Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.03. 10:52

Zsolti82 írta:... ha valaki fél év múlva regisztrál ide, nem biztos hogy tudni fogja hogy itt erre is van lehetősége ebben a közösségben.


Ezt nem értem.
A regisztráció alkalmával ezek is kitöltendő (de legalábbis kitölthető) adatmezők; e nélkül nem is regisztrálhat, fél év múlva sem.
Ezek pl. az én cuccaim (az adatlapomon olvashatók):

Képkivágás.JPG



MDA
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.01.03. 11:18

De az honnan lesz egyértelmű egy frissen regisztrált érdeklődőnek fél év múlva, hogy vagyunk néhányan akik hajlandóak bemutatással is segíteni a csillagászat felé érdeklődőt? Mert ez viszont nem derül ki egyikünk adatlapjából sem és nem is fogja végigolvasni az egész fórumot, ergo nem lesz tudomása a mai eszmecserénkről sem. Ezért gondoltam hogy valamiféle megjelölés kellene az erre hajlandó fórumtagoknál, mert ugye ez csak önkéntes alapon jöhet létre. De abban igazad van hogy az eszközök felsorolása az adatlapon elegendő lehet.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.03. 11:26

Zsolti82 írta:De az honnan lesz egyértelmű egy frissen regisztrált érdeklődőnek fél év múlva, hogy vagyunk néhányan akik hajlandóak bemutatással is segíteni a csillagászat felé érdeklődőt? ...


Lehet, hogy most tévedni fogok, de szeretném hinni, hogy nem csak "néhányan" vagyunk a Csillagvárosban, akik segítenének a kezdőknek... Hiszen éppen ez a Csillagváros egyik célja!
Egy kezdő (vagy akár haladó) amatőr szerintem simán megkereshet bárkit, aki itt regisztrálta magát, hogy segítsen neki (engem is szoktak, nem is ritkán).

De ettől még persze akár listát is készíthetünk...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.01.03. 12:06

Én csak arra gondoltam, hogy azért mert valaki regisztrált fórumtag, az nem egyenlő azzal hogy részt akar venni egy járdacsillagászaton. Nem egyenlő azzal, hogy tud/akar olyan módon segíteni hogy időt és energiát áldoz a saját szabadidejéből. Lehet hogy csak néhány kérdés miatt került ide és már rég nem is elérhető az, akit megkeresnek. Lehet hogy kirohadtak a paprika palántái és most bánatában nincs kedve a csillagászattal foglalkozni két évig. De még fenn van a fórumon.Ha valaki ilyen tagot keres meg kérdésével és nem kap választ, akkor az jön le belőle hogy "milyen brigád ez?". Viszont ha valakik vállalják ezt a dolgot önkéntesen, akkor az legyen mindenki számára egyértelmű hogy őket kereshetik próbatávcsövezéssel kapcsolatban.
Szerintem... De ez csak az én véleményem, elfogadom hogy mindenki másban látja a jó megoldást. Akkor maradjon minden így ahogy eddig volt, én minden esetre az előző felajánlásomat fentartom. Pontosítom az adatlapomat, azután meglátjuk hogy van-e egyáltalán létjogosúltsága ennek a dolognak...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.03. 12:44

Zsolti82 írta:... én minden esetre az előző felajánlásomat fentartom. ...


Ha ez arra vonatkozik, hogy az általad javasolt listát elkészíted, akkor vegyél fel rá nyugodtan. ;)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.03. 16:37

Én is csatlakozom ha lehet, bár erre általában a fene se jár, csak ha direkt ide akar jutni. Igaz, hogy egy szál gyári távcsövem sincs, de van majdnem minden méretlépcsőjű apertúrám (250-ig). Mindegy. Hátha lesz, akinek én leszek a nagy segítség. :lol:
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.03. 17:36

Zsolti82 írta:Én csak arra gondoltam, hogy azért mert valaki regisztrált fórumtag, az nem egyenlő azzal hogy részt akar venni egy járdacsillagászaton. Nem egyenlő azzal, hogy tud/akar olyan módon segíteni hogy időt és energiát áldoz a saját szabadidejéből. Lehet hogy csak néhány kérdés miatt került ide és már rég nem is elérhető az, akit megkeresnek. Lehet hogy kirohadtak a paprika palántái és most bánatában nincs kedve a csillagászattal foglalkozni két évig. De még fenn van a fórumon.Ha valaki ilyen tagot keres meg kérdésével és nem kap választ, akkor az jön le belőle hogy "milyen brigád ez?". Viszont ha valakik vállalják ezt a dolgot önkéntesen, akkor az legyen mindenki számára egyértelmű hogy őket kereshetik próbatávcsövezéssel kapcsolatban.
Szerintem... De ez csak az én véleményem, elfogadom hogy mindenki másban látja a jó megoldást. Akkor maradjon minden így ahogy eddig volt, én minden esetre az előző felajánlásomat fentartom. Pontosítom az adatlapomat, azután meglátjuk hogy van-e egyáltalán létjogosúltsága ennek a dolognak...


