez a terhelési próba nem releváns...
8-)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Tomasz
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:59

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Tomasz » 2016.12.05. 15:22

Lelövik a gazdátját, de a kukkernek semmi baja. Az örökösök továbbra is tudják használni.
Ha le is lőnek, nem vész kárba... :)
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.12.06. 11:14

Tomasz írta:Lelövik a gazdátját, de a kukkernek semmi baja. Az örökösök továbbra is tudják használni.
Ha le is lőnek, nem vész kárba... :)

Az utóbbi időben elég sok vadászbalesetről lehetett hallani. Lehet hogy nem véletlen a rálövéses teszt :) .
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: mizar » 2016.12.22. 08:50

Attila írta:
géza írta:Sötétben minden tehén fekete. :lol:
Ha valaki nem lát, csak néz, annak mindegy, hogy mit tesznek elé.

Ebből a szempontból viszont igazad van.
Aki nem látja a különbséget, az nyugodtan vegye meg a legolcsóbb cuccot; számára az lesz az optimum...
(Csak ne kezdje el sztárolni.)


MDA


Sziasztok!

Csak egy érdekesség az akromát témához: Nem is tudtam, hogy létezik 150/750-es SW refraktor. A Makszutovon egy hirdetést olvasva figyeltem fel rá, azt, hittem, hogy elírás, és reflektort akarnak írni, de nem. Aztán elolvastam az adatlapját, és az ajánlást, ahol Levente korrekt módon leírja az igazságot. Ettől többet egy kereskedő nem tehet, így aki megveszi, az legalább abban a tudatban veszi meg, hogy nem hitegették.

Jó karácsonyi készülődést mindenkinek, sok-sok APO-t, Naglert és egyéb finomságot kívánok a fa alá. :D
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.12.22. 09:32

mizar írta:... Nem is tudtam, hogy létezik 150/750-es SW refraktor. A Makszutovon egy hirdetést olvasva figyeltem fel rá, azt, hittem, hogy elírás, és reflektort akarnak írni, de nem. Aztán elolvastam az adatlapját, és az ajánlást, ahol Levente korrekt módon leírja az igazságot. Ettől többet egy kereskedő nem tehet, így aki megveszi, az legalább abban a tudatban veszi meg, hogy nem hitegették. ...


Igen, Levente mindig is korrekt volt (meg lesz is, remélem :D ).

És teljesen jól látja: keskeny sávú szűrőkkel lehet hibátlan képeket is készíteni egy kaleidoszkóppal - ha egyébként gömbi hiba, erős képsíkgörbület és egyéb optikai hibák nem terhelik. Bár azzal, hogy a nagy látómezőt - mint fő előnyt - hangsúlyozza (és ebben alapvetően igaza is van, pláne hogy egy kaleidoszkópot is el kell adni valahogy - ha már forgalmazza) a görbült képsík elsőrendű hibává lép elő a keskeny sávú szűrőknél (is). De ez már nem kimondottan akromát probléma...

A 80/400-as "kedvencemet" pedig vezető távcsőnek lehet használni; arra teljesen jó.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.12.22. 11:12

Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.12.22. 13:20

Attila írta:keskeny sávú szűrőkkel lehet hibátlan képeket is készíteni egy kaleidoszkóppal
MDA

Szia Attila!
Ez beültette a bogárkát a fülembe, elméleti síkon egyelőre. Milyen szűrővel kellene/lenne érdemes felvérteznem a 102/500-as kaleidoszkópomat? Illetve megéri egyáltalán? Ez itt a nagy kérdés. Ahogy nézem az árakat, olcsóbban jövök ki egy 150/750-es Newtonnal, még újonnan is. Bár kicsit tartok tőle, mert még nem volt Newtonom (és a végén úgy járok, mint Géza, ráveszem magam és aztán örülök neki), de egyre inkább látom, hogy ez lesz a "végem". Súly, méret nem számít, a kertben nézelődök. Inkább az asszonyt kell "le-/meggyőznöm", nem akar több távcsövet látni itthon. ;)
Szóval, merre nézelődjek elméletben?
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: A legjobb távcső ...

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.12.22. 15:55

Frigyes írta:
Attila írta:keskeny sávú szűrőkkel lehet hibátlan képeket is készíteni egy kaleidoszkóppal
MDA

Szia Attila!
Ez beültette a bogárkát a fülembe, elméleti síkon egyelőre. Milyen szűrővel kellene/lenne érdemes felvérteznem a 102/500-as kaleidoszkópomat? Illetve megéri egyáltalán?

Attól függ mit szeretnél ... pl. H-alfa, S-II, H-Béta szűrőket használnak leggyakrabban. Az, hogy megéri-e neked kell eldönteni, mire a teljes rendszert összeszámolod (szűrők, szűrőváltó, mono kamera, mechanika) a távcső lesz a legolcsóbb az egész "láncban", nem biztos, azon érdemes spórolgatni....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”