Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2016.09.12. 10:26

Mozdonyos írta:Egyébként én az SW. 120/600-al kapcsolatos megjegyzésemet nem nevetségességből írtam,hanem komolyan gondolom.

Egyetértek veled. Az alukoffer (100/900-asé, picit átalakítva) már megvan, a kihuzat-cserén még gondolkodok, de ha jövőre is hozza a Lacerta-s csapat a "jóárasított" kihuzataikat a Tarjáni bazárba, egy percet sem fogok vacillálni.
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.09.12. 11:03

Nbazs írta:
Mozdonyos írta:Egyébként én az SW. 120/600-al kapcsolatos megjegyzésemet nem nevetségességből írtam,hanem komolyan gondolom.

Egyetértek veled. Az alukoffer (100/900-asé, picit átalakítva) már megvan, a kihuzat-cserén még gondolkodok, de ha jövőre is hozza a Lacerta-s csapat a "jóárasított" kihuzataikat a Tarjáni bazárba, egy percet sem fogok vacillálni.

Sok sikert a tuninghoz.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.09.14. 19:10

Tomasz írta:... De ugye nincs harag?


Miért is lenne???
Attól még, hogy nem értünk egyet valamiben, miért kellene haragudnom?

Pláne, amikor nekem van igazam... :D


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.09.14. 19:56

Attila írta:...Pláne, amikor nekem van igazam... :D


Azzal senki nem vitatkozik, hogy igazad van, mert igazad van, és nyilván azért van igazad mert tapasztalt vagy és értesz is hozzá (s...gg nyalásból egyelőre ennyit).

Viszont nem fejlődött ki az a képességed (vagy nem mutatod ki), hogy mások szempontjait is megértsd.

Én sem szeretném sokat fényezni a fingot ebben a témában, de a 120/600-as RFT mellett még egy érvet fel kell, hogy hozzak. Talán az ortho-s topicban írtam, de bolygó észleléshez a 6 mm-es UO ortho-val a távcső védősapkáján található 50 mm-es blendével szoktam bolygózni. Az így kapott F/12-es refraktornak 100x nagyításon olyan képe van, hogy besírsz tőle (persze, hogy igazad van MDA). És blende nélkül a 24 mm-es ES 68°-al (25x nagyítás, >2,5°-os látómező, 5 mm pupilla) meg olyan mélyeged, hogy megint csak besírsz, és azért nem tudsz észlelni, mert sírással töltöd az estéd. És most nézd meg, hogy mennyibe kerül a legolcsóbb ED APO, és mennyibe ez. Hát ezért ez! (a 70-es 80-as RFT-ről nem tudok nyilatkozni).
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.09.14. 21:03

Hadd szoljak én is. Az első nem drága távcsővet probáltam megtalálni, ami később is maradhat a készletben, tehát valoban használhato. Az elsőt általában az apu veszi a csemetének... (mint pld. a villanyvasut) jobb esetben Celestron, Sky Wachter. Hogy aztán azt a csemete is használhassa, arrol aztán az anyu gondoskodik. Ez a leggyakrabb eset. Mikor aztán az ilyen érdeklődő ideolvas, (első távcső), sok hasznos tanácsot kap, minél részletesebbet annál butábbnak kezdi érezni magát. Mivel már mindent (?) tudok természetes, segiteni akarok kulőnben is majkipukkadok a sok ismerettől ki is őntőm neki segitőkész érzékeny lelkemet. Ám ilyenje nem csak nekem van, más is őnti. Amit kifelejtettem, bepotolja, helyesbiti, fuszerezve finom kritikával (hogyafeneessenbele) jo bőven, rég várt ilyenre. Nade visszatérve a várakozo érdeklődőhőz (itt van még ?) az valoszinuleg meg is bánta ezt a rossz befektetést, ami már ilyen szerencsétlenul indul. Rémes gondolata lesz, szabadszemmel tőbbet láthat mint azzal amit éppen vett (nem példátlan eset). Ja, visszatérve, megtaláltam a mai piacon ezt a SW 70/500at (28e Ft ma. Lehet emelik, ha ezt olvassák). Ezt akartam csak mondani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2016.09.15. 14:48-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.09.14. 22:02

mephi írta:... Viszont nem fejlődött ki az a képességed (vagy nem mutatod ki), hogy mások szempontjait is megértsd. ...


Dehogynem.
Csak mások a prioritásaink.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.09.14. 22:03

géza írta:Hadd szoljak én is. Az első távcsővet probáltam megtalálni, ami később is maradhat a készletben, tehát valoban használhato. Az elsőt általában az apu veszi a csemetének... (mint pld. a villanyvasut) jobb esetben Celestron, Sky Wachter. Hogy aztán azt a csemete is használhassa, arrol aztán az anyu gondoskodik. Ez a leggyakrabb eset. Mikor aztán az ilyen érdeklődő ideolvas, (első távcső), sok hasznos tanácsot kap, minél részletesebbet annál butábbnak kezdi érezni magát. Mivel már mindent (?) tudok természetes, segiteni akarok kulőnben is majkipukkadok a sok ismerettől ki is őntőm neki segitőkész érzékeny lelkemet. Ám ilyenje nem csak nekem van, más is őnti. Amit kifelejtettem, bepotolja, helyesbiti, fuszerezve finom kritikával (hogyafeneessenbele) jo bőven, rég várt ilyenre. Nade visszatérve a várakozo érdeklődőhőz (itt van még ?) az valoszinuleg meg is bánta ezt a rossz befektetést, ami már ilyen szerencsétlenul indul. Rémes gondolata lesz, szabadszemmel tőbbet láthat mint azzal amit éppen vett (nem példátlan eset). Ja, visszatérve, megtaláltam a mai piacon ezt a SW 70/500at (28e Ft ma. Lehet emelik, ha ezt olvassák). Ezt akartam csak mondani.
Engem olyan 1998-körül kezdett érdekelni a csillagos égbolt. Bár csak akkor is ennyi választék lett volna távcsőfronton. Akkor talán most már nem lennék ilyen szerencsétlenség :cry: .
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.09.14. 22:11