Létező dologról elmélkedsz , csak nincs külön propagálva a belépőknek .( esetleg ezt lehetne orvosolni ) Írsz egy üzenetet a közeledben élő kollégáknak , hogy tudnak e segíteni egy adott kérdésben ( műszerbemutatás , teszt stb) . Nálam is volt már győri , budapesti kolléga is itteni megkeresés alapján tesztelni . Annyi hiányosság van a dologban , hogy új üzenet esetén az oldal nem küld értesítést a megadott email címre , így lutri , hogy az illető mikor néz be a csillagvárosba .
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.01.03. 19:57

Tudom hogy egy létező dolog a személyes megkeresés, már nálam is járt érdeklődő. Azoknak a problémáknak a megoldása miatt gondoltam amit te is leírtál... Nincs propagálva, nem jut el az üzenet, és maradnak az ezerszer leírt válaszok és vélemények annyi különbséggel hogy más kérdezőnek lettek címezve. Pedig sokkal egyszerűbb lenne az, ha az érdeklődőnek csak annyit kellene kérdeznie hogy:"Látom a közelben laksz. Mikor tudnánk összefutni, belenéznék a távcsövedbe mielőtt még magamnak is veszek egy olyan távcsövet/oklit, mint ami neked van?" Igaz hogy én sem kerestem meg senkit ilyen kérdéssel, mert nem gondoltam evidensnek ezt a dolgot. Egy konkrét felajánlás után szívesen fogadtam volna, de nem kértem és nem is vártam volna el senkitől. Kérdeztem, türelemmel és segítőkészséggel válaszolt mindenki, azután csak a vásárlások után tapasztaltam meg hogy miről is volt szó. Két dolgot javasoltak, megvettem, kipróbáltam ezeket, azután eladtam mindkettőt mert rájöttem hogy ami másnak fontos szempont az nekem egyáltalán nem. És vettem egy harmadikat... Sok felesleges vásárlástól megkímélt volna engem is, ha nyilvánvaló lett volna hogy itt ilyenre is van lehetősége egy kezdőnek. De nem szeretném erőltetni ezt a dolgot, azt hittem hogy feltaláltam a kereket, pedig csak annyi történt hogy nem láttam még autót. Akkor jól van minden úgy ahogy van. Elérhetőségeim és az eszközeim az adatlapomon...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.03. 20:50

Zsolti82 írta:Tudom hogy egy létező dolog a személyes megkeresés, már nálam is járt érdeklődő. Azoknak a problémáknak a megoldása miatt gondoltam amit te is leírtál... Nincs propagálva, nem jut el az üzenet, és maradnak az ezerszer leírt válaszok és vélemények annyi különbséggel hogy más kérdezőnek lettek címezve. Pedig sokkal egyszerűbb lenne az, ha az érdeklődőnek csak annyit kellene kérdeznie hogy:"Látom a közelben laksz. Mikor tudnánk összefutni, belenéznék a távcsövedbe mielőtt még magamnak is veszek egy olyan távcsövet/oklit, mint ami neked van?" Igaz hogy én sem kerestem meg senkit ilyen kérdéssel, mert nem gondoltam evidensnek ezt a dolgot. Egy konkrét felajánlás után szívesen fogadtam volna, de nem kértem és nem is vártam volna el senkitől. Kérdeztem, türelemmel és segítőkészséggel válaszolt mindenki, azután csak a vásárlások után tapasztaltam meg hogy miről is volt szó. Két dolgot javasoltak, megvettem, kipróbáltam ezeket, azután eladtam mindkettőt mert rájöttem hogy ami másnak fontos szempont az nekem egyáltalán nem. És vettem egy harmadikat... Sok felesleges vásárlástól megkímélt volna engem is, ha nyilvánvaló lett volna hogy itt ilyenre is van lehetősége egy kezdőnek. De nem szeretném erőltetni ezt a dolgot, azt hittem hogy feltaláltam a kereket, pedig csak annyi történt hogy nem láttam még autót. Akkor jól van minden úgy ahogy van. Elérhetőségeim és az eszközeim az adatlapomon...



Az ötleted jó ( bár igaz nem új , csak régebben a miért nem lehet sorjázásával lett lesöpörve a felvetés általában ) Szóval érdemes lenne az oldal üzemeltetőjének felvetni a kérést , hogy az üzenetekről legyen értesítés a megadott email címre , ill legyen egy lehetőség az x kilométeren belüli amatőrök listázására (esetleg a kapcsolat felvételi hajlandóság megjelölésével az adatlapon )
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.03. 22:41

Végh Zoli írta:... az oldal üzemeltetőjének felvetni a kérést, ...


Az ki?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”