A legfrisebb Meteor számban a Szeri László cikkében(Digitális Asztofotózás/Tarjáni csillagszőnyeg) a 10-ik oldalon van két fotó. A jobb oldalin az AZ-EQ5+"fotonágyú" mögött az észlelőréten mintha egy Explore Scientific akromát lenne. Ez elképzelhető :?: Esetleg nem észlelt valaki ilyennel :?: Mondjuk az AR127-el,vagy AR152-vel :?:
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.09.15. 07:19

Mozdonyos írta:A legfrisebb Meteor számban a Szeri László cikkében(Digitális Asztofotózás/Tarjáni csillagszőnyeg) a 10-ik oldalon van két fotó. A jobb oldalin az AZ-EQ5+"fotonágyú" mögött az észlelőréten mintha egy Explore Scientific akromát lenne. Ez elképzelhető :?: Esetleg nem észlelt valaki ilyennel :?: Mondjuk az AR127-el,vagy AR152-vel :?:



Szia Mozdonyos!
Mint már sokkal korábban valamelyik topicban írtam Horváth Joe AR127-es refijével már többször nézelődtem bolygót és mély eget egyaránt közös észleléseink alkalmával.
Nekem nagyon bejött, gyönyörű tűszúrásnyi csillagok, szerény színezés és nagyon jó mechanikai kidolgozottság jellemzi.
Szerintem ár/érték arányban verhetetlen.
Van összehasonlítási alapom a TS127/820-asom évtizedekkel korábbi hasonló optika.
Joe elérhető a tagok között, ha akarsz vele konzultálni.
Ő nem igazán követi a fórumot a korábban jelzett nemtetszésem miatt.
/Nemrég hirdette a Makszutovon de lehet hogy már levette a hirdetést, mert hezitált az eladást illetően. Több műszere is van, nem az elégedetlenség miatt akart megválni tőle./
Röviden ennyi.

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Első távcső vásárlása

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.09.15. 10:05

D.Laci írta:
Mozdonyos írta:A legfrisebb Meteor számban a Szeri László cikkében(Digitális Asztofotózás/Tarjáni csillagszőnyeg) a 10-ik oldalon van két fotó. A jobb oldalin az AZ-EQ5+"fotonágyú" mögött az észlelőréten mintha egy Explore Scientific akromát lenne. Ez elképzelhető :?: Esetleg nem észlelt valaki ilyennel :?: Mondjuk az AR127-el,vagy AR152-vel :?:



Szia Mozdonyos!
Mint már sokkal korábban valamelyik topicban írtam Horváth Joe AR127-es refijével már többször nézelődtem bolygót és mély eget egyaránt közös észleléseink alkalmával.
Nekem nagyon bejött, gyönyörű tűszúrásnyi csillagok, szerény színezés és nagyon jó mechanikai kidolgozottság jellemzi.
Szerintem ár/érték arányban verhetetlen.
Van összehasonlítási alapom a TS127/820-asom évtizedekkel korábbi hasonló optika.
Joe elérhető a tagok között, ha akarsz vele konzultálni.
Ő nem igazán követi a fórumot a korábban jelzett nemtetszésem miatt.
/Nemrég hirdette a Makszutovon de lehet hogy már levette a hirdetést, mert hezitált az eladást illetően. Több műszere is van, nem az elégedetlenség miatt akart megválni tőle./
Röviden ennyi.

Üdv: D.Laci
Szia. Köszi az infókat. A Tavcso.hu-n még fennt van a hírdetési archivumban. Jó lenne egyszer összehasonlítani az SW 120/600-al. Jópár eltelt hónap alatt nemrég sikerült eljutnom kétszer is a Zselici Csilagvizsgálóba. Ott megtapasztaltam,hogy például nem kellett volna tartanom az EQ-5 GoTo-tól. Szépen teszi a dolgát,és jóval könyebbnek tűnik,mint az általam nehéznek tartott HEQ-5-ös. SW BD100ED-vel nézelődtem kicsit.Nem csalódtam ebbe sem. Valamint egyik ott dolgozó "kollega" 140-es GPU APO-jával néztem a Szaturnuszt egy bemutatás során. Igaz nagyon alacsonyan volt már a bolygó. A kupolában levő főműszer 406/3251-es Meade ACF tubus Fornax 150/100-ason. Bemutatás alatt az M13-ast,és az M57-et,valamint a Holdat néztem vele. Ezzel az egésszel csak azt akartam mondani,hogy végre nekem is gyűlik némi tapasztalat. Ha többször eljárnék ide,akkor megtanulhatnám a jusztírozást is. Bemutatásokhoz van még SW 200/800-as Newton is. De ettől függetlenül továbbra is a kis karbantartásigényű tubusokat preferálom. (ED,ACHRO,MC,SC). Amikor a 2000-es évek elején eljutottam Ágasvárra,és Szentlélekre,akkor minden táborban egy favoritom volt,és ez a Celestron C8-as(Classic,Nexstar stb.). Nem tudom hogy miért,de nekem nagyon tetszett.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